Zavrieť

Porady

Rada ohľadom kúpy SUV

Ahojte, chcela by som si kúpiť nové auto. Momentálne mám Renault Clio 2014. Auto je super, čo sa týka jazdenia po meste, lenže na dlhé trasy nestačí. Má malý kufor a taktiež do kopcov ide slabšie.

Chcem väčšie auto na dlhé trasy (takmer každý mesiac cestujem 700km na Slovensko a naspäť, takže silnejšie auto aj väčší kufor sa hodí). Sedany sa mi nepáčia, takže som sa rozhodla pre SUV. Bohužiaľ v rodine nikto SUV nemá, takže mi nikto nevie ohľadom výberu veľmi poradiť.

Bola by som ochotná doňho dať 45 000 €, max. 50 000 €. Pozerala som BMW X3, lenže keď som si ho nakonfigurovala so všetkým čo by som požadovala, tak cenovo to bolo už 55 000.

Zaujal ma Hyundai Santa Fe, ktorý má oveľa väčšiu výbavu a úplne so všetkým čo ponúkajú vyjde 45 000 €. Nikdy som Hyundai nemala, takže neviem posúdiť aké je kvalitou toto auto. Motor by v ňom bol 2.2 CRDi VGT 147 kW (diesel) automat.

Nemáte náhodou niekto toto auto a vedeli by ste mi poskytnúť info?

Viete mi poradiť nejaké iné SUV-čka v podobnej cene? Ďakujem za info
lujza.j chod do autorizovaného servisu hjundaju....a opýtaj sa mechanika čo sú to za autá.....ak mu to nebude jedno povie ti pravdu.....
v ba je naj šourum na sk...aspoň to tak uvádzajú....ani jeden člen predstavenstva hjundaj nema.....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Ak ostaneme pri značke Hyundai, tak ja osobne by som nešiel do Santa Fe.
    Je to dosť veľká mašina.
    Radšej by som zvolil ix35, respektíve jeho nástupcu Tuscon.

    Ale kľudne choď do porovnávacej tabuľky.
    http://www.autozor.sk/porovnavacia-t...ml?page_id=168
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    sofnat A prečo by som nemala ísť do Santa Fe kvôli tomu že je to dosť veľká mašina? Veď mne práve o to ide, aby to bolo veľké auto. Alebo myslíš že nestačí taký motor na tak veľké auto alebo z akého dôvodu?
    buchač Choď do predajne...sadni si do jedného a aj do druhého. Vyskúšaj...len tak to všetko čo sa dá pohľadom.
    Lebo ja som veru aj hej...Santa Fe mi proste nerezalo. ALE to je proste len môj názor.

    Cenu ani neriešim...Santa Fe je o dosť drahšia.
    ALE ak nepozeráš na love, tak žiaden problém...
    paťuška Santa Fe je pohodlnejšie hlavne pre pasažierov sediacich vzadu, ale je aj trochu smädnejšie ako ix 35, ale záleží to od motora.
      zbaliť

    Rada ohľadom kúpy SUV

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.