Zavrieť

Porady

Oznámenie o výrobe, príjme a predaji liehu

EFA EFA

EFA je offline (nepripojený) EFA

Od 1.11.2004 je účinná novela zákona č. 105/2004 Z.z. o spotrebnej dani z liehu (č. 556/2004 Z.z.). § 44 o oznamovacej povinnosti má nové znenie. V odstavci 7 je uvedené, že podnikateľ, ktorý zo spotrebiteľského balenia predáva lieh na priamu ľudskú spotrebu na mieste, nie je povinný oznamovať údaje podľa odseku 5 písm. b) t.j. počet vydaných spotrebiteľských balení... V § 52a) sa ruší vyhláška, ktorou sa ustanovili vzory tlačív o oznámení. Z toho všetkého mi vyplýva, že majitelia krčiem a reštaurácií naďalej podávajú hlásenia, ale bez časti o predaji liehu. Keďže sa zrušili staré tlačivá oznámení, treba počkať na nové. V prechodných ustanoveniach v § 51a) odsek 1) je uvedené, že za október 2004 sa oznámenie má podať najneskôr do 31.12.2004.
Dúfam, že nové tlačivo bude praktické a zmysluplné. Pekný deň.
Usporiadat
sojka sojka

sojka je offline (nepripojený) sojka

dnes som kvôli tomu volala na colný úrad. Povedali mi, že za október sa hlásenie podáva ešte na starom tlačive. Až za november na novom.
0 0
raum raum

raum je offline (nepripojený) raum

sojka
dnes som kvôli tomu volala na colný úrad. Povedali mi, že za október sa hlásenie podáva ešte na starom tlačive. Až za november na novom.
a
Ak podávame oznamenie o výrobe, príjme a predaji liehu ,kt.predávame v potravinách na spotrebu pre obcana - taktiež od novembra nebude potrebné vypisovať výdaj alkoholu iba príjem?
Ďakujem
0 0
Danielle369 Danielle369

Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

Ale ved ja som počula, že ten zákon sa má zrušiť.Takže dalej to budeme robiť?Mňa to osobne velmi zaťažuje.
0 0
EFA EFA

EFA je offline (nepripojený) EFA

raum: Môj výklad je, že ani predajcovia v potravinách neoznamujú výdaj. Celé znenie odstavca 7 v paragrafe 44 zákona 556/2004 Z.z. je:
(7) Predkladateľ oznámenia uvedený v odseku 5, ktorý
v rámci podnikateľskej činnosti predáva spotrebiteľské
balenie odberateľovi liehu, ktorého identifikačné
údaje mu nie sú známe, alebo predkladateľ oznámenia
uvedený v odseku 5, ktorý v rámci podnikateľskej činnosti
predáva lieh zo spotrebiteľského balenia na priamu
ľudskú spotrebu na mieste, nie je povinný oznamovať
údaje podľa odseku 5 písm. b).
0 0
EFA EFA

EFA je offline (nepripojený) EFA

V zbierke už vyšla Vyhláška č. 573/2004 Z.z., ktorou sa ustanovujú nové vzory tlačív oznámení. Vyzerajú naozaj trochu jednoduchšie.

-Stav zásob – už sa vypisuje len k poslednému dňu mesiaca. Nerozpisuje sa stav podľa obchodného názvu, len suma v kusoch podľa objemu a %.

-Príjem – rozdelenie podľa dodávateľov zostalo. Zrušilo sa rozpisovanie podľa obchodného názvu a podľa dátumu nákupu.

Záver: budeme sčítavať počty kusov rôznych druhov liehovín, ktoré majú rovnaký objem a %.

Chápete to rovnako?
Naposledy upravil EFA : 04.11.04 at 10:21 Dôvod: gramatický
0 0
MarianL MarianL

MarianL je offline (nepripojený) MarianL

EFA
Záver: budeme sčítavať počty kusov rôznych druhov liehovín, ktoré majú rovnaký objem a %.

Chápete to rovnako?
Telefonoval som na MF. Nove tlaciva este nezverejnili, pretoze sa k nim pripravuje Metodicke poucenie. Ked sa normalny clovek pozrie an tie nove tlaciva, tak bez nejakeho poucenia to naozaj nie je schopny vyplnit. K comu im bude vykaz, kde sa spocitavaju rozne liehoviny s rovnakym %, tomu naozaj nerozumiem.
0 0
aladin aladin

aladin je offline (nepripojený) aladin

To co mi este vadilo je pri OBCHODNY NAZOV PRIJATEHO LIEHU (1) A NA SPODKU LISTU je (1) SL surový lieh , RL ak ide o rafinovaný lieh... atd... No asi nebude treba vypisovat že vodka extra jemna, Vodka jemna, Vodka xy....
Co sa týka laciva ja som tiež pochopil že oktobrove do 25.11.2004 podat este na starom tlacive
0 0
EFA EFA

EFA je offline (nepripojený) EFA

Nový vzor oznámenia pre lieh v spotrebiteľskom balení má len jednu vysvetlivku pod čiarou, ktorá vysvetľuje skratku *SBL - spotrebiteľské balenie liehu.

Ja budem oznámenie za október 2004 podávať už po novom. Podľa mňa staré vzory formulárov od 1.11.2004 už neplatia a nové vzory sú na svete. Počkám na nové tlačivá.
0 0
aladin aladin

aladin je offline (nepripojený) aladin

EFA no neviem ja som pozeral zákon 573/2004 vyhlaška MF SR ktorým sa ustanovuju vzory tlaciv..... je to v pdf 10 stran. a ked si pozriem konkretne tlaciva ktore tvoria prilohu napr. 3 strana zasoby resp stav zasob liehu , obchodný nazov liehu 1)

a na konci tejto strany (listu)je napisane 1) uvadza sa Sl ak ide o surový lieh, ,RL ak ide o rafinovaný lieh, D ak ide o destilat, , konkretny obchodný názov liehovinz ak ide o liehovinu , RTL ak ide o rafinovaný technický , VDL ak ide o všeobecne denaturovaný lieh , ODL .....a tak dalej
0 0
EFA EFA

EFA je offline (nepripojený) EFA

Ty asi pozeráš prílohu č. 1, ktorá sa týka liehu, ktorý nie je v spotrebiteľskom balení. Od strany 7 začína príloha č. 2 Oznámenie o príjme, výdaji a stave zásob spotrebiteľského balenia liehu.
0 0
aladin aladin

aladin je offline (nepripojený) aladin

ja ja..... maju pravdu :-))) to je ten lepsí prípad
0 0
EFA EFA

EFA je offline (nepripojený) EFA

Na stránke Ministerstva financií sú už nové tlačivá Oznámení aj poučenia k ich vyplneniu.
0 0
Zlatica Zlatica

Zlatica je offline (nepripojený) Zlatica

Potvrdzujem, že tento zákon je na svete. Konzultovala som túto problematiku s Colným úradom Bratislava.Vyšlo to vo Finančnom spravodaji č.13/2004. Stranu č. 4-výdaj už podľa ich informácií netreba vypĺňať, príjem sa naozaj robí tak, že do jedného riadku ščítaš všetky napr. 1 l-ové fľaše s napr. len 40% alkoholom, v ďaľšom riadku
napr.07,l fľaše len napr. s 25% alkoholom atď. Čiže nezáleží na tom, či ide o becherovku alebo fernet. Za november už sa podávajú nové tlačivá, nájdeš ich na internetovej stránke -Zbierka zákonov.sk-spotrebná daň z liehu-myslím že je to zákon 556/2004.
0 0
Samo Samo

Samo je offline (nepripojený) Samo

Akú pokutu môzem dostat ak budem colnici odovzdavat tlaciva vyplnene len tak z brucha?Strasne ma to zatazuje.
Ake su mozne sankcie za omyl pri vypnovani tlaciva?
V zakone som to nenasiel.
Cele je to zjavny nezmysel a sluzi len na deklaraciu potrebnosti colneho uradu v takej obludnej podobe.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Prosím nemáte niekto možnosť prilepiť tlačivá pre Colný úrad - Oznámenie o príjme, výdaji a stave zásob spotrebiteľského balenia liehu. Som zaregistrovaná na Colnom úrade, po pridelení adresy, hesla sa dostanem na ich stránku, otvorí sa mi moja adresa, mám stiahnutý ich program LIEH, ale ten ma nepustí cez žiadne heslo, aby som mohla vyplniť a odoslať elektronickou poštou mesačné oznámenia. Na CÚ v Poprade, kde ma odporúčali, mi povedali síce heslo, ale je neplatné, CÚ ZA mi už mesiac sľubuje, že to dá do poriadku, ale bohužiaľ. Veľmi by ste mi pomohli, vopred všetkým ďakujem.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Skutočne to tlačivo nikto nemáte? Prosím, prosím!!
Naposledy upravil ondrejvla : 14.03.05 at 20:21
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
ondrejvla
Skutočne to tlačivo nikto nemáte? Prosím, prosím!!
To všetci stále vypisujete ručne pre Colný úrad?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Ja vypisujem ručne, ale videla som ten popradský program. A z tadiaľ sa to nedá poslať??? Z ich programu? V ňom aj robíte, mám od nich stiahnutú aj príučku, pozriem sa či tam niečo nepíšu.
Tlačivo síce mám, ale bez editovania.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Skúšali ste to spraviť takto?

Odoslanie dát na colný úrad

Vo voľbe 4-Systém, Odoslať dáta na colný úrad v základnej ponuke pokynov si zvolíme konkrétne oznamovacie obdobie, nastavíme cestu, kam sa má uložiť dávkový súbor. Kliknutím na ikonku XML konvertor sa dáta prevedú do xml formátu , ktorý je potrebné pripojiť na webovú stránku colného úradu. Po potvrdení voľby Odoslať dáta sa nám uložia dáta za dané obdobie do zvoleného adresára a otvorí sa internetová stránka colného úradu , kde sa po registrácii pripojí vygenerovaný XML súbor.

Ja vypisujem tlačivo len na štyroch stranách a to sa mi neoplatí mať na to program.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
lenkak
Skúšali ste to spraviť takto?

Odoslanie dát na colný úrad

Vo voľbe 4-Systém, Odoslať dáta na colný úrad v základnej ponuke pokynov si zvolíme konkrétne oznamovacie obdobie, nastavíme cestu, kam sa má uložiť dávkový súbor. Kliknutím na ikonku XML konvertor sa dáta prevedú do xml formátu , ktorý je potrebné pripojiť na webovú stránku colného úradu. Po potvrdení voľby Odoslať dáta sa nám uložia dáta za dané obdobie do zvoleného adresára a otvorí sa internetová stránka colného úradu , kde sa po registrácii pripojí vygenerovaný XML súbor.

Ja vypisujem tlačivo len na štyroch stranách a to sa mi neoplatí mať na to program.
Lenka, ja sa dostanem na ich stránku www.colnasprava.sk prihlásim sa, ale nemôžem si uložiť žiadne dáta, lebo ich nemám ani kam vypisovať, tzn., že sa mi nepripojí vygenerovaný XML súbor. Keď som od nich žiadala informácie, nevie mi nik z poverených odpovedať. Odkázali ma zo ŽA do Popradu, odtiaľ mi sľubujú už mesiac, dokonca dlhšie, že mi to zistia a dajú vedieť. Lenže štátna správa - bohužiaľ, ochota nie je žiadna. Je mi to ľúto, a najmä strateného pol dňa, čo treba s tlačivom ísť na CÚ.
Vlasta
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať