Zavrieť

Porady

Ako prepísať hypotéku na bývalú manželku?

Dobrý den chcel by som sa opýtať ,po svadbe jsme s bývalou manželkou kúpili dom a čerpali hypoteku,před rokom jsme sa rozviedli a exmanželka ostala bývať v našom dome aj zo syno.dom si môže nehat.len som chcel vedieť či sa dá prepísať hypotéka na ňu aniž by som ja v nej konfiguroval.bývalé manželka je zamestnaná len na dohodu.Ďakujem za odpoved
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Musis ist osobne do banky, kde ste hypoteku brali, tam ti povedia,co sa da robit vo vasom pripade.

    BSM mate po rozvode vysporiadane? Ako ste sa dohodli na splacani hypo? Atd....
    To, ze ex zostala byvat v dome,este neznamena, ze ty prestanes hypo splacat. treba sa s ex dohodnut a navstivit banku
    Frantisek Vetrovec Ano to mame vysporiadane,platim hypoteku namiesto alimentov.dakujem za odpoved skocim sa tam popitat
    arizona Suhlasim s prispevkom od kukucky. Neviem,ci tuto formju mas nejako oficialne na papieri,ale je to pre teba nevyhoda.Mas urcene sudne,kolko a ako mas prispievat na vyzivne? Keby sa nieco stalo,napr.ze sa pohadas s ex,ona moze tvrdit,ze vyzivne na dieta neposielas,mohla by ho ziadat vyplatit aj spatne,nedajboze ta hodi exekutorovi. Je vhodnejsie,aby si posiel vyzivne,aby bolo jasne o ake penze ide. Keby sa toto stalo,neuspejes s tvrdenim,ze si platil hypo. To nie je vyzivne

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    Oceňujem tvoju snahu postarať sa synovi o strechu nad hlavou, ale nemáš to dobre, nemôžeš neplatiť alimenty. Ak by manželka nemala prácu a šla žiadať o sociálnu podporu, v prvom rade sa budú pýtať na súdne rozhodnutie o výživnom.

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    k započítaniu výživného s hypotékou

    § 76 zákona o rodine
    (2) Proti pohľadávkam na výživné je započítanie vzájomných pohľadávok prípustné len dohodou. Ak ide o výživné pre maloleté deti, započítanie nie je možné

    K započítaniu pohľadávok pozri aj § 580 občianskeho zákonníka
    Ak veriteľ a dlžník majú vzájomné pohľadávky, ktorých plnenie je rovnakého druhu, zaniknú započítaním, pokiaľ sa vzájomne kryjú, ak niektorý z účastníkov urobí voči druhému prejav smerujúci k započítaniu. Zánik nastane okamihom, keď sa stretli pohľadávky spôsobilé na započítanie.

    naxmt je offline (nepripojený) naxmt

    Pomáham ľuďom orientovať sa v zložitom svete financií a ukazujem im cestu k finančnej nezávislosti. ...viac naxmt
    ja sa viem vyjadrit len k hypo.... kym je manzelka na dohodu nepojde to.... ked sa zamestna a bude po skusobnej 3-4mesiace v zamestnani da sa poziadat v bankde o zmenu zmluvnych podmienok. budete ziadat vas vynat a ju nechat. jej prijem budu preverovat ci je dostatocny na splacanid ak ano vytvori sa dodatok je to spoplatneny ukon pofla banky 100-150e okrem manzelkinho prijmu budd treba aj doklad o vyporiadani majetku u vas to jd rozvodovy papier..... nasledne ak chcete prepisat aj dom na nu tak budete potrebovat navrh na vklad do katastra nehnutelnosti/ zmena vlastnika toto stoji 66e. v banke pocitajte cca 1mesiac zapis kataster cca 2 mesiace

    Ako prepísať hypotéku na bývalú manželku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.