Zavrieť

Porady

Prepis dedičstva po nesprávnej identifikácii predka

Dobrý deň, potrebujem poradiť. Pri prepise dedičstva nesprávne identifikovali predka a preto jeho majetok prešiel nesprávne. Stalo sa to z tohto dôvodu, že predkovia mali rovnaké krstné meno aj priezvisko. Keďže ide o predka dávneho a samozrejme si nepamätali dátum narodenia, tak dedičstvo správneho predka aj nesprávneho prešlo na na jednu osobu.
Avšak dedičia si to všimli, a ozvali sa, prečo im berie niečo, čo mu nepatrí.... a chcú to naspäť.... ako k niečomu takému mohlo dôjsť... notári neoverujú totožnosť??? Ja tomu nerozumiem, to aby sme si všetko strážili....

Moja otázka je, či sa dá táto situácia nejako napraviť, nejakým napadnutím rozhodnutia, alebo niečo také... Samozrejme najlacnejšia možná forma nápravy. Ešte som zabudla podotknúť, že ide o trvalé trávnaté porasty a ornú pôdu.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Občiansky zákonník

    OCHRANA OPRÁVNENÉHO DEDIČA
    § 485
    (1)
    Ak sa po prejednaní dedičstva zistí, že oprávneným dedičom je niekto iný, je povinný ten, kto dedičstvo nadobudol, vydať oprávnenému dedičovi majetok, ktorý z dedičstva má, podľa zásad o bezdôvodnom obohatení tak, aby nemal majetkový prospech na ujmu pravého dediča.

    § 105
    Ak ide o právo oprávneného dediča na vydanie dedičstva (§ 485), začína plynúť premlčacia doba od právoplatnosti rozhodnutia, ktorým sa dedičské konanie skončilo.

    Prepis dedičstva po nesprávnej identifikácii predka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.