Zavrieť

Porady

Už viem, koho budem voliť :)

Ja viem, porada je svojim spôsobom apolitická a možno tu takáto téma nepatrí. Nevadí, skúsim.
Určite nie som sama, kto rozmýšľa, koho voliť. Viacerí máme jasno v tom, koho nie. Ale na tej druhej strane je problém preveliký. Tu sa mi nepáči to, čo chcú jedni, tam sa mi nepáči, čo robia iní. A tie ich divoké návrhy, niekedy katastrofa. Ano, na toho, koho by som chcela mám prísnejšie kritéria.
No ale tade asi cesta nevedie, prienik takej strany, čo by mi vyhovovala na 100% som nenašla.
Tak som sa rozhodla pre druhú cestu - pozriem na ľudí, bez ohľadu na politickú stranu, ktorú zastupujú. Priznám sa, vyšlo mi povedzme 5-6 ľudí. Ale samozrejme, každý z inej strany. A čo teraz.

Až mi zrazu doklaplo, ja nemusím vyberať, ja tu vlastne mám skoro každý deň na očiach niekoho, kto mi pomáha v práci. Kto nielen zákony navrhuje, ale dokáže mi ich aj objasniť, vysvetliť. Ktorému nerobí problém vyškoliť mzdových účtovníkov na celom slovensku nielen v predvolebnom roku, ale každý rok. Niekto, kto vie, čo robí, pozná našu prácu. Váži si ju a ja si vážim jeho prácu.
Isto nie je dokonalý a ani to, čo presadzuje jeho strana sa mi úplne nepozdáva. Ale život je o kompromisoch. A toto je v tomto okamžiku pre mňa najlepšie riešenie.

mmch, tých ostatných, ktorý boli v mojom hľadáčiku bude zase voliť moje najbližšie okolie, tak sme si to pekne podelili.

Takže tak - nikoho síce nemenujem, ale tým, čo sa tu pohybujeme je to myslím jasné.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

marleau
upotený úžerník sa dnes ukázal....bratríčkovať sa s fašistami Porošenkom a Erdoganom, to mu problém nerobí, ale ignorovať zástupcu min. 210 000 ľudí, z ktorých mnohí nepochybne volili jeho riedkovlasú hlavu do čela štátu, to áno?
Bratríčkovať? To si ako myslel?
Vraví ti niečo diplomacia? Vraví ti niečo politická etiketa? Vraví ti niečo, že ako hlava štátu je nútený prijať i takého (ako ty nazývaš - fašistické) hlavy štátu?
Ja by som tiež mohol napísať - že (v citácii) toto napísal "vyd*baný podnikateľ".....
0 2
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

taiko
misomiso
Apropos - aby bolo jasne, to, ze som napisal, ze sa teraz po volbach hanbim byt Slovakom stale plati, ale nema to nic spolocne s tym, ze uz sa hanbim znova aj za nasho prezidenta. Pretoze to, ze nepozval Kotlebu na stretnutie je prejavom nie len jeho arogancie a absencie zmyslu pre pravo a demokraciu, ale aj dalsim dokazom jeho totalnej nekompetentnosti. Taky clovek na svojom mieste nema co hladat.

Mal ho pekne pozvat, dat mu termin ako piatemu pred Kollarom, Bugarom a Prochazkom, ponuknut kavicku, kolacik, zablahozelat k volebnemu vysledku a odprevadit ho zdvorilo ku dveram. To bola jeho psia povinnost. teraz naozaj neviem, ci nam vo svete robi vacsiu hanbu Kotleba alebo Kiska.
Pravda je, veru by tym zobral Kotlebovi vietor z plachiet. Teraz bude z Kotlebu martyr a disident.
Ano, preste tak. Takto sa uplne zbytocne vyrabaju disidenti.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

bjuty smis
Takze bugar uz cuvol, vypada to na pravicovu vladu...

Ficovci do basy a nackov sledovat...m
Dobre som sa pobavil. Vsak prechadzka s lipsteinom ich uz za tie necele 2 roky mohli pozatvarat. Asi mali malo casu :-)
A Kotleba je sledovany uz davno na kazdom kroku.
1 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Misoft. Ten uzernicky slintos prave vsetko co si vymenoval splachol do zachodu.
1 1
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
[[/QUOTE]
S tymto sa da v zasade suhlasit. Ale ako to suvisi s Kotlebom a jeho volenim z trucu ?[/QUOTE]
Pre mňa celkom jednoducho. Ak sa niekto nechá zvoliť a potom zo seba robí pána Boha a zo mňa vola tak si nezaslúži aby mňa reprezentoval.
Ako sa to nedá nám štandardi vysvetľujúm ale mám jednu otázku: Ak by neriadené strely mali 75% hlasov a dali sa dokopy v oblastiach kde sa zhodnú tak by to bolo pre mňa dobré či zlé ?
Myslím si že totálna hovadina by neprešla ale zmysluplné návrhy by šancu mali - a to pre mňa zlé nie je. Na to aby bolo lepšie nepotrebujeme štandardné politické strany ale dobré zákony a vymožiteľnosť práva. Štandardi nás len strašia, že bez nich by to určite nešlo, referendum zjednodušiť a uľahčiť však nepokladajú za vhodné, ale to že tí istí blbci čo ich zvolili by mohli rozhodnúť sami nie je kóšer a treba to zatrhnúť/znemožniť.
2 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

Nandrolon
bjuty smis
Takze bugar uz cuvol, vypada to na pravicovu vladu...

Ficovci do basy a nackov sledovat...m
Dobre som sa pobavil. Vsak prechadzka s lipsteinom ich uz za tie necele 2 roky mohli pozatvarat. Asi mali malo casu :-)
A Kotleba je sledovany uz davno na kazdom kroku.
Asi moc netusis ,co su sudy, co prokuratura, co policia....

A co politici......ale aspon , ze si sa dobre pobavil...
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
Ešte totálna fikcia. SNS 35% Most 35%. Myslíte si, že na tom čo by sa dohodli a odsúhlasili by bolo pre nás občanov neprijateľné ? A prečo je to nemysliteľné ? Pre nás občanov, alebo pre egá politikov ?
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Bjuty, tak pre istotu ani nezacali :-))))))
Asi mali funkcnu vestecku gulu a vopred uz vedeli ze nevydrzia ani 2 roky.
A teraz to bude este tazsie, kedze Matovic uz nakupil diktafony v akcii :-)
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

misoft
marleau
upotený úžerník sa dnes ukázal....bratríčkovať sa s fašistami Porošenkom a Erdoganom, to mu problém nerobí, ale ignorovať zástupcu min. 210 000 ľudí, z ktorých mnohí nepochybne volili jeho riedkovlasú hlavu do čela štátu, to áno?
Bratríčkovať? To si ako myslel?
Vraví ti niečo diplomacia? Vraví ti niečo politická etiketa? Mne to nemusí vravieť nič, ja nie som politik, ak to niečo vraví jemu, tak prijme Kotlebu, bol demokraticky zvolený štvrťmiliónom dosplých ľudí. Ty etiketa. Vraví ti niečo, že ako hlava štátu je nútený prijať i takého (ako ty nazývaš - fašistické) hlavy štátu?
Ja by som tiež mohol napísať - že (v citácii) toto napísal "vyd*baný podnikateľ".....
napíš, nie som podnikateľ, som živnostník
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

znovu pohľad spoza rieky Moravy
6 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
akurat som to chcel zalinkovať. inak najlepšie čo som čítal.
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

duves
akurat som to chcel zalinkovať. inak najlepšie čo som čítal.
bez toho aby som to čítal som to konštatoval ráno po voľbách vo dvoch vetách a ten pán to obšírne vysvetlil
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Kotleba, Kotleba, čítam, stále. Ale, mastné vždy vypláva na povrch. Len gorila nie a nie vyliezť ... Keby len gorila ...
5 0
Grent Grent

Grent je offline (nepripojený) Grent

Vo svojom živote sa snažím pomôcť ľuďom ako žiť zdravšie, lepšie, šťastnejšie.. kvalitne sa stravovať, vyzerať dobre. Mám také heslo - Zdravo, jednoducho a chutne. Pretože chcem byť zdravý To čo jem si chcem spraviť jednoducho No zároveň vždy chutne :D ...viac
všetko je to onás ..
3 0
Patrik Murárik Patrik Murárik

Patrik Murárik je offline (nepripojený) Patrik Murárik

Môžme sa tu hádať kolko chceme no no najprv sa pozrime na seba !!
Celý systém aký tu je je len zásluhou toho že sme sa nechali oklamať a keď aj vieme že nás klamú dávame im priestor alebo nás to vobec nezaujíma. Treba si uvedomiť že občania máme moc nie oni v parlamente. Veď tam sedí pár desiatok ludí lepších či horších a nás je cez 4 milióny ..
Všetko je to len o tom čo dovolíme my občania..
Fico, Kotleba, Danko a niekoľko ďalších to je len moja moja preveľká vina
Slováci spojte sa !!
2 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Patrik Murárik
Fico, Kotleba, Danko a niekoľko ďalších to je len moja moja preveľká vina
Slováci spojte sa !!
Piťu...a Matoviča si kde nechal...há .... ???
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Neklamte, nekradnite a Kotleba nebude témou
http://cudzinec.blog.pravda.sk/2016/...-nebude-temou/


http://www.cum.sk/v/wljd/pravda-o-ko...-media-neukazu
4 0
Janiela Janiela

Janiela je offline (nepripojený) Janiela

jednoduchý človek, ako ostatní ...viac
taiko
Janiela
taiko
Janiela
Buchač - presne tak!!!!!

Včera tiež hlúpa herečka "celebrita" - chudina hanbí sa za národ!! Za vládu sa treba hanbiť!! Toto je výsledok vlády. Mňa osobne vyjadrenia zahraničia nezaujímajú. Kde je zahraničie, keď večer mám kvôli cigánom strach ísť z práce domov. A pracujem do včera a po víkendoch, ak treba, aby som mala na odvody, na dane a na dôstojný život. A aj na dávky pre spoluobčanov!

Kotleba len popísal to, čo celá vláda len tutlala. Je to viac problémov než len zdravotníctvo a školstvo. Celý systém je zlý! A Kollár má tiež pravdu, že ani bufet by im nedal. Te treba uznať.

Poviem príklad: cigánka ma na ulici oslovila, či pre ňu nemám prácu, lebo ona zadarmo musí chodiť mesto upratovať. Do prčič - a zadarmo brať dávky môže!!!!!!! Kto na tie dávky robí? Nie my všetci!?

Fígeľ sa naštval, čo sme to za národ? A vraj: zaslúžime si takú vládu, akú sme si zvolili. Pán Fígeľ kde bol celých 25 alebo koľko rokov?? A všetci rad radom.
Teraz nám nadávajú, teraz sa nás hanbia. A najmä tie "celebrity".
Niekedy začiatkom min storočia chodili po dedinách hrať divadlo a boli radi, že boli. Teraz "celebriti".

Konkrétne cigánov nerieši nikto.
A koľko je bielych cigánov - aj robí, aj dávky berie.
Ach jaj. Tu vladu nam zvoloil kto? Ci snad neboaj media a politici so zbranou v ruke nasilu volcom ruku viedli vo volebnych miestnostich ? Preboha ved to co pises, je ako keby si povedala, ze ludia na Slovensku su nesvojpravne ovce, ktore sa nevedia s plnym vedomim a svojpravne rozhodnut.
Ja si dovolim tvrdit, ze Kotleba tam vylucne len a len kvoli ludom, ktori ho volili a aj tym, ktori nevolili vobec. Tu pocitam aj seba, zaco sa poriadne hanbim.
Taiko, môžem sa opýtať, kde bývaš? Odkiaľ si. Mne to príde, akoby si bol z vesmíru.
Ak je tak, že si nevolil, prečo nás voliacich potom hodnotíš?
Veď mi tu nezáväzne diskutujeme a vyjadrujeme svoj názor.

A ešte by som dodala. Všetci volíme už pár rokov, nemohlo to zo začiatku byť tak, že sme verili? A potom sme volili, pretože sme pochopili, že politici dôveru sklamali. A potom ju sklamali opäť? Prečo sme hneď ovce?
1. Hej je pravda, ze som nevolil. nestihol som vybavit volicsky preukaz. Priznal som to a hanbim sa zato
2. Byvam v NL
3. Nehodnotil som ostatnych, dovolil som si vyjadrit nazor na Tvoj prispevok. K Tebe sa vyjadrit neviem, lebo Ta nepoznam.
4. K ovciam som pisal len to, ze o vladach rozhoduju ludia a nie vlady samotne, ergo za zle rozhodnutia sa musia hanbit ludia a nie vlady. Nepisal som ze si hned ovca. Ovcou sa obcan stava v momente, ked sa necha zmanipulovat a este zato vini niekoho ineho.
5. Tiez len nezavazne diskutujem
6. Ani sklamany clovek by nemal volit extremistu
Taiko, nemusel si konkrétne uviesť skratku mesta, mala som dojem, ako by si býval v zahraničí a odtiaľ hodnotil situáciu. Nepresnú otázku som dala.
Ja bývam na východe a dovolím si povedať, že tu väčšina volí Smer, sú to prevažne úradníci s rodinnými príslušníkmi - sedia na teplých miestách a popri tom úspešne "podnikajú". Jasné, že sa držia miesta a preto volia, čo volia. SNS a ĽSNS - i to je tu pochopiteľné. Už sa mi nechce písať o cigánoch. Čo sa týka ĽSNS - Rodobrany sa osobne bojím. Čo sa ľudia budú robiť poriadky, ak by to prešlo.

Nestihol vybaviť voličský preukaz?? Hm.Ja som nakoniec voliť bola. Rozhodla som sa o 5 minút 12. Oslovila som pár známych, pretože som sa nevedela rozhodnúť. Samozrejme, že som sa žiadneho nepýtala komu dá hlas.

V pohode, debatujeme. Len sa tu neobviňujme, nevravím, že navzájom, ja teba alebo ty mňa. Myslím všeobecne.

Stále si stojím za svojim - ak treba tak namierim na seba osobne. Dala som svoj hlas, pretože som verila, sklamali ma, tak som skúšala opäť veriť. Zvolila som v minulosti menšie zlo a opäť nebolo dobre. Opäť som sa snažila. No a teraz som dala hlas a uvidím. Preto sa mám za seba hanbiť??
Tu už vládne ignorancia. Bývam v malom meste, kde sa snažím, vyšla som na posmech a ešte zo mňa urobili problematickú osobu.

Mesto je len malá vzorka Slovenska. Nevzdávam sa. A už vôbec sa nehanbím, za to, že som Slovenka.
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
nie je to trosku konspiracne, demagogicke a tendencne ?
napr
1. smer podla mna v BA prehral preto, ze je to tradicna pravicova basta, ktora siuce zakolisala, ale teraz ludia znovu otvorili oci. Ludia su tam viac vzdelani a rozhladeni
2. tie kalkulacie s odhadmi a vyhlasenie, ze Ficovi zobral hlasy len Kotleba tiez stoja podla mna na vode
3. ze pripadna pravicova vlada moze "rozdavat" len 20% tiez podla mna nesedi. Ked sa prestane kradnut, tak sa znizia aj tie mandatorne vydaje a bude viac na "rozdavanie"
4. Bezpochyby sa da povedat, ze sme a dennikn su tiez tendencni a komusi poplatni, ale to ze niekto je niekym plateny sa da pokojne tvrdit aj o autorovi. Ruskom, FSB, Kominternou

atd atd
Naposledy upravil taiko : 08.03.16 at 07:26
1 1
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Janiela

Taiko, nemusel si konkrétne uviesť skratku mesta, mala som dojem, ako by si býval v zahraničí a odtiaľ hodnotil situáciu. Nepresnú otázku som dala.
Ja bývam na východe a dovolím si povedať, že tu väčšina volí Smer, sú to prevažne úradníci s rodinnými príslušníkmi - sedia na teplých miestách a popri tom úspešne "podnikajú". Jasné, že sa držia miesta a preto volia, čo volia. SNS a ĽSNS - i to je tu pochopiteľné. Už sa mi nechce písať o cigánoch. Čo sa týka ĽSNS - Rodobrany sa osobne bojím. Čo sa ľudia budú robiť poriadky, ak by to prešlo.

Nestihol vybaviť voličský preukaz?? Hm.Ja som nakoniec voliť bola. Rozhodla som sa o 5 minút 12. Oslovila som pár známych, pretože som sa nevedela rozhodnúť. Samozrejme, že som sa žiadneho nepýtala komu dá hlas.

V pohode, debatujeme. Len sa tu neobviňujme, nevravím, že navzájom, ja teba alebo ty mňa. Myslím všeobecne.

Stále si stojím za svojim - ak treba tak namierim na seba osobne. Dala som svoj hlas, pretože som verila, sklamali ma, tak som skúšala opäť veriť. Zvolila som v minulosti menšie zlo a opäť nebolo dobre. Opäť som sa snažila. No a teraz som dala hlas a uvidím. Preto sa mám za seba hanbiť??
Tu už vládne ignorancia. Bývam v malom meste, kde sa snažím, vyšla som na posmech a ešte zo mňa urobili problematickú osobu.

Mesto je len malá vzorka Slovenska. Nevzdávam sa. A už vôbec sa nehanbím, za to, že som Slovenka.
1. Byvam v zahranici, NL = Holandsko.
2. NIkde som nepisal, ze sa mas hanbit, len som pisal, ze volit extemizmus z trucu, ci z frustracie ,nie je podla mna stastne riesenie. Ak sa nam nepaci dlhodobo nasa reprezentacia, riesenim je napr generalny strajk, ktoreho vysledkom by mohla byt aj zmena voebneho systemu, pravomoci atd. Len nato sme my Slovaci moc neprajni, zavistlivi a sebecki. Len na Svatoplukove pruty keby sme si spomnuli, iba to by stacilo a bolo by nam hej.
3. Ani ja sa nehanbim, ze som Slovak, dokonca som nato potricne hrdy, hlavne po dlhodobom pobyte v zahranici. Len mi je luto, ze tolko z nas sa da stale tak lahko a lacno obalamutit.
1 1
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať