Zavrieť

Porady

Predaj odpísaného auta

Poraďáci prosím o radu. SZČO kúpila auto v roku 2008 za Sk 140 000. Zaradila do majetku, platila DMV, odpisovala. Auto vyradila z majetku SZČO 30.09.2013. Následne od 01/2014 vložila auto do majetku svojej firmy (sro) v nulovej hodnote, platila DMV, uplatňovala náklady na opravy, PHM. Auto vyradila z podnikania v 12/2014. Teraz ho chce predať fyzickej osobe nepodnikateľovi za cenu € 1000. Podlieha táto suma zdaneniu? Ďakujem

PS: ospravedlňujem sa poraďákom za pohoršenie, ktoré som spôsobila svojou neznalosťou.
Naposledy upravil ZuzanaP : 14.02.16 at 12:34
3 komentárov     zbaliť
veronikasad akým spôsobom bolo auto vyradené z majetku s.r.o.
ZuzanaP preradením do osobného používania. Do sro sa kúpilo nové auto.
veronikasad do osobného užívania koho ? To je možné len u SZČO
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov
    11 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ZuzanaP zdaní ju FO v rámci DP typ B?
    Tweety Už spôsob vyradenia bol nesprávny, spoločnosť a živnostník, to sú rozdielne formy podnikania.
    ZuzanaP A ako sa malo vyradiť?
    veronikasad predajom alebo darovacou zmluvou.
    ZuzanaP Daruje si ho sám sebe - konateľ sro, sebe ako FO. Správne to chápem?
    veronikasad Nedaruje sám sebe. S.r.o. je právnická osoba ,,,
    ZuzanaP Hm, prepáčte, mne to príde v tomto danom príklade rovnaké. Lebo ide o tie isté osoby (len raz v postavení sro a raz ako FO). Ma to mýli.
    veronikasad Potom by bolo rozumnejšie keby ten predaj uskutočnila s.r.o., lebo FO okrem dane z príjmu zaplatí aj zdr.poistenie.
    ZuzanaP Veronika, mňa to stále mýli.... som otravná, prepáčte. Ja som si v postupoch účtovania pozrela, že ako sa vyraďuje majetok, je tam preradením do osob. užívania (§36) a viac som popravde neriešila. Auto je stále písané na FO, neprepisovalo sa na sro.
    Dav Kristepane, ale to auto, keď bolo vložené do majetku s.r.o., MUSELO byť prepísané na s.r.o. Ak si konateľ a majiteľ myslí, že veď to je jedno, tak to jedno nie je. Ani omylom. Je to na pokutu, celé zle od zaradenia a neprepísania. Doporučujem čím skôr PREJSŤ CELÉ ÚČTOVNÍCTVO, najlepšie so skúsenou účtovníčkou. Tie isté osoby v postavení s.r.o. a FO nie sú ani omylom tie isté osoby. Len v podnikateľskom folklóre. Ale nie v zákonoch. Opravy na neprepísané auto sú nedaňové....napríklad
    Dav Mám dojem, že jediný spôsob, ako sa dá z toho dostať, je urobiť písomnú (musí byť) zmluvu o nájme vozidla medzi občanom, ak je auto na RČ. Hoci aj bezodplatne, s povinnosťou platiť náklady na údržbu. Ak je na IČO, potom sa vyriešením jedného skomplikuje druhé, lebo prenajímať môže len vtedy, ak to má v predmete podnikania, ako už napísal Marjankaj. Ešte treba pozrieť, aká je tá nulová hodnota, či 022 hodnota, 082 oprávky do hodnoty-potom nebudú sedieť ani výkazy.
      zbaliť

    Predaj odpísaného auta

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.