Zavrieť

Porady

Už viem, koho budem voliť :)

Ja viem, porada je svojim spôsobom apolitická a možno tu takáto téma nepatrí. Nevadí, skúsim.
Určite nie som sama, kto rozmýšľa, koho voliť. Viacerí máme jasno v tom, koho nie. Ale na tej druhej strane je problém preveliký. Tu sa mi nepáči to, čo chcú jedni, tam sa mi nepáči, čo robia iní. A tie ich divoké návrhy, niekedy katastrofa. Ano, na toho, koho by som chcela mám prísnejšie kritéria.
No ale tade asi cesta nevedie, prienik takej strany, čo by mi vyhovovala na 100% som nenašla.
Tak som sa rozhodla pre druhú cestu - pozriem na ľudí, bez ohľadu na politickú stranu, ktorú zastupujú. Priznám sa, vyšlo mi povedzme 5-6 ľudí. Ale samozrejme, každý z inej strany. A čo teraz.

Až mi zrazu doklaplo, ja nemusím vyberať, ja tu vlastne mám skoro každý deň na očiach niekoho, kto mi pomáha v práci. Kto nielen zákony navrhuje, ale dokáže mi ich aj objasniť, vysvetliť. Ktorému nerobí problém vyškoliť mzdových účtovníkov na celom slovensku nielen v predvolebnom roku, ale každý rok. Niekto, kto vie, čo robí, pozná našu prácu. Váži si ju a ja si vážim jeho prácu.
Isto nie je dokonalý a ani to, čo presadzuje jeho strana sa mi úplne nepozdáva. Ale život je o kompromisoch. A toto je v tomto okamžiku pre mňa najlepšie riešenie.

mmch, tých ostatných, ktorý boli v mojom hľadáčiku bude zase voliť moje najbližšie okolie, tak sme si to pekne podelili.

Takže tak - nikoho síce nemenujem, ale tým, čo sa tu pohybujeme je to myslím jasné.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Jana Motyčková

No ale doručenie je na adresu v cudzine, na adresu v cudzine sa pred 4.3. nedostaví.
Janinka - veď počítaj. Hlasovacie lístky spolu s obálkou by mala dostať najneskôr 35 dní pred voľbami - ale to je ešte doma. A hlasovacie lístky v obálke sa musia doručiť najneskôr 4.3. poštou. To bude na ceste. Takže mala si nechať doručiť domov a v zahraničí to šmariť na pošte zahraničnej tak, aby to došlo do 4.3.
http://www.parlamentne-volby-2016.sk...nicia_117.html
Iné možnosti - žiaľ - nie sú......
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

misoft
Žabinka
ja prvú volebnú miestnosť na slovensku natrafím v nedeľu večer..
Nááááá.... šak po ceste aj v sobotu natrafíš..... budú otvorené od 07:00 do 22:00 - pôjdeš z domu skôr, po ceste odbočka do volebnej miestnosti, dáš vol.preukaz, lajstrá dostaneš, krúžok, krúžok, krúžok, krúžok, šmaríš do obálky, tú do škatule a pokračuješ na stanicu. Cca max. 15min zdržanie..... A dám krk i na to, že vedľa stanice bude niekde volebná miestnosť... A v nedeľu večer bude iná "volebná miestnosť"
odchádzam v piatok o 4,08 regiojet-om.. v sobotu som nedostupná..
0 0
Patrik Murárik Patrik Murárik

Patrik Murárik je offline (nepripojený) Patrik Murárik

nemyslím že sklamali všetci
druhá vec je tá že pravica je len v opozícií, síce to neznamená že nemožu nič ale hlavne slovo mal 4 roky Smer ktorý si ludia sami zvolili ..
Myslím si že už len to ako dokázal zmazať dlhy bývaleho vedenia stojí za zmenku pri Kotlebovi. Rozhodne záleži kolko ludí príde voliť.
Keď príde 50 možno aj menej % ako už začíname byť zvyknutý na SK tak to bude zas bieda, lebo dochodci a to im musim uznať volit idu.
8z10 by som strelil facku za ten názor ale čo už, každý ma svoje práva .. to je tá naša "demokracia"
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

misoft
Jana Motyčková

No ale doručenie je na adresu v cudzine, na adresu v cudzine sa pred 4.3. nedostaví.
Janinka - veď počítaj. Hlasovacie lístky spolu s obálkou by mala dostať najneskôr 35 dní pred voľbami - ale to je ešte doma. A hlasovacie lístky v obálke sa musia doručiť najneskôr 4.3. poštou. To bude na ceste. Takže mala si nechať doručiť domov a v zahraničí to šmariť na pošte zahraničnej tak, aby to došlo do 4.3.
http://www.parlamentne-volby-2016.sk...nicia_117.html
Iné možnosti - žiaľ - nie sú......
duško, s tými 35 dňami máš síce pravdu, ale doručia to na adresu v cudzine, kde sa budem zdržiavať, a ktorú uvediem v žiadosti: Obec zasiela voličovi najneskôr 35 dní predo dňom konania volieb na adresu miesta pobytu v cudzine..
Jednoducho, v mojom prípade nie je žiadna možnosť voliť.. Jedine zrušiť cestu, ktorú mám naplánovanú od polovice novembra.. A to určite nehrozí..
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Žabinka
odchádzam v piatok o 4,08 regiojet-om.. v sobotu som nedostupná..
Nuž .... tak si v pérdeli.... Požiadať o Voľbu poštou si nestihla, voliť poštou by to nestíhalo, voličský je ti na figu.
Ale! Keby si skôr uvažovala o tej voľbe poštou - dostala by si domov všetky lajstrá i obáločku - v stredu by si to hodila na poštu (a pošta to posiela ako prioritnú zásielku) a bolo by to v suchu. Nie je totiž pravidlo, že voľbu poštou musia vykonávať tí, čo su v zahraničí. Musí sa počítať i s tým, že niekto vtedy do zahraničia CESTUJE..... Najdôležitejšie totiž je, aby to došlo do 4.3. - aby to potom volebná komisia mohla prevziať 5.3.
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

misoft
Žabinka
odchádzam v piatok o 4,08 regiojet-om.. v sobotu som nedostupná..
Nuž .... tak si v pérdeli.... Požiadať o Voľbu poštou si nestihla, voliť poštou by to nestíhalo, voličský je ti na figu.
Ale! Keby si skôr uvažovala o tej voľbe poštou - dostala by si domov všetky lajstrá i obáločku - v stredu by si to hodila na poštu (a pošta to posiela ako prioritnú zásielku) a bolo by to v suchu. Nie je totiž pravidlo, že voľbu poštou musia vykonávať tí, čo su v zahraničí. Musí sa počítať i s tým, že niekto vtedy do zahraničia CESTUJE..... Najdôležitejšie totiž je, aby to došlo do 4.3. - aby to potom volebná komisia mohla prevziať 5.3.
nedajú sa hlasovacie lístky poslať domov, keď požiadaš o voľbu poštou.. opakujem, dá sa poslať len na adresu v zahraničí, ktorú uvádzaš v žiadosti.. na adresu na slovensku to v tomto prípade nemôžu poslať..
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Dáša_
Až mi zrazu doklaplo, ja nemusím vyberať, ja tu vlastne mám skoro každý deň na očiach niekoho, kto mi pomáha v práci. Kto nielen zákony navrhuje, ale dokáže mi ich aj objasniť, vysvetliť. Ktorému nerobí problém vyškoliť mzdových účtovníkov na celom slovensku nielen v predvolebnom roku, ale každý rok. Niekto, kto vie, čo robí, pozná našu prácu. Váži si ju a ja si vážim jeho prácu.
Isto nie je dokonalý a ani to, čo presadzuje jeho strana sa mi úplne nepozdáva. Ale život je o kompromisoch. A toto je v tomto okamžiku pre mňa najlepšie riešenie.
Jedná sa Ti LEN o prácu ?
Ide Ti LEN o mzdových účtovníkov ?
Ide Ti LEN o túto oblasť...t.j. finančníctvo,účtovníctvo, zákony spojenené s týmto povolaním ?

Nuž ak áno, tak potom sorry....

Nezabudnem totiž na určitú tému (nechce sa mi a nemá význam ju hľadať), kde bolo dotyčným uvádzaný DOSLOVNE návod, ako sa vyhnúť určitým zákonom...inak povedané, odrbať štát na všeliakých povinných poplatkoch.

Ale ak sa na to pozriem aj inak ? Tiež je to určitý kompromis a výsledok snáď nie je potrebné vysvetľovať.

Snáď to doklepne aj iným...
2 2
TomasBugiy TomasBugiy

TomasBugiy je offline (nepripojený) TomasBugiy

Dáša Ja s Tebou úplne súhlasím. Tiež som rovnakého názoru. Túto stranu som v roku 2010 nevolil, nakoľko bolo ešte aspoň ako tak z čoho vybrať. Keď v roku 2011 padla vláda, každý ich začal očierňovať, že je to ich vina. Mňa si naopak získali, pretože konečne nejaká strana dodržala to, čo voličom sľúbila. A preto im dám svoj hlas. A keď ešte odišli niektorí vychcanci, z ktorých to priam kričalo, tak len lepšie.
2 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
buchač

Nezabudnem totiž na určitú tému (nechce sa mi a nemá význam ju hľadať), kde bolo dotyčným uvádzaný DOSLOVNE návod, ako sa vyhnúť určitým zákonom...inak povedané, odrbať štát na všeliakých povinných poplatkoch.

Ale ak sa na to pozriem aj inak ? Tiež je to určitý kompromis a výsledok snáď nie je potrebné vysvetľovať.

Snáď to doklepne aj iným...
Tak to si teraz Jurko mimo. Mihál najskôr upozorňoval zálonoobhajovačov aké tam majú chyby a majstri sveta mu tvrdili že je to tak dobré a oni podľa nejakého blbca to svoje majstrovské dielo meniť nebudú. Takže sa zákon dodržal, nech to stojí čo to stojí. Mihál nenavádzal na porušenie zákona ale na jeho dodržanie. Konieckoncov aj tie vratky za plyn som zinkasoval aj keď s takouto dotáciou bytostne nesúhlasím.
4 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

buchač,

úplne mimo.....a to nie som účovník
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Smer, smer si treba vybrať ...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
bjuty smis
buchač,

úplne mimo.....a to nie som účovník
bjuty, lubko6394...pozrite ...tak poviem.
Ja som to vtedy tak pochopil, ako som pochopil...zvyšok nemá význam pitvať, aj keby sa dalo.

Táto téma je "koho budem voliť"... nech si každý podľa svojho a ja tiež.

Vratky za plyn ? Šak aj ja som bol dnes...dokonca dva šeky som vyfasoval. Zajtra idem zhodnotiť tie love, dám na termínovaný úrok s výškou 23,5 % na rok.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

buchač
bjuty smis
buchač,

úplne mimo.....a to nie som účovník
bjuty, lubko6394...pozrite ...tak poviem.
Ja som to vtedy tak pochopil, ako som pochopil...zvyšok nemá význam pitvať, aj keby sa dalo.

Táto téma je "koho budem voliť"... nech si každý podľa svojho a ja tiež.

Vratky za plyn ? Šak aj ja som bol dnes...dokonca dva šeky som vyfasoval. Zajtra idem zhodnotiť tie love, dám na termínovaný úrok s výškou 23,5 % na rok.
V SPP?
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Len nie tento:

ani tento

a dupľom už nie tento:

Možností je viacero:
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

A buzola? Čo Ti ukáže?
0 1
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

buchač
bjuty smis
buchač,

úplne mimo.....a to nie som účovník
bjuty, lubko6394...pozrite ...tak poviem.
Ja som to vtedy tak pochopil, ako som pochopil...zvyšok nemá význam pitvať, aj keby sa dalo.

Táto téma je "koho budem voliť"... nech si každý podľa svojho a ja tiež.

Vratky za plyn ? Šak aj ja som bol dnes...dokonca dva šeky som vyfasoval. Zajtra idem zhodnotiť tie love, dám na termínovaný úrok s výškou 23,5 % na rok.

fruni má novú firmu? )
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
bjuty smis
fruni má novú firmu? )
On nie...
Matík otvoril novú povočku v Ilave a Leopoldove.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

ešte že ti preceda poslal 2 šeky....
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

misoft
Len nie tento:

ani tento

a dupľom už nie tento:

Možností je viacero:
Nič Ti neukázala?

A toto je znak, nas, náš?

http://cz.vector.me/files/images/1/3...e_clip_art.jpg
0 0
Janiela Janiela

Janiela je offline (nepripojený) Janiela

jednoduchý človek, ako ostatní ...viac
Grent
Janiela
Tiež som sa zabavila (rodina, zelení, Kaník). Voliť neidem - alebo, zatiaľ nie som presvedčená.
neberte si to osobne ale neisť voliť ? viem že je to slobodné rozhodnutie ale potom na čo je dobré aby s ludmi ako ste vy počítali nejaké štatistiky ?
na Slovensku prešlo snad len jedno referendum, všetko ostatné pod 50%, takto sa nedá so systémom urobiť nič ked som lahostajný ..
Súhlasím, neberiem osobne, len nemám typ. Za posledných 20 rokov som vždy volila a všetci, až na jednu pani, všetci sklamali. Musím preveriť, či tá dotyčná kandiduje. Nie som ľahostajná, len nemám, koho by som volila.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať