Zavrieť

Porady

Už viem, koho budem voliť :)

Ja viem, porada je svojim spôsobom apolitická a možno tu takáto téma nepatrí. Nevadí, skúsim.
Určite nie som sama, kto rozmýšľa, koho voliť. Viacerí máme jasno v tom, koho nie. Ale na tej druhej strane je problém preveliký. Tu sa mi nepáči to, čo chcú jedni, tam sa mi nepáči, čo robia iní. A tie ich divoké návrhy, niekedy katastrofa. Ano, na toho, koho by som chcela mám prísnejšie kritéria.
No ale tade asi cesta nevedie, prienik takej strany, čo by mi vyhovovala na 100% som nenašla.
Tak som sa rozhodla pre druhú cestu - pozriem na ľudí, bez ohľadu na politickú stranu, ktorú zastupujú. Priznám sa, vyšlo mi povedzme 5-6 ľudí. Ale samozrejme, každý z inej strany. A čo teraz.

Až mi zrazu doklaplo, ja nemusím vyberať, ja tu vlastne mám skoro každý deň na očiach niekoho, kto mi pomáha v práci. Kto nielen zákony navrhuje, ale dokáže mi ich aj objasniť, vysvetliť. Ktorému nerobí problém vyškoliť mzdových účtovníkov na celom slovensku nielen v predvolebnom roku, ale každý rok. Niekto, kto vie, čo robí, pozná našu prácu. Váži si ju a ja si vážim jeho prácu.
Isto nie je dokonalý a ani to, čo presadzuje jeho strana sa mi úplne nepozdáva. Ale život je o kompromisoch. A toto je v tomto okamžiku pre mňa najlepšie riešenie.

mmch, tých ostatných, ktorý boli v mojom hľadáčiku bude zase voliť moje najbližšie okolie, tak sme si to pekne podelili.

Takže tak - nikoho síce nemenujem, ale tým, čo sa tu pohybujeme je to myslím jasné.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Patrik Murárik Patrik Murárik

Patrik Murárik je offline (nepripojený) Patrik Murárik

misoft
Patrik Murárik

Podnikatelia su momentalne ojesexuvavany iba štatom tak neviem kde berieš tieto tvoje rozumy.
.............. ..
Je to obojstranné...... štat ojesexuváva podnikateľov a tí ho na oplátku tiež ojesexujú....a často nielen štát, ale i svojich zamestnancov.... (česť výnimkám)....
ok toto beriem, ale v mojom prispevku som myslel skor na tych menšich živnostnikov ktorý žijú medzi zárobkom a krachom ..
veď len od roku 2012 sa zvýšili odvody o 504€ ročne + poplatky na zamestnancov ..
Potom to dopadne tak že väčšina ludi sa snaži oklamať kde sa dá a ak sa niekto prepacuje na vyššiu firmu už v tom len pokračuje vo vyššich sumach ..
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Patrik Murárik
Podnikatelia su momentalne ojesexuvavany iba štatom tak neviem kde berieš tieto tvoje rozumy.
Áááále trt...také ojesexuálne íčoviny môžeš s Matovičom riešiť a nie so mnou.
Že kde ?
Žeby prax ?
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

:-))) Vás to ešte drží?Idem to prečítať :-).
0 0
Patrik Murárik Patrik Murárik

Patrik Murárik je offline (nepripojený) Patrik Murárik

buchač
Patrik Murárik
Podnikatelia su momentalne ojesexuvavany iba štatom tak neviem kde berieš tieto tvoje rozumy.
Áááále trt...také ojesexuálne íčoviny môžeš s Matovičom riešiť a nie so mnou.
Že kde ?
Žeby prax ?
to je ale chyba systému na ktorej sa niektorý priživujú a niektorý prežívajú ..
asi nevieš čo všetko zahrna taka živnosť
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Patrik Murárik
buchač
Patrik Murárik
Podnikatelia su momentalne ojesexuvavany iba štatom tak neviem kde berieš tieto tvoje rozumy.
Áááále trt...také ojesexuálne íčoviny môžeš s Matovičom riešiť a nie so mnou.
Že kde ?
Žeby prax ?
to je ale chyba systému na ktorej sa niektorý priživujú a niektorý prežívajú ..
asi nevieš čo všetko zahrna taka živnosť
Ma neštvi... čo ja viem alebo neviem, to nie je podstatné. Čo viem, to viem a preto nadávam.
Veď si zisti rozdiel medzi živnostníkom a podnikateľom.

Nejakého upoteného (ktorý sa na svoje nadrie) živnostníka ja neriešim...ten nech si ojebabráva koho len chce, tomu aj doprajem.
Ja nadávam na podnikateľov - zamestnávateľov, ktorí len (doslovne) zdierajú ...
.....šak už to chopok.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Patrik Murárik

ok toto beriem, ale v mojom prispevku som myslel skor na tych menšich živnostnikov ktorý žijú medzi zárobkom a krachom ..
veď len od roku 2012 sa zvýšili odvody o 504€ ročne + poplatky na zamestnancov ..
Potom to dopadne tak že väčšina ludi sa snaži oklamať kde sa dá a ak sa niekto prepacuje na vyššiu firmu už v tom len pokračuje vo vyššich sumach ..
Ale to predsa nespôsobil (ako ho tu zatracujú všetci - i keď ja tiež od radosti nevyskakujem) Kotleba a jeho strana.
Kto to spôsobil?
Preber si to spätne. Kto vládol? Kto vymýšľal takéto zákony ako na bežiacom páse? Kto sa mračil? Kto odškrtával okienka? Kotleba? Alebo Hranatý?
0 0
Patrik Murárik Patrik Murárik

Patrik Murárik je offline (nepripojený) Patrik Murárik

buchač
Patrik Murárik
buchač
Patrik Murárik
Podnikatelia su momentalne ojesexuvavany iba štatom tak neviem kde berieš tieto tvoje rozumy.
Áááále trt...také ojesexuálne íčoviny môžeš s Matovičom riešiť a nie so mnou.
Že kde ?
Žeby prax ?
to je ale chyba systému na ktorej sa niektorý priživujú a niektorý prežívajú ..
asi nevieš čo všetko zahrna taka živnosť
Ma neštvi... čo ja viem alebo neviem, to nie je podstatné. Čo viem, to viem a preto nadávam.
Veď si zisti rozdiel medzi živnostníkom a podnikateľom.

Nejakého upoteného (ktorý sa na svoje nadrie) živnostníka ja neriešim...ten nech si ojebabráva koho len chce, tomu aj doprajem.
Ja nadávam na podnikateľov - zamestnávateľov, ktorí len (doslovne) zdierajú ...
.....šak už to chopok.
splietaš jedneho s druhým, nemožeš robiť rozdiel kvoli jednemu slovičku .. aj malý upotený živnostnik može byť hajzel, ty mu daš urobiť peknu postel s matracom a postel sa za rok rozpadne a matrac po mesiaci vyleží .. bohužial aj taký su ludia ..

to že niekto zdiera zamestnancov je uplne iny problem .. tomu nezabranis tým že podnikatelom ešte viac utiahneš, tým to jedine zhoršíš .. lebo ked je niekto hajzel tak si neutiahne sam ale utiahne ešte viac zamestnancom
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

buchač
Oliwa
Nuž, jedného poraďáka sme mali už aj v kresle podpredsedu vlády, aj v kresle ministra práce, sociálnych vecí a rodiny... Potom sa vraj zamiloval, podviedol, rozviedol, a dnes má šéfa, čo nosí tričko:
http://www.porada.sk/attachment.php?...2&d=1457348652
...a drb....a už si za neužitočnú jak lanský sneh...
Bože, Bože ... kedy už dostanú PONIEKTORÍ účtovníci rozum ???


" Potom sa vraj zamiloval, podviedol, rozviedol..."......a ozaj, čo viac urobil v tej vláde ?
Lebo pre bežného jedinca som nejak zmeny nepostrehol.
Podnikateľov neriešim, tí (vo väčšine) len ojesexuvávajú bežných jedincov....
význam slova ojesexuvávavajú...?:
0 0
Patrik Murárik Patrik Murárik

Patrik Murárik je offline (nepripojený) Patrik Murárik

misoft
Patrik Murárik

ok toto beriem, ale v mojom prispevku som myslel skor na tych menšich živnostnikov ktorý žijú medzi zárobkom a krachom ..
veď len od roku 2012 sa zvýšili odvody o 504€ ročne + poplatky na zamestnancov ..
Potom to dopadne tak že väčšina ludi sa snaži oklamať kde sa dá a ak sa niekto prepacuje na vyššiu firmu už v tom len pokračuje vo vyššich sumach ..
Ale to predsa nespôsobil (ako ho tu zatracujú všetci - i keď ja tiež od radosti nevyskakujem) Kotleba a jeho strana.
Kto to spôsobil?
Preber si to spätne. Kto vládol? Kto vymýšľal takéto zákony ako na bežiacom páse? Kto sa mračil? Kto odškrtával okienka? Kotleba? Alebo Hranatý?
v tom príspevku som Kotlebu nespomenul ..
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

takto sa berie kotlebovi vietor z plachiet
http://www.topky.sk/cl/11/1533015/Ko...orinu-skrinku-
1 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

patrik murárik

vieš, čo je to dogma ?
0 0
Patrik Murárik Patrik Murárik

Patrik Murárik je offline (nepripojený) Patrik Murárik

bjuty smis
patrik murárik

vieš, čo je to dogma ?

čo tym chceš povedať ?
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

otázkou na otázku sa neodpovedá...
0 0
Patrik Murárik Patrik Murárik

Patrik Murárik je offline (nepripojený) Patrik Murárik

že čo to ma s diskusiou ?
ano viem čo to je ..
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

Patrik Murárik
že čo to ma s diskusiou ?
ano viem čo to je ..
tak jedna z búchačových je, že podnikatelia sú oje..ávači....

to ho nik nepresvedčí
0 0
Patrik Murárik Patrik Murárik

Patrik Murárik je offline (nepripojený) Patrik Murárik

bjuty smis
Patrik Murárik
že čo to ma s diskusiou ?
ano viem čo to je ..
tak jedna z búchačových je, že podnikatelia sú oje..ávači....

to ho nik nepresvedčí
bjuty smis
Patrik Murárik
že čo to ma s diskusiou ?
ano viem čo to je ..
tak jedna z búchačových je, že podnikatelia sú oje..ávači....

to ho nik nepresvedčí
tiež mám ten pocit, ale fakt mi vadí keď sa ludia riadia takýmito blbosťami v živote
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Patrik Murárik

v tom príspevku som Kotlebu nespomenul ..
Nespomínal - naznačil.... Spomínal si, ako sa menili odvody. Zákony na to vymýšľala vládnuca garnitúra.
Patrik Murárik"
Môžme sa tu hádať kolko chceme no no najprv sa pozrime na seba !!
Celý systém aký tu je je len zásluhou toho že sme sa nechali oklamať a keď aj vieme že nás klamú dávame im priestor alebo nás to vobec nezaujíma. Treba si uvedomiť že občania máme moc nie oni v parlamente. Veď tam sedí pár desiatok ludí lepších či horších a nás je cez 4 milióny ..
Všetko je to len o tom čo dovolíme my občania..
Fico, Kotleba, Danko a niekoľko ďalších to je len moja moja preveľká vina
Slováci spojte sa !!
....je to niečia vina? K...bu asi nie..... ten na plnú hubu povedal to, čo F.... zaonačoval tabuľkami, odškrtávaním okienok, zahmlievaním, vymýšľaním "zákonov", rozdávaním našich peňazí svojim riťolezom, vyťahovaním káuz, titulovaním všetkých naokolo IDIOTMI....
Toto F..a potopilo a K...u hore vynieslo.
4 roky sme populistovi dovoľovali bačovať tak, ako sa mu zachcelo. 4 roky si myslel, že je Pán Boh, že môže všetko... Teraz mu národ ukázal, že nie je všemocný, že nie je našim PÁNOM, ale je našim SLUHOM a ako sluha sa neosvedčil... (teda len trochu)....
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
bjuty smis
Patrik Murárik
že čo to ma s diskusiou ?
ano viem čo to je ..
tak jedna z búchačových je, že podnikatelia sú oje..ávači....
to ho nik nepresvedčí
1. Máš pravdu, nepresvedčí....na základe skúseností nepresvedčí !
2. Zabudol si na to dosť dôležité slovíčko.... " PONIEKTORÍ"...čiže ja netvrdím, že všetci.
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

takže poslanci-celevriti z televízie tam majú o účesy postarané,majú tam aj kaderníka svojho........
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
misomiso
taiko
Ak sa nam nepaci dlhodobo nasa reprezentacia, riesenim je napr generalny strajk, ktoreho vysledkom by mohla byt aj zmena voebneho systemu, pravomoci atd
Taiko, generalny strajk ma zmysel v totalitnych rezimoch, kde nemozes volit. Nie v rezimoch, kde prebiehaju slobodne volby. A u nas su volby slobodne, to musime uznat, hoci sa nam casto nepaci, ako je potom stat vedeny politikmi, ktore si narod zvolil.

Rovnako sa mi nepaci nejaka demostracia proti Kotlebovi dva dni po volbach. Ja som tu sice tiez napisal, ze sa hanbim za ludi, ktori ho volili, ale hanbim sa "ticho" a nedemostrujem na ulici proti vysledkom slobodnych volieb. Pretoze tak ademostracia nie je nicim inym, iba demostraciou prosti demokracii a ak sa bude eskalovat, moze viest iba k obcianskej vojne. Urcite nie k tomu, ze sa Kotleba stiahne alebo ze jeho volici "pochopia".
a co ked sa pri moci stale striedaju politici, ktori si demokraciu nastavili a vyuzivaju vo svoj prospech? Niektori tu pisali, ze sa citia mnohokrat oklamani ludmi ktorych volili. To stale maju cakat na novych, ktori ich zase oklamu ? Generlalny strajk je legitimny nastroj a podla mne je lepsi ako cakat cele 4 roky, kym ma zase niekto zacne zneuzivat mandat, ktory si mu vo volbach dal. Ak by sa 2-3 krat stalo, zeby obcania zvolenu vladu poslali do prevelebnej v strede volebneho obdobia, mozno by si politici davali lepsi pozor, aby pracovali pre ludi a pre stat a nie pre seba a kamaratov.
Takto sa len nechavaju zvolit a robia si 4 roky z ludi prdel.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať