Zavrieť

Porady

Stratený tovar dopravnou spoločnosťou - vrátenie DPH zo strateného tovaru - ktorý riadok v daňovom priznaní?

Poslali sme balík zákazníkovi, ale dopravná spoločnosť ho stratila. Pri strate tovaru by sme mali vrátiť DPH, len neviem ako to zaúčtovať 549/343, že? Účtujem v Money a neviem, vybrať typ dane, aby mi ju dalo do správneho riadku do daňového priznania. Mal by to byť riadok 28?
Naposledy upravil zabu : 04.02.16 at 21:37
Consultix Tak co sa vlastne stalo? Ak ho dopravna spolocnost vratila, tak strata nebola dopravnou spolocnostou - ako uvadzas v otazke. Ak tovar stratil prepravca, ten by mal byt poisteny.
Ohladom Money sa riad skratkou clenenia DPH. Ak to chces dostat na riadok 28, tak 12P28 a 12P28O ci ako su tie clenenia...
zabu sa ospravedlnujem, miesto stratila som napisala vratila. dopravna spoločnost ho stratila. len nie som si ista kde by sa to vratenie dph malo v danovom priznani zobrazit. predpokladam na riadku 28 s plusovou hodonotou? spravne?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Stratený tovar dopravnou spoločnosťou - vrátenie DPH zo strateného tovaru - ktorý riadok v daňovom priznaní?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.