Zavrieť

Porady

Daňové priznanie typ A a potrebné dokumenty

Dobrý deň,
Chcela by som opýtať že aké dokumenty sú potrebné pri podaní daňového priznanie typu A, ked zamestnanec poberal iba príjmy zo závislej činnosti a má dve detí (čiže poberal prídavky na dieťa i dostal mesačne aj daňový bonus od zamestnávateľa). Stačí iba tlačivo "Potvrdenie o príjmoch fyzickej osoby zo závislej činnosti, o zrazených preddavkoch na daň, o daňovom bonuse na vyživované dieťa", alebo je potrebné ku daňového priznania priložiť ako prílohu aj aktuálne "potvrdenie o návšteve školy dietaťa"?
Preto sa pýtam lebo napr. na Daňovom Úrade v Dunajskej Strede povedali že netreba k tomu priložiť potvrdenie o návšteve školy dietaťa ale na Daňovom Úrade v Šachách povedali že je potrebné k tomu priložiť aj "potvdrenie o návšteve školy". Alebo to že aké dokumenty sú potrebné to závisí aj od Daňového Úradu? Je na to niekde zákon, alebo opatrenie že aké sú povinné prílohy?

Dakujem pekne za informácie.
kn-alka Aj ja som už dostala raz jednu, raz druhú informáciu, takže automaticky pri daňovom bonuse pripájam rodný list a po skončení povinnej školskej dochádzke aj potvrdenie zo školy.

Nemienim sa s nikým hádať, automaticky prikladám potvrdenia.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov
    nmoncsi7 dakujem, už som to našla

    zanetth je offline (nepripojený) zanetth

    zanetth
    K uplatneniu bonusu - ak má dieťa viac ako 16 rokov tak potvrdenie o návšteve školy + kópiu rodného listu, ak má menej ako 16 rokov stačí rodný list.
    https://podpora.financnasprava.sk/97...-priznan%C3%AD

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    K DP prikladám rodný list , pri viac ako 16 rokoch , potvrdenie o návšteve školy, alebo papier z UPSVaR o poberaní rodinných prídavkov

    gabrielik je offline (nepripojený) gabrielik

    gabrielik
    Zdravím.. v zadaní otázky píšete že dostal dań. bonus od zamestnávateľa...V takom prípade je v daňovom priznaní pod oddielom IV... napísané že ak daňovník v zdaňovacom období za ktoré podáva DP predložil potrebné doklady zamestnávateľovi a neuplatňuje si daňový bonus ani jeho pomernú časť podaním priznania uvedené doklady nie sú súčasťou DP...

    Daňové priznanie typ A a potrebné dokumenty

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.