Zavrieť

Porady

Nezdanitelna cast na manzelku

Prosim o pomoc. V mesiaci január 2015 až apríl 2015 som poberala materskú.Od apríla do konca roka rodicovský príspevok, ktory mi este trva. Chcem aby si na mna manzel uplatnil nezdanitelnu cast. Prosím len o upresnenie. Do prijmu manzelky davam len materskú? Rodičák a rodinne pridavky nie kedze je to socialna davka? Kolko mesiacov si mozem uplatnit, len tie 4 co som mala materskú? Aka je potom vyska tej nezdanitelnej casti?
Dakujem vopred za odpovede.
Materska mi skoncila 22.4.2015. PN som bola pred porodom, ale bol to rok 2014.
Naposledy upravil aglv : 05.02.16 at 15:12
3 komentárov     zbaliť
veronikasad doplň dátum odkedy si poberala materské ? Predtým si nemala nem.dávky ?
aglv Materska mi skoncila 22.4.2015. PN som bola pred porodom, ale bol to rok 2014.
veronikasad kedy začala materská - trvala celý január 2015 ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Antea je offline (nepripojený) Antea

    Antea
    odpočítateľná čiastka sa dá uplatniť len na mesiace poberania rodičovského, na materskú by som ja osobne nedala
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    veronikasad Počas materskej - sa podľa teba - nestará o vyživované dieťa ? Nesúhlasím s tebou. Len materské sa započítava do vlastného príjmu manželky.
    Antea o vyživované dieťa sa stará, ale vtedy bola "akože" zamestnaná, neviem možno nemám pravdu
    Antea veronikasad, máš pravdu, čiže jej vlastne chodí celý rok
    veronikasad Keďže materské sa započítava do vlastného príjmu manželky, manžel si môže uplatniť NČZD vo výške rozdielu medzi ročnou NČZD a vyplateným materským. Nekráti sa však počet mesiacov, počas ktorých si môže nárok uplatniť.
    aglv Takze suma nezdanitelnej casti na manzelku bude : 3803,33 - materska 1331,40 = 2471,93 a pocet mesiacov dam 12. Myslim, ze sa tokrati len ak sa narodi dieta pocas roka alebo skonci rodicak pocas roka. Tak som aspon pochopila z info na nete.
    Len mi to prosim odsuhlaste. Dakujem.
      zbaliť

    Nezdanitelna cast na manzelku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.