Zavrieť

Porady

Už viem, koho budem voliť :)

Ja viem, porada je svojim spôsobom apolitická a možno tu takáto téma nepatrí. Nevadí, skúsim.
Určite nie som sama, kto rozmýšľa, koho voliť. Viacerí máme jasno v tom, koho nie. Ale na tej druhej strane je problém preveliký. Tu sa mi nepáči to, čo chcú jedni, tam sa mi nepáči, čo robia iní. A tie ich divoké návrhy, niekedy katastrofa. Ano, na toho, koho by som chcela mám prísnejšie kritéria.
No ale tade asi cesta nevedie, prienik takej strany, čo by mi vyhovovala na 100% som nenašla.
Tak som sa rozhodla pre druhú cestu - pozriem na ľudí, bez ohľadu na politickú stranu, ktorú zastupujú. Priznám sa, vyšlo mi povedzme 5-6 ľudí. Ale samozrejme, každý z inej strany. A čo teraz.

Až mi zrazu doklaplo, ja nemusím vyberať, ja tu vlastne mám skoro každý deň na očiach niekoho, kto mi pomáha v práci. Kto nielen zákony navrhuje, ale dokáže mi ich aj objasniť, vysvetliť. Ktorému nerobí problém vyškoliť mzdových účtovníkov na celom slovensku nielen v predvolebnom roku, ale každý rok. Niekto, kto vie, čo robí, pozná našu prácu. Váži si ju a ja si vážim jeho prácu.
Isto nie je dokonalý a ani to, čo presadzuje jeho strana sa mi úplne nepozdáva. Ale život je o kompromisoch. A toto je v tomto okamžiku pre mňa najlepšie riešenie.

mmch, tých ostatných, ktorý boli v mojom hľadáčiku bude zase voliť moje najbližšie okolie, tak sme si to pekne podelili.

Takže tak - nikoho síce nemenujem, ale tým, čo sa tu pohybujeme je to myslím jasné.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

http://www.aktuality.sk/clanok/31307...en-na-papieri/
Slovenské zdravotníctvo sa zmieta v jednej kauze za druhou, ale vo volebnom programe žiadnej politickej strany nie je na prvom mieste.
0 0
Patrik Murárik Patrik Murárik

Patrik Murárik je offline (nepripojený) Patrik Murárik

aktuality sú bulvár to poprvé
To je možno smutné že nitko nehladí aj na zdravotníctvo avšak skús poprezerať strany či nemajú zdravotníctvo na 2 či 3 mieste, vždy lepšie ako sa naň priamo vykašlať. A hlavne sledovať reálne ciele nie len hlúpe rečičky
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

:-)) No v zdravotníctve máme 20 rokov širokú koalíciu aj s pacientmi.A kto ju uprace viac zvolený nebude a všetky strany to vedia :-)).
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

lujza.j
minule sme s chlapom..že ked tento podel...tata finalistky superstár.... poslanec za mč je dlho....a zrazu na šulci na predvolebné oné...pre barákom....121 miesto na kdh kandidátke...
aj takto sa dajú hlasy "zbierať"
http://www.topky.sk/cl/10/1528473/Na...dovatych-latok
Prvý leták zo schránky, čo som si prečítala. O skládke sa nemlčí, píše sa o tom, je to verejné. Do pitnej vody sa ešte nedostala. Zavádzajúci titulok.
Neviem načo z BVS spravili a.s., vždy vodárne patrili pod mesto. Zabehnutý starý podnik so stálymi zamestnancami. Prácu si riaditeľ do 89 odviedol za 5 tis. Kčs + prémie ako za socializmu a bolo dobre, popritom sa budovali nové vodné zdroje. Dnes sa prakticky vodáreň iba prevádzkuje, žiadne nové drahé investície nie sú v pláne.

Aby sa rozšírila administratíva, tak sa vytvoril umelo z údržby Infraservis, čiže ďalšie riaditeľské miesto so všetkým, čo k tomu patrí, neviem či sa od vody odtrhla aj čistiareň odpad. vôd aj s kanalizáciou.
Ceny vody sa zvyšujú, aj sa budú, nie pre nedostatok vody, ani iných energií, pri kapacite studní na Žitnom ostrove to nehrozí, a mesto a Západoslovenské vodárne z týchto zdrojov mali pred 89 najlacnejšiu výrobu vody v ČSSR, pretože sa neupravuje, cez čerp. stanice ide priamo do potrubí, iba sa pridáva automaticky chlór. Chlorátory inštalovali záp. Nemci v 70.r.
Načo je dobré platiť dozornú radu? Všetko vymyslené umelé miesta a korytá. Riaditeľ bral pred eurom 200-tis. Sk mesačne plus odmeny. K tomu dozorná rada. Čo sa tam robilo za vykresaného kunsthistorika, o tom nie je ochotný hovoriť ešte dnes nikto z personálu. Ani posledný kopáč.
Kunsthistorik KDH, Šindler KDH.

Je jasné, že skládka z Dimitrovky mala byť dávno zlikvidovaná. Kedysi tiekol otvorený povrchový kanál (možno od samého vzniku Dimitrovky) a vtekal do Malého Dunaja za Ružinovským cintorínom a Vrakunským lesíkom. Ten smrad sa šíril kilometre, bez čistiarne.
Rovnako smrdelo územie ešte v 70. r., možno aj neskôr na uvedenej skládke, ktorá kontaminuje spodné vody (pri Hradskej okolo letiska, bola vysádzaná kukurica, aby "vyťahovala" z pôdy (povrchu) odpad. Na spodné vody sa nemyslelo. Dnes sa na tých miestach povolila výstavba RD. Časť sa i tak odparuje do vzduchu. Výstavba nemala byť povolená podnes. Tie podzemné steny budú ako obchádzať novú výstavbu? Zbytočne to komplikujú, kým to nie je vyriešené.

V Topkách sa Šindler oháňa rakovinou, ale ľudia v oblasti Vrakune a Pod. Biskupíc pijú vodu zo Žit. ostrova ako aj celá južná a východná oblasť BA. Ak má niekto na pozemkoch studňu, nech si dáva robiť rozbor vody. Nato, že robil predsedu dozornej rady, dosť primitívne udiera na city obyvateľov. Ministerstvo o tom vie, nech koná. Šindler ide spasiť do parlamentu jednu starú, ale nebezpečnú skládku. Spomína v článku ochranu tzv. milánskymi stenami, táto technológia sa zatiaľ použila iba pri výstavbe nového SND a predtým na jednom vodnom zdroji. Neviem porovnať, čo by bolo lacnejšie, či vybudovanie bet. nepriepustnej vane a ten humus preložiť alebo použiť milánske steny do hĺbky 20 m s tým, že dno ostane stále otvorené, ak tam nie je nepriepustná vrstva. Stojí za postreh, že kontaminácia začala rýchlejšie postupovať v posledných rokoch iba smerom na juh.


Jeden krásny príspevok z diskusie o starostlivom Šindlerovi z Topiek:
"Pan Sindler, pri Dunajskej Strede ma od vladnych uradnikov schvalenu vystavbu chemickej velkofabriky na vyrobu autobaterii Banner Batterien. To az potom budu kokteily spodnych vod Zitneho ostrova s kyselinami, olovom a ostatnym chemickym svinstvom ktore si budu moct dopriat obyvatelia ich Alobalova. A vsetko len preto, aby to zrejme rakusky pan direktor nemal daleko domov. Urady zivotneho prostredia ako miestne tak statne su len na mimozamestnavateske obohacovanie sa panov stanych zamestnancov a politikov."
Naposledy upravil korela : 25.02.16 at 14:10
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Koľko odvádzajú Nemci do 2. piliera? Kaník neurobil dôchodkovú reformu, ale pomstu komunistom. Ani Nemci si nedovolia odvádzať 9% do 2. piliera. Odvádzajú tuším 4%, max. 6%. Ale skôr iba 4%. Dôchodcovia si nemali možnosť prilepšiť, tak im peniaze z 2. piliera chýbajú.
Reformu mal rozkrokovať aspoň na 20 až 30 rokov a neurobiť sek.
Inak čo navrhuje väčšina strán, to sa nedá čítať.
KDH , ja som tiež za podporu mladých rodín ako sa o to snažia od svojho pôsobenia. Nespomínam si, že by veľmi ovplyvnili mladé rodiny, ak robil ministra soc. vecí Brocka.
Načo bude dôchodcom 50 eur. poukaz na prilepšenie dovolenky? Ak to bude viazané na pobyt, tak väčšina to nevyužije, lebo nebude môcť. To mi pripomína vlaky. Nevládni cestovať nebudú vlakmi nikdy, chudobní sa nebudú rekreovať. Ak pomôcť, tak celoplošne. To je fakt také huncútstvo. (Pre zaujímavosť Priezvisko FÍGEĽ sa na Slovensku v roku 1995 nachádzalo 1×, celkový počet lokalít: 1)
SMK + 5 eur. ?
Mali ubrať z dôchodkov ŠTBákom. Kto má vlastne v tomto štáte najvyššie penzie nezaslúžene?
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

korela
Koľko odvádzajú Nemci do 2. piliera? Kaník neurobil dôchodkovú reformu, ale pomstu komunistom. Ani Nemci si nedovolia odvádzať 9% do 2. piliera. Odvádzajú tuším 4%, max. 6%. Ale skôr iba 4%. Dôchodcovia si nemali možnosť prilepšiť, tak im peniaze z 2. piliera chýbajú.
Reformu mal rozkrokovať aspoň na 20 až 30 rokov a neurobiť sek.
Inak čo navrhuje väčšina strán, to sa nedá čítať.
KDH , ja som tiež za podporu mladých rodín ako sa o to snažia od svojho pôsobenia. Nespomínam si, že by veľmi ovplyvnili mladé rodiny, ak robil ministra soc. vecí Brocka.
Načo bude dôchodcom 50 eur. poukaz na prilepšenie dovolenky? Ak to bude viazané na pobyt, tak väčšina to nevyužije, lebo nebude môcť. To mi pripomína vlaky. Nevládni cestovať nebudú vlakmi nikdy, chudobní sa nebudú rekreovať. Ak pomôcť, tak celoplošne. To je fakt také huncútstvo. (Pre zaujímavosť Priezvisko FÍGEĽ sa na Slovensku v roku 1995 nachádzalo 1×, celkový počet lokalít: 1)
SMK + 5 eur. ?
Mali ubrať z dôchodkov ŠTBákom. Kto má vlastne v tomto štáte najvyššie penzie nezaslúžene?
Presne tak korela. Všetko sú to len špekulácie rôznych strán, ako sa dostať ku korytu a pritom sľúbiť len tak, aby koryto zostalo maximálne plné. Už ani Nemcom z toho systému nevychádza na dôchodky. Nemajú dostatok mladých poistencov. To je dôkaz, že ten systém nieje dlhodobo udržateľný.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Jediný štátny, udržateľný dôchodkový systém je dôchodok od štátu, ktorý je platený priamo zo štátnej kasy. Dôchodok na hlavu a vek občana. Jasné že pre všetkých rovnaký. Žiadne príplatky za zásluhy.
Ja naozaj nechápem, prečo má mať niekto penziu 800€ a niekto napríklad 220€. Veď každý kto niečo v živote dokázal, vykonal, zarobil mal aj zaplatené. Niekto viac a iný menej. Pritom každý z toho zaplatil aj primerané dane. Je pravda, že niekto zaplatil daní viac a iný menej, ale to by nemalo byť ukazovateľom, alebo dôvodom na väčší nárok.
Štát by sa mal sústrediť na financovanie armády, polície, justície, základnej štátnej správy, základného zdravotníctva, základnej penzie a rôznych štátnych útulkov.
Ostatné by mal nechať na ľudí. Na občanov a na rôznych súkromníkov.
Naposledy upravil jar88 : 25.02.16 at 16:12
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
jar88
...prečo má mať niekto penziu 800€ a niekto napríklad 220€.
Akú máš penziu, alebo akú budeš mať penziu ?
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

jar88
Jediný štátny, udržateľný dôchodkový systém je dôchodok od štátu, ktorý je platený priamo zo štátnej kasy. Dôchodok na hlavu a vek občana. Jasné že pre všetkých rovnaký. Žiadne príplatky za zásluhy.
Ja naozaj nechápem, prečo má mať niekto penziu 800€ a niekto napríklad 220€. Veď každý kto niečo v živote dokázal, vykonal, zarobil mal aj zaplatené. Niekto viac a iný menej. Pritom každý z toho zaplatil aj primerané dane. Je pravda, že niekto zaplatil daní viac a iný menej, ale to by nemalo byť ukazovateľom, alebo dôvodom na väčší nárok.
Štát by sa mal sústrediť na financovanie armády, polície, justície, základnej štátnej správy, základného zdravotníctva, základnej penzie a rôznych štátnych útulkov.
Ostatné by mal nechať na ľudí. Na občanov a na rôznych súkromníkov.
Teraz vtipkuješ či testuješ?
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

korela
jar88
Jediný štátny, udržateľný dôchodkový systém je dôchodok od štátu, ktorý je platený priamo zo štátnej kasy. Dôchodok na hlavu a vek občana. Jasné že pre všetkých rovnaký. Žiadne príplatky za zásluhy.
Ja naozaj nechápem, prečo má mať niekto penziu 800€ a niekto napríklad 220€. Veď každý kto niečo v živote dokázal, vykonal, zarobil mal aj zaplatené. Niekto viac a iný menej. Pritom každý z toho zaplatil aj primerané dane. Je pravda, že niekto zaplatil daní viac a iný menej, ale to by nemalo byť ukazovateľom, alebo dôvodom na väčší nárok.
Štát by sa mal sústrediť na financovanie armády, polície, justície, základnej štátnej správy, základného zdravotníctva, základnej penzie a rôznych štátnych útulkov.
Ostatné by mal nechať na ľudí. Na občanov a na rôznych súkromníkov.
Teraz vtipkuješ či testuješ?
Prečo si to myslíš?
Snáď nie preto, že som nespomenul základné štátne školstvo a univerzity?
Že som nespomenul, že štát by nemal financovať žiadnu cirkev, žiadne učilištia, SOU a VŠ, žiadne veľké stavby, ako napríklad diaľnice, železnice, letiská, bane a podobne. Nevravím však, že to nemá zákonom upravovať a usmerňovať.
Jednoducho povedané, štát by sa mal starať o to základné, nevyhnutné a na úrovni, na akú má peniaze z daní. Ostatné by mal nechať na ľuďoch.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

buchač
jar88
...prečo má mať niekto penziu 800€ a niekto napríklad 220€.
Akú máš penziu, alebo akú budeš mať penziu ?
Zatiaľ som ešte nezisťoval a nič nepočítal.
Ale musím priznať, že som už zauvažoval nad kontaktmi, ktoré by mi zabezpečili priznanie maxima.
Jednoducho ma to napadlo a trošku som sa s tou myšlienkou pohral. Veď som tomuto štátu dal aspoň stonásobne viac peňazí, ako bežný občan. Prečo z toho nedostať maximum? Veď aj keby som tu bol do 120 rokov, aj tak by na mne neprerobili.
----------------------------------------------
Možno si pošpekuloval, že ak by sa zaviedol rovnaký dôchodok pre všetkých, bol by si na tom ty osobne škodný. Ale nemusíš sa obávať, štát totiž musí garantovať výplatu priznaných dôchodkov v plnej výške.
Nemôže ti priznaný dôchodok nijako znížiť. Môže ti ho len zvýšiť.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
jar88
buchač
jar88
...prečo má mať niekto penziu 800€ a niekto napríklad 220€.
Akú máš penziu, alebo akú budeš mať penziu ?
Zatiaľ som ešte nezisťoval a nič nepočítal.
Ale musím priznať, že som už zauvažoval nad kontaktmi, ktoré by mi zabezpečili priznanie maxima.
Jednoducho ma to napadlo a trošku som sa s tou myšlienkou pohral. Veď som tomuto štátu dal aspoň stonásobne viac peňazí, ako bežný občan. Prečo z toho nedostať maximum? Veď aj keby som tu bol do 120 rokov, aj tak by na mne neprerobili.
----------------------------------------------
Možno si pošpekuloval, že ak by sa zaviedol rovnaký dôchodok pre všetkých, bol by si na tom ty osobne škodný. Ale nemusíš sa obávať, štát totiž musí garantovať výplatu priznaných dôchodkov v plnej výške.
Nemôže ti priznaný dôchodok nijako znížiť. Môže ti ho len zvýšiť.
No vidíš...a sme doma, stará mať.
------------------------------------------------

Veru tak, ja sa nemám čoho obávať. Jeden čas zašibalo zodpovedným (myslím, že to bol Kažimír) a chceli šáhnuť na lóve. Ale veľmi rýchlo sa zbadali, že je to fantazmagória, lebo ústava nepustí...a keby aj hentú pozmenili, tak Štrasburger to istí...
Ja už len vyššie pôjdem.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

buchač
jar88
buchač
jar88
...prečo má mať niekto penziu 800€ a niekto napríklad 220€.
Akú máš penziu, alebo akú budeš mať penziu ?
Zatiaľ som ešte nezisťoval a nič nepočítal.
Ale musím priznať, že som už zauvažoval nad kontaktmi, ktoré by mi zabezpečili priznanie maxima.
Jednoducho ma to napadlo a trošku som sa s tou myšlienkou pohral. Veď som tomuto štátu dal aspoň stonásobne viac peňazí, ako bežný občan. Prečo z toho nedostať maximum? Veď aj keby som tu bol do 120 rokov, aj tak by na mne neprerobili.
----------------------------------------------
Možno si pošpekuloval, že ak by sa zaviedol rovnaký dôchodok pre všetkých, bol by si na tom ty osobne škodný. Ale nemusíš sa obávať, štát totiž musí garantovať výplatu priznaných dôchodkov v plnej výške.
Nemôže ti priznaný dôchodok nijako znížiť. Môže ti ho len zvýšiť.
No vidíš...a sme doma, stará mať.
------------------------------------------------

Veru tak, ja sa nemám čoho obávať. Jeden čas zašibalo zodpovedným (myslím, že to bol Kažimír) a chceli šáhnuť na lóve. Ale veľmi rýchlo sa zbadali, že je to fantazmagória, lebo ústava nepustí...a keby aj hentú pozmenili, tak Štrasburger to istí...
Ja už len vyššie pôjdem.
Ale veď o tom nieje reč. Štrasburg to istí, ale len ...."odcamcať pocamcať" (napríklad za istých okolností, to Grékom ani Štrasburg neistí a museli by sa so svojim štátom dohodnúť - niečo z penzie odpísať, alebo nemať nič)
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
jar88
Jediný štátny, udržateľný dôchodkový systém je dôchodok od štátu, ktorý je platený priamo zo štátnej kasy. Dôchodok na hlavu a vek občana. Jasné že pre všetkých rovnaký. Žiadne príplatky za zásluhy.
Ja naozaj nechápem, prečo má mať niekto penziu 800€ a niekto napríklad 220€. Veď každý kto niečo v živote dokázal, vykonal, zarobil mal aj zaplatené. Niekto viac a iný menej. Pritom každý z toho zaplatil aj primerané dane. Je pravda, že niekto zaplatil daní viac a iný menej, ale to by nemalo byť ukazovateľom, alebo dôvodom na väčší nárok.
Štát by sa mal sústrediť na financovanie armády, polície, justície, základnej štátnej správy, základného zdravotníctva, základnej penzie a rôznych štátnych útulkov.
Ostatné by mal nechať na ľudí. Na občanov a na rôznych súkromníkov.
Ty trepeš. Ty čo si proti rovnostárstvu vypustíš takyto nezmysel?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Šot v tv správach...prieskum ohľadom volieb medzi prvovoličmi - študentami v nejakej škole. Jedna čajočka sa vyjadrila.

Otázka :
"Koho budete voliť...a podľa čoho budete voliť."
Odpoveď :
"Ešte veľmi neviem...asi podľa toho, aký je pekný."

Niet čo dodať...a ani nasrať sa nemienim...ale čudovať sa odpovedi teda veru čudujem.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

jar88
korela
Koľko odvádzajú Nemci do 2. piliera? Kaník neurobil dôchodkovú reformu, ale pomstu komunistom. Ani Nemci si nedovolia odvádzať 9% do 2. piliera. Odvádzajú tuším 4%, max. 6%. Ale skôr iba 4%. Dôchodcovia si nemali možnosť prilepšiť, tak im peniaze z 2. piliera chýbajú.
Reformu mal rozkrokovať aspoň na 20 až 30 rokov a neurobiť sek.
Inak čo navrhuje väčšina strán, to sa nedá čítať.
KDH , ja som tiež za podporu mladých rodín ako sa o to snažia od svojho pôsobenia. Nespomínam si, že by veľmi ovplyvnili mladé rodiny, ak robil ministra soc. vecí Brocka.
Načo bude dôchodcom 50 eur. poukaz na prilepšenie dovolenky? Ak to bude viazané na pobyt, tak väčšina to nevyužije, lebo nebude môcť. To mi pripomína vlaky. Nevládni cestovať nebudú vlakmi nikdy, chudobní sa nebudú rekreovať. Ak pomôcť, tak celoplošne. To je fakt také huncútstvo. (Pre zaujímavosť Priezvisko FÍGEĽ sa na Slovensku v roku 1995 nachádzalo 1×, celkový počet lokalít: 1)
SMK + 5 eur. ?
Mali ubrať z dôchodkov ŠTBákom. Kto má vlastne v tomto štáte najvyššie penzie nezaslúžene?
Presne tak korela. Všetko sú to len špekulácie rôznych strán, ako sa dostať ku korytu a pritom sľúbiť len tak, aby koryto zostalo maximálne plné. Už ani Nemcom z toho systému nevychádza na dôchodky. Nemajú dostatok mladých poistencov. To je dôkaz, že ten systém nieje dlhodobo udržateľný.
Preto maju prebytok 6 miliard ??
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

bjuty smis
jar88
korela
Koľko odvádzajú Nemci do 2. piliera? Kaník neurobil dôchodkovú reformu, ale pomstu komunistom. Ani Nemci si nedovolia odvádzať 9% do 2. piliera. Odvádzajú tuším 4%, max. 6%. Ale skôr iba 4%. Dôchodcovia si nemali možnosť prilepšiť, tak im peniaze z 2. piliera chýbajú.
Reformu mal rozkrokovať aspoň na 20 až 30 rokov a neurobiť sek.
Inak čo navrhuje väčšina strán, to sa nedá čítať.
KDH , ja som tiež za podporu mladých rodín ako sa o to snažia od svojho pôsobenia. Nespomínam si, že by veľmi ovplyvnili mladé rodiny, ak robil ministra soc. vecí Brocka.
Načo bude dôchodcom 50 eur. poukaz na prilepšenie dovolenky? Ak to bude viazané na pobyt, tak väčšina to nevyužije, lebo nebude môcť. To mi pripomína vlaky. Nevládni cestovať nebudú vlakmi nikdy, chudobní sa nebudú rekreovať. Ak pomôcť, tak celoplošne. To je fakt také huncútstvo. (Pre zaujímavosť Priezvisko FÍGEĽ sa na Slovensku v roku 1995 nachádzalo 1×, celkový počet lokalít: 1)
SMK + 5 eur. ?
Mali ubrať z dôchodkov ŠTBákom. Kto má vlastne v tomto štáte najvyššie penzie nezaslúžene?
Presne tak korela. Všetko sú to len špekulácie rôznych strán, ako sa dostať ku korytu a pritom sľúbiť len tak, aby koryto zostalo maximálne plné. Už ani Nemcom z toho systému nevychádza na dôchodky. Nemajú dostatok mladých poistencov. To je dôkaz, že ten systém nieje dlhodobo udržateľný.
Preto maju prebytok 6 miliard ??
To o akom prebytku píšeš.
Prebytok na Nemeckom štátnom prvom pilieri?
--------------------------------------------------------------
Vieš, že museli zmeniť vek odchodu do penzie? Rovnako museli znížiť aj vyplácané penzie.
Vieš aký majú dnešný pomer medzi priemernou mzdou a vyplácanou penziou?
---------------------------------
Je toho plný internet - stačí len čítať.
----
----
Celý život si platím sociální pojištění, mám proto nárok na slušný důchod, tvrdí mnozí. Kdepak. Neexistuje nárok na zaplacené daně, i když se jim říká sociální pojištění.
http://byznys.ihned.cz/c1-14663050-p...duchodovy-omyl
Naposledy upravil jar88 : 25.02.16 at 21:10
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Jar88 - zaujímavé čítanie. Presne to som si o tebe vždy myslel. Všetko chceš iba podľa seba. Dokonca aj zemeguľa by sa mala točiť tak, ako to tebe vyhovuje.
Zopár vecí mi tu ale nesedí.
Ak by bola pravda, čo si tu písal o svojom pracovnom živote, zárobkoch, narábanie s desiatkami miliónov, tak tvoj dôchodok by bol tak či tak maximálny, teda nemusel by si nič vybavovať. Skôr si myslím, že si ako ostatní podnikatelia /česť výnimkám, poznám aj takých/ odvádzal minimum a teda dôchodok bude podpriemer.
Druhá vec je, že rovnosť by nebola nikdy realizovateľná, lebo všetko závisí na odvodoch, ktoré sú takisto stropované a teda by nastala situácia, že niekto by odviedol viac, ako by podľa vzorca dostával a niekto by zase odviedol menej, ako by podľa vzorca dostával
Ad druhý pilier. Viem, že je to určitý tunel. O nič menší ale nie je tunel pilier prvý. Napíšem to ešte raz. Ak by som z druhého piliera mal mať aj o 5 eur vyšší dôchodok ako IBA zo samotného prvého, idem aj tak do toho.
Je tam aspoň malá šanca, že z tých mojich peňazí v 2. pilieri niečo dostanem. Táto šanca ale nie je u 1. piliera.
Neprekvapuje ma, že arogantní SEBCI ako ty nadávajú na 2. pilier.
Ale zároveň viem že iba preto, lebo SAMI ho nemajú. Stretávam sa s tým denne.
Ak má človek dobre nastavený II. a III. pilier, je to vždy lepšie ako mať iba 1. a buď sa spoliehať na nejakého mecenáša a obroditeľa alias FICO, čo mi dá, alebo nakradnúť a zabezpečiť sa sám aspoň svoje pokolenie. Nie každý je ale zlodej, takže ja volím I. + II. + III.
Pritom zo svojich peňazí /z hrubej mzdy/ ma to stojí presne 6,64 eur/mesačne, a to sa mi oplatí.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Nandrolon,
podnikateľ "FO" so 6 až 10 zamestnancami, nemôže platiť minimálne odvody. Platí ich z vymeriavacieho základu.
A ešte drobnosť pre osvieženie tvojej pamäti, k tomu môjmu nakladaniu s desiatkami miliónov.
Ja som tu napísal, že počas podnikania som štátu zaplatil na daniach a odvodoch cca 20 000 000 korún. Nepočítam do toho žiadnu dph a ani spotrebné dane.
--------------------------------------
Čo je pre teba zaujímavé čítanie?
Snáď nie toto:
Celý život si platím sociální pojištění, mám proto nárok na slušný důchod, tvrdí mnozí. Kdepak. Neexistuje nárok na zaplacené daně, i když se jim říká sociální pojištění.
http://byznys.ihned.cz/c1-14663050-p...duchodovy-omyl
--------------------------------------------
Pre mňa je zaujímavé toto tvoje tvrdenie:
Pritom zo svojich peňazí /z hrubej mzdy/ ma to stojí presne 6,64 eur/mesačne, a to sa mi oplatí.
-------------------------
To z akej hrubej mzdy platíš 6,64 € mesačne?
Hrubá mzda 1660 € dve deti, starobné poistenie (4% + 14%) 66,40 € zamestnanec a 232,40 € zamestnávateľ.
Naposledy upravil jar88 : 26.02.16 at 07:08
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať