Zavrieť

Porady

Cudzinec zamestnaný na Slovensku a daňové priznanie...?

Ahojte, mali sme minulý rok zamestnaných robotníkov z Maďarska (dochádzali každý deň)aj na dohodu aj na prac. zmluvu...Budem im musieť spraviť daňové priznanie priznanie asi ja, bo oni nebudú schopný...Bude to daňové priznanie typu A...? keď ich príjem bude menší ako 1 901,67€ (keď nie je povinnosť podávať)...treba podať aj tak? keď treba podať, tak sa vzťahuje aj na nich NČZD, po prípade daňový bonus keď majú deti....majú priložiť nejaké potvrdenia, okrem Potvrdenia o zdaniteľných príjmoch, kt. som im vystavila ja ako zamestnávateľ..?
Máte niekto so zamestnancami zo zahraničia skúsenosti, bo ja nie...Budem vďačná za každú radu...Dakujem..
Naposledy upravil kampari : 19.02.16 at 21:20
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    Títo pracovníci majú nárok na odpočítateľnú položku to znamená, že ak si za nich odviedla daň - strhnutú daň by im vrátili.
    Čo sa týka DB mali by naň nárok po skončení zdaňovacieho obdobia, ak by na SVK dosiahli príjem min. 2.280 a tento príjem by bol min. 90% z ich celosvetového príjmu.
    Na SVK by podávali len SVK DP a v maďarsku by mali podať z celosvetových príjmov.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kampari Dík....tak mám z toho poriadny guláš....v podstate keď ma nepoziadaju o vykonanie RZD...môže mi to byť jedno, ale sú neinformovaní tak ich na príkaz vedúceho budem musieť usmerniť....takže ak som pochopila..na SVK by podali len SVK DP typu A z príjmov kt. mali u nás....
    Anik pochopila si to správne. Ak pracovali len na SVK a majú príjem nad 2.280 opýtaj sa či nemajú deti na uplatnenie DB a nezdaniteľnú im môžeš dať 3.803,33
    kampari Ďakujem.....
      zbaliť

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Danove priznanie podavaju z celosvetovych prijmov doma v Madarsku, lebo ak dochadzali kazdy den, nie je dovod na to, aby boli danovymi rezidentmi SR.

    Mohla by si im urobit rocne zuctovanie dani, ak 90% ich prijmov boli prijmy zo Slovenska. NCZD a DB si im mohla uplatnovat mesacne, ak splnali narok.
    Na DB splnaju podmienku rocnu?
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kampari Ďakujem ivka70 ....Robili iba na kratší pracov. čas, dohodári 10 hod. týždenne, boli takí, čo robili na zmluvu iba mesiac, jeden ešte zatiaľ robí, ďalší robili na dohodu od marca do júla... takí príležitostní robotníci. Poviem popravde, odviedla som preddavky, vyhlásenie nepodpisovali, odvody do SP sme zaplatili, a ani neviem, či majú deti. mne by vyhovovalo aby si to spravili sami ...a majú vôbec zahraniční zamestnanci na daňový bonus? dík
    ivka70 Narok na DB by mali, keby splnili podmienky, DP ani Rzd im robit nemusis, ak si on nepoziadaju. Teda DP vobec nie.
    kampari Takže vystavím im potvrdenie o zdaniteľných príjmoch ...a oni si na základe toho podajú v Maďarsku...
      zbaliť

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Sú súbežne daňivými rezidentami v SR aj v Maďardku, ak boli v SR aspoň 183 dní za rok. Ráta sa každý čo i len započatý deň, tj. aj taký, ak ráno prešli cez hranice sem a večer tam. Daň zaplatenú v SR si započítajú voči splatnej dani v Maďarsku. Ak mali v SR iba príjem zo závislej činnosti, DP v SR podať nemusia.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kampari Ďakujem....ano, mali príjem iba u nás...(ak dobre viem)...takže ich mám teda usmerniť, že majú podať DP v Maďarsku? Dík
    profesional Áno. Maďari ich skásnu do rozdielu maďarskej sadzby DPFO.
    Anik len pre Tvoje info ak už potrebuješ reagovať skús si najprv pozrieť aká je tam sadzba dane na SVK 19 % a v Maďarsku 16 %, ja len aby sme zbytočne nezavádzali a aby to splnilo účel , aký to má mať.
      zbaliť

    Cudzinec zamestnaný na Slovensku a daňové priznanie...?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.