Zavrieť

Porady

tv samsung

ahojte, máme starší tv samsung, ktorý zrazu pri sledovaní vypadne a akoby sa samé prepínalo tlačítko source. Nie je ani zaseknuté na ovládači a ani na tv. Neviete niekto čo s tým?? ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    kacenkacka ano aj to som uz skusila

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    Nemáš nastavené vypínanie po trebárs 1 hodine /2,3/ sledovania?
    kacenkacka nie, nic take

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Hm..... "starší" Samo Sung..... a čo takto splašiť nejakého mladšieho Sama Sunga? A starého do dôchodku poslať?

    P.S. Moja úvaha. Je už nerentabilné opravovať televízory - oprava je často drahšia ako nový televízor.....
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kacenkacka je mi jasne ze davat do opravy sa davno neoplati. Len som nechcela kupovat hned novy ked by to mohla byt len nejaka malickost
    misoft Nuž - tá maličkosť je elektronika televízora - a takto "na diaľku" cez fórum do elektroniky nevidíme. Presnejšie by povedal odborník-serviceman... Niekedy možno určí, že stačí vymeniť blok XYZ - lenže ten blok XYZ môže stáť i 200€ a + k tomu práca = rovno nový televízor.
    kacenkacka noo vedela som, ze ak pouzijem slovo malickost bude mat niekto radost skor som to myslela tak, ze mozno sa to uz niekomu stalo a vedel by povedat co s tym bolo. Nehladam odbortnikov cez forum, to je jasne
    misoft I odborník by možno povedal že radšej nový televízor, než opravovať starý (neviem, aký je starý).... niekedy už nezoženieš na to ani tie "maličkosti".....
      zbaliť

    sosak je offline (nepripojený) sosak

    sosak
    RE: samovoľné vypínanie a znovuzapnutie TV
    mne sa to raz stalo : TV som vypol(zo zásuvky) asi na 12hodín - a už bez problému cca 2rok. myslel som , že to bolo vlhkostou v byte (maloval som)
    http://www.parabola.cz/forum/topic-82931/
    --------------------------------------------------------------
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    misoft Tiež možné... ale ona má iný problém (ako som pochopil) ..... sleduje TV program a telka odrazu "prepne" napr. na vstup HDMI, prípadne DVD a pod. - teda napojí sa na "iný" zdroj signálu (i neexistujúci)....
    sosak slabinou samsungov bývajú poddimenzované napájacie zdroje a pri zblbnutí sa môže prejaviť všelijako. Nech tv vypne uvedeným spôsobom a uvidí, alebo neuvidí.
    kacenkacka ano presne takto to bolo myslene ako pise misoft. Neviem presne ale mozno 6 rokov ma, mozno viac
    misoft Nuž - už to nie sú tzv. večné prístroje. Samý plast, elektronika s obmedzenou životnosťou (s tzv. "kur*ítkami" ) - to že vydržal 6 rokov je dobrá doba.
    Mal som starý FTV OTF - vydržal 15 rokov a starší FTV SHARP (originál Made in Japan - všetko v ňom bolo japonské - od obrazovky, plošných spojov, tranzistorov, skrinky televízora, elektrických káblov až po obyčajné skrutky!) - vydržal 30 rokov !!! a to som ho ešte predal ako funkčný!
    sosak Skús odpojiť všetko, čo je k televízoru pripojené, napr. DVD prehrávač a pod. Je celkom možné, že DVD prehrávač, aj keď je v pohotovostnom režime môže blbnúť.
    kacenkacka dvd som nemala pripojene. Len skylink skrinku
    misoft Tak potom je to jasné! Ty máš ako zdroj signálu satelitný prijímač! Teda nemáš klasický anténny vstup. Pokiaľ mi je známe - potom telka automaticky prepne na tento zdroj signálu (pretože iný nemá). Niektoré sat. prijímače potom majú možnosť buď previesť výstupný signál na analógový, alebo rovno digitálny. A kanály sa potom volia na sat. prijímači jeho DO /nie televíznym).
    kacenkacka a co teda s tym?
    misoft Počítam, že z "krabičky" si na telku napojená SCART káblom. Pokiaľ by si napísala typ a značku telky + typ, značku "krabičky" - zistili by sme viacej, ako prípadne na to.
      zbaliť

    mr.dred je offline (nepripojený) mr.dred

    mr.dred
    To tlačítko SOURCE na TV nemusí byť zaseknuté,ale môže mať zvod....pomôže len rozborka TV a nájdenie príčiny,niekedy stačí náležite očistiť príslušné veci....ale to je na odborný zásah. Pre zaujímavosť - skús to tlačítko či CVAKÁ pri stlačení tak,ako ostatné....vnútri toho tlačítka je taký miskovitý pliešok,ktorý cvakne pri stlačení - pokiaľ nie,môže byť prasknutý a vtedy môže náhodne zopínať otrasmi napr.z reproduktora...
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kacenkacka podla mna cvaka rovnako. Predtym som skusila dat ovladac mimo dosah tv. takze napojeny je cez HDMI kabel, krabicka je Micro HD a tv samsung Model: LE32A336J1DXXH, TYPe no: LE32A336
    kacenkacka este som to skusila aj s inou krabickou tej istej znacky a este aj s jednou inou Thomson
    misoft ...a robí to i ďalej? Teda si vylúčila vplyv iného zariadenia? V tom prípade - viď čítanie vyššie.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.