Zavrieť

Porady

Môže mi odchádzať baterka?

nazdar borci mám na Vás dotaz. Mám mobil Nokia 3720, je starý necelých 5 rokov. V poslednej dobe sa mi čoraz častejšie sám od seba vypína (aj pri stave baterky 50% a viac). Môže to byť spôsobené únavou batérie? Viem, že takto starý mobil je dnes vzácnosť a nakoľko som s ním spokojný, rád by som, aby mi fungoval čo najdlhšie. Vyrábajú sa ešte vôbec batérie do tohto mobilu? Nechcem kupovať baterku z bazáru, ponúk som našiel dosť, akurát mi nikdo nepovie, čím si tá baterka z bazáru prešla.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Keby si si hodil do googla bateria Nokia 3720, zistis, ze ju kupis uz okolo 8 eur priamo v obchode s elektronikou novu.
    Ci to vypinanie sposobuje bateria alebo nieco na zakladnej doske bez vymeny baterie nezisitis.
    Martuk dík ivka70, pobehám pár obchodov a uvidím

    mahony1 je offline (nepripojený) mahony1

    mahony1
    Moze to byt aj horsi kontakt na baterii. Otvor mobil, vyber baterku a s tenkym srobovakom trochu vypuc zlate drotiky vnutri telesa mobilu na mieste, kde sa maju dotykat kontaktov na baterke. Nech su trochu viac vystrcene a nech lepsie tlacia na bateriu. Zaroven skontroluj, ci sa baterka vnutri pri hrkotani mobilu nehybe - pretoze ten pohyb by mohol sposobit kratke prerusenie dotyku na kontakty a tym padom vypnutie mobilu.

    Ak to hrkoce, tak len tam strc maly papierik alebo trochu pasky :-)

    Ak by bola nanic baterka, tak sa za 10 EUR da v pohode kupit nahradna bateria do tychto starych telefonov - skoc len do obchodu so starymi mobilmi. Originalna bateria by sa este mala dat kupit tu: http://nokia.finesa.sk/index.php?rou...tegory&path=65 Ale asi maju pobocky len v Bratislave...
    buchač Som sa pobavil...
    To je akože reklama na ten obchod o ničom (čítaj šmejd) ???

    LEN v Bratislave sú pobočky....a keby aj, tak danú batériu v ponuke nejak nemajú...aspoň to tvrdí ich vyhľadávač.

    No ak si jeden klikne na link, tak batérií do bludu.
    https://www.google.sk/search?client=...est&gws_rd=ssl

    Hneď prvý odkaz
    http://baterie-do-mobilnych-telefono...-nokia-bl-5ct/


    ...a to nevravím, že v Číne kúpim nie iba batériu.
    mahony1 Daval som si u nich opravovat staru Nokiu a urobili mi to za 10 EUR na pockanie - aj ked sa podla webstranky orientuju uz na smartfony. Tak len preto som ich tu dal. Mam s nimi dobru skusenost.

    amoo je offline (nepripojený) amoo

    amoo
    ak je problém iba v baterke tie náhradne sa dajú zohnať aj cez net aj v obchode kde si ju môžeš ošľahať a dohonuť vrátenie, no väčšinou ich kapacita už nije ako u pôvodnej, predajcovia často sa snažia lacno nakúpiť a predaju nekvalitu, je mala záruka že kúpiš naozaj kvalitnú takže sa obrať pre istotu na značkovú predajňu no ani tam to nemáš isté, to som kupoval do foťáka a bola o polovicu ľahšia ako pôvodná a vydržala tak 20%. Ak máš možnosť skus z niekým tu baterku na par dní vymeniť, pripadne vyčisti kontakty, ale aj ako píše ivka, mahony1, buchač
    Naposledy upravil amoo : 20.02.16 at 13:40

    Môže mi odchádzať baterka?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.