Zavrieť

Porady

preventívna prehliadka

Mohol by mi niekto poradiť, bol som na prev.prehliadke v medicínskom centre, zaplatil som 5.000,- Sk - možem si dať do daňových nákladov túto čiastku ?
a ešte mám otázočku, ak kúpim traktor s príslušenstvom a po čase vymením príslušenstvá za úplne nové v cene 150.000,- Sk musím to zaúčtovať ako technické zhodnotenie alebo len ako opravu ? Ďakujem vopred za radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    petovsan je offline (nepripojený) petovsan

    petovsan
    arpad
    Mohol by mi niekto poradiť, bol som na prev.prehliadke v medicínskom centre, zaplatil som 5.000,- Sk - možem si dať do daňových nákladov túto čiastku ?
    a ešte mám otázočku, ak kúpim traktor s príslušenstvom a po čase vymením príslušenstvá za úplne nové v cene 150.000,- Sk musím to zaúčtovať ako technické zhodnotenie alebo len ako opravu ? Ďakujem vopred za radu
    Záleží na druhu Tvojho podnikania, ako si to vieš obhájiť, ale vo všeobecnosti platí, že výdavok na prevent. prehliadku podnikateľa je výdavok pre osobnú spotrebu, to by si podľa mňa mohli živnostníci účtovať do výdavkov aj výdavky na iné zdrav. úkony (zubár, optika a pod.) a k 2. otázke: upresni, prosím, čo sa rozumie pod príslušenstvom k traktoru

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    arpad
    Mohol by mi niekto poradiť, bol som na prev.prehliadke v medicínskom centre, zaplatil som 5.000,- Sk - možem si dať do daňových nákladov túto čiastku ?
    a ešte mám otázočku, ak kúpim traktor s príslušenstvom a po čase vymením príslušenstvá za úplne nové v cene 150.000,- Sk musím to zaúčtovať ako technické zhodnotenie alebo len ako opravu ? Ďakujem vopred za radu
    Odpoviem na druhú časť. Ak tou výmenou nezhodnotíš ten traktor, tak to budú VOZD.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    arpad
    príslušenstvo som myslel: naviják, vzpera,... ide o traktor využívaný v lesníctve
    Rovno do výdavkov.

    preventívna prehliadka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.