Zavrieť

Porady

Sociálna poistovňa a poverenie externého mzdového účtovníka na podpísanie dohody o elektronickej komunikácií a podávanie výkazov, regitsračných listov v EZU atd.

Dobrý deň,
Chcela by som opýtať že ked zamestnávatel chce zamestnávať prvého zamestnanca a prvýkrát chce zaregistrovať do Sociálnej Poistovňe ale chce na registrovanie nových zamestnancov, podávanie mesačnych výkazov i na podpísanie dohody o elektronickej kominkácií atd. poveriť externého účtovníka tak potrebuje na to úradne osvedčené splnomocnenie a vtedy zamestnávatel nemusí isť do sociálnej poistovni, stačí ked účtovníčka príde s splnomocnením a potrebnými papiermi do SP a vybavuje tam všetko?

A čo je v prípade ked zamestnávatel ide spolu s účtovníkom do Sociálnej Poistovňe zaregistrovať sa a vybaviť všetko? Aj vtedy musí byť splnomocnenie úradne osvedčné ked prídu tam obaja (splnomocnenec i splnomocniteľ) osobne?

Nemal by náhodou niekto vzor na takú splnomocnenie čo už prijali v SP (na podpísanie dohody o elektronickej kominikácií, prevzatie grid karty, podávanie výkazov, registračných listov-čiže na všetko)

Možno je to blbá otázka ale neviem ako sa to robí v praxi a bola by som vdačná keby ste mi poradili v oboch prípadov...
kn-alka SP má na to vlastné tlačivo - splnomocnenie


dokonca som ho musela vyplniť aj na zasielanie vlastných mesačných výkazov (pre iných klientoch chápem, ale pre seba samú tiež?) - proste nonsens

a to som tam bola osobne "sama so sebou", tam som tlačivo vyplnila, samu seba splnomocnila, podpísala a tak musela odovzdať
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    Vyzerá, že aj Ty, aj účtovník ste vo veci nováčikmi. Choď do SP zajtra, aj s účtovníkom a presne to, čo si napísala povedz tam. V priebehu hodiny všetko vybavíš. Nezabudni registračné údaje a listiny, aj pečiatku zobrať so sebou. Verím, že po hodine budeš mať vo všetkom jasno, aj vybavené potrebné veci, vrátane prístupu účtovníka na stránku SP v mene zamestnávateľa. Žiadne obavy, iba sa tam pýtaj a počúvaj.

    Consultix je offline (nepripojený) Consultix

    Consultix
    A nebolo by jednoduchsie napisat: "na zastupovanie pri vsetkych ukonoch voci socialnej positovni, a to bez obmedzenia, vratane dorucovania pisomnosti" ?

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Sociálna poisťovňa má svoje tlačivo, treba tam ísť, podnikateľ spolu s účtovníkom.

    Sociálna poistovňa a poverenie externého mzdového účtovníka na podpísanie dohody o elektronickej komunikácií a podávanie výkazov, regitsračných listov v EZU atd.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.