Zavrieť

Porady

Pripojenie tabletu k PC cez wifi

Prosím o radu.. Máme doma wifi a máme na nom pripojenú všetku elektroniku, ktorá sa dá. Cez wifi sa napr. pozeráme filmy na TV, ktoré púšťame z PC. A to by som chcela, ak je to možné aj na tablet. To znamená, dalo by sa nejako pozerať film na tablete, ktorý pustím z PC ? Aby som nemusela zbytočne ten film kopírovať do tabletu. Dúfam, že som to zrozumitelne napísala. Treba mi stiahnuť na to nejaký program ? Lebo ked som hladala zariadenia v pc, tak mi tablet vôbec nenašlo.. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Žiaľ - tablet s Androidom nemá v sebe zabudované streamovanie po sieti - teda nemá nič podobné ako zdieľanie dát s PC, alebo nastavenie Pracovná skupina.
    Len sa vie pripojiť k WiFi, ako zdroju pre pripojenie k vonkajšiemu svetu, ale nedokáže "spolupracovať" ako časť domácej siete s inými zariadeniami v sieti.
    Ak je to potrebné, potrebuje k tomu ešte ES File Explorer. Potom sa PC objaví v záložke LAN (avšak je potrebné nastaviť pre toto správne údaje IP k PC).
    Tu je to v debate popísané: http://androidforum.cz/pripojeie-na-...et-t22101.html

    mecky je offline (nepripojený) mecky

    mecky
    da sa to elegantne vyriesit nejakym media serverom na pc, napr KODI (XBMC)
    na pc sa nainstaluje kodi server kde sa vytvori kniznica medii, ktoru si potom kodi klient na androide vie najst a prehravat z nej
    aktiz2 Už to mám stiahnuté, ale nedarí sa mi vytvoriť tú knižnicu Viete mi poradiť ? A to potom treba stiahnuť niečo aj do tabletu ? Či ako si to potom tablet najde. Ďakujem

    Pripojenie tabletu k PC cez wifi

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.