Zavrieť

Porady

vyplácanie mzdy na ruku

som normalne zamestnany a poplatky v banke sami zdaju nehorazne
Naposledy upravil Mária27 : 13.02.16 at 17:52
4 komentárov     zbaliť
Mila123 k 01022016 im Fico klepol po prstoch.......
skús si prečítať ich nové zmluvné podmienky
Tweety tak klepol, že napr. bezplatný účet doteraz, od januára stojí 1€
Katy a R neviem, čo robia haló okolo tých účtov .... veď si každý môže vybrať aj bezplatný, resp s min. poplatkami ... ja napr mám aj 2 účty , neplatím ani 1 cent ... načo by som ich rušila a zakladala nový "ficov" účet - a vraj za 3 eurá ???? - a ešte s obmedzeniami.
kopretinka a to kde je bezplatný účet ?okrem toho ficoúčtu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    § 130
    Výplata mzdy
    ...
    (7) Zamestnávateľ nemá právo akýmkoľvek spôsobom obmedzovať zamestnanca vo voľnom nakladaní s vyplatenou mzdou.

    (8) Zamestnávateľ je povinný, vykonaní zrážok podľa § 131, poukázať mzdu alebo jej časť určenú zamestnancom na ním určený účet v banke alebo v pobočke zahraničnej banky v Slovenskej republike, ak o to zamestnanec písomne požiada alebo ak sa zamestnávateľ so zamestnancom na takom postupe dohodne tak, aby určená suma peňažných prostriedkov mohla byť pripísaná na tento účet najneskôr v deň určený na výplatu. Ak o to zamestnanec požiada, môže zamestnávateľ časti mzdy určené zamestnancom poukazovať aj na viac účtov, ktoré si zamestnanec sám určil.

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    u nás majú všetci na účet, tento bod je súčasťou PZ, alebo dohody.

    takže u nás, aj keby žiadal výplatu v hotovosti, zam-ľ by nesúhlasil

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    V dnešnej dobe si môžeš vybrať banku - aká ti viac vyhovuje ... a ak sa ti nepáči - odísť môžeš hockedy a vyskúšať inú.
    U nás tiež vyplácali len na účet - a boli takí, že len raz za mesiac výplatu vybrali - iný pohyb tam nebol, účet nevyužívali vôbec.

    evuš je offline (nepripojený) evuš

    evuš
    No, a ja v robote mám zamestnancov, ktorí chcú buď keš alebo na účet, dokonca i takých, že časť mzdy keš a zbytok na účet

    vyplácanie mzdy na ruku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.