Zavrieť

Porady

Oplatí sa prenajímať garáž?

Ahojte, som študentom a rád by som investoval do garáže v Prešove (resp. Košiciach) za účelom prenájmu a zhodnotenia financií. Potreboval by som poradiť v niekoľkých veciach - Oplatí sa vôbec v súčasnosti prenajímať garáž? Aká je zhruba priemerná mesačná réžia za garáž? Na čo si treba pri prenajímaní garáže dávať pozor? Ďakujem pekne za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Aká veľká garáž. Aké vybavenie (elektrina, jama..). Aká lokalita.
    Ceny garáži si nájdeš na nete.
    https://www.google.sk/search?client=...est&gws_rd=ssl
    Ceny prenájmu tiež tamtiež.
    https://www.google.sk/search?q=pren%...78.mejDpPhf2nc
    --------------------------------------------
    Rada ?
    Vezmi do ruky kalkulačku a nahadzuj sumy.

    Povedzme, že kúpiš za 8-10.000€. Prenájom za mesiac bude 60€.
    Za rok získaš 720€...Za 10 rokov budeš mať 7.200€...

    Nezabúdaj, že musíš počítať aj na určité povinosti-výpalné štátu.
    -------------------------------------------
    ...a teraz si daj odpoveď na svoju otázku sám.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    duves za 60€ by v tej garaži musela byt laminatova podlaha a steny vystierkovane
    buchač Hehehe...

    Jeden čas som dumal, že si prenajmem garáž...véééľmi dobre umiestnená, vidím na ňu z okna.
    Cinkol som maníkovi, že koľko pýta...kúúúúwa, ešte dobre že som sedel...dilino urval cifru 100€.
    Slušne som ho poslal patričné miesta...garáž dodnes prázdna...
    duves Na sidlisku u nas stare-neudržiavane garaže v roku 2008 za tisicku Sk a mam info, že ani predajne ceny a ani prenajom sa nepohli od vtedy hore. V roku 2008 prišla kriza a ceny popadali. Za 100€ by tam mal byt minibar a TV so zakrivenym LCD.
    lujza.j U nas v okoli tiez palky....teraz mi konci jedna za 35e...vedlajsi box mojej....bereme inu od kamosa za 50e bezne 70,80 aj 150...moc sa mi nechce kupovat dalsiu....kupa na prenajom...neviem ci by som tam chcela utopit peniaze...
    matomx A ked si za 10 000 € s DPH kúpiš 5 garáží x 60-80 € mesačne, tak sa náklady vrátia rýchlejšie ....
    buchač matomx (Dnes 22:05) A ked si za 10 000 € s DPH kúpiš 5 garáží x 60-80 € mesačne, tak sa náklady vrátia rýchlejšie
    =============================

    Poradím Ti ?

    Kde sa dospelí bavia, bolo by dobre, aby mladí mlčali a len tíško im závideli ich skúsenosti...
    ----------------------------------------------------

    Môj Ty (LEN) pekný...a nezabudol si náhodou na niečo ?

    Napríklad na pozemok ?
    Napríklad na stavebné povolenie ?
    Napríklad na podklad, ktorý si musíš sám urobiť ?
    Napríklad na bránu ?
    Kde je ešte práca, dovoz, ...a iné onačiny...???

    Ako vravím....si len pekný a ide Ti len o prachSPROSTÚ reklamu...
      zbaliť

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    Posli mi 50e a ja ti to vypocitam.
    Ale vazne - nemas kalkulacku? Alebo ti chyba sedliacky rozum? Lebo na to netreba nijak zvlast inteligenciu... A urcitym financnym povedomim by mal disponovat aj student.
    Zodpovedat tvoju otazku je primitivne. Ina otazka je, ci je rozumne drzat peniaze na ucte (ci v hotovosti), alebo ich niekde investovat, najlepsie do niecoho, co nestraca hodnotu, napr. nehnutelnost. A pripadne moze este nieco zarobit. To by bola dobra otazka. Hodna vnimaveho studenta.

    Oplatí sa prenajímať garáž?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.