Zavrieť

Porady

Už viem, koho budem voliť :)

Ja viem, porada je svojim spôsobom apolitická a možno tu takáto téma nepatrí. Nevadí, skúsim.
Určite nie som sama, kto rozmýšľa, koho voliť. Viacerí máme jasno v tom, koho nie. Ale na tej druhej strane je problém preveliký. Tu sa mi nepáči to, čo chcú jedni, tam sa mi nepáči, čo robia iní. A tie ich divoké návrhy, niekedy katastrofa. Ano, na toho, koho by som chcela mám prísnejšie kritéria.
No ale tade asi cesta nevedie, prienik takej strany, čo by mi vyhovovala na 100% som nenašla.
Tak som sa rozhodla pre druhú cestu - pozriem na ľudí, bez ohľadu na politickú stranu, ktorú zastupujú. Priznám sa, vyšlo mi povedzme 5-6 ľudí. Ale samozrejme, každý z inej strany. A čo teraz.

Až mi zrazu doklaplo, ja nemusím vyberať, ja tu vlastne mám skoro každý deň na očiach niekoho, kto mi pomáha v práci. Kto nielen zákony navrhuje, ale dokáže mi ich aj objasniť, vysvetliť. Ktorému nerobí problém vyškoliť mzdových účtovníkov na celom slovensku nielen v predvolebnom roku, ale každý rok. Niekto, kto vie, čo robí, pozná našu prácu. Váži si ju a ja si vážim jeho prácu.
Isto nie je dokonalý a ani to, čo presadzuje jeho strana sa mi úplne nepozdáva. Ale život je o kompromisoch. A toto je v tomto okamžiku pre mňa najlepšie riešenie.

mmch, tých ostatných, ktorý boli v mojom hľadáčiku bude zase voliť moje najbližšie okolie, tak sme si to pekne podelili.

Takže tak - nikoho síce nemenujem, ale tým, čo sa tu pohybujeme je to myslím jasné.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

pmajap
bjuty smis
Kvaka
bjuty smis
v čom ??
teraz to beblavý, simon a tie dve zo siete ukázali...

čo je na tom výsmech spoločnosti ?
To je málo, pozadie nepoznáš, poslancov je 150. Koľko % z nich doteraz vykonávalo mandát podľa svojho svedomia a presvedčenia??

nedávaj mi dalšie otázky...dokončíme načaté...v čom je to výsmech spoločnosti, ked odmietli zradiť to, s čím išli do volieb ?
Do volieb išli predovšetkým preto, že chceli niečo pre Slovensko urobiť, nevidím lepší spôsob ako niečo ovplyvniť ako byť priamo pri moci, majú veľkú možnosť a toto považujem za útek od zodpovednosti nie vec svedomia, svedomie funguje inak.
Nuž tu moja chuť debatovať končí.
1 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

V lete bolo zverejnené tu http://www.pluska.sk/spravy/z-domova...ra-vlady.html:
Poslanci v tomto volebnom období schválili spolu zatiaľ 359 návrhov zákonov. Z toho až 297 bolo vládnych a len 58 poslaneckých. Z dielne parlamentných výborov pochádzajú štyri schválené návrhy zákonov. Vyplýva to zo štatistík zverejnených na webstránke Národnej rady SR.
Nechce sa mi hľadať, ako to bolo ku koncu, ale aj toto stačí na posúdenie, kto navrhuje zmeny. Vláda má 10x menej členov ako parlament. Zákonov však predkladá cca 6x viac.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Minule som v inej teme ako sa schvaloval "moj" zakon.....robo povedal,ze to bude pre žabky dobre....bola odpoved...jedneho z "bohov".....nemal ani sajn....
Ci mi este nejake volby zdvihnu rit...pochybujem
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

jar88
Kvaka
Záujmové skupiny majú pripravené doslova znenia paragrafov, aby si dali schváliť to,čo im vyhovuje. Poslanec dostane stranícky príkaz, ako má na tú ktorú zmenu či návrh zahlasovať. Keďže mnohí zneniu nerozumejú, tak niekedy ani nevedia, za čo hlasovali.
Nuž taká je prax. Ale to len vďaka ľuďom, ktorí uvažujú rovnako, ako ty.
Bjuty smis ti tu spomenul, že sa našlo pár iných a je otázka, či ich nemáme medzi poslancami aj viac.
Ja neuvažujem tak, to si ako na to prišiel? Len som pomenovala stav tak, ako je.
4 0
pmajap pmajap

pmajap je offline (nepripojený) pmajap

jar88
[
Ak je ti jedno, či pravá, alebo ľavá, potom je už naozaj všetko jedno.
Hlavne to tvoje chápanie reality, ti môže byť asi ukradnuté.
--------------------------------------------
Ty vidíš Nemecko, ako "vieš si predstaviť, že by Nemci zničili svoju sebestačnosť v potravinárstve" sebestačné, ale nieje to tak. Bez dotácií by Nemec, Rakušan, Francúz nedopestoval ani sliepočku. Nie tak ešte býčka.
SI presvedčený o slovenskej pravici a ľavici??? Ja nie, nič také tu nevidím. Je to taký transvestita, jedna sa primaľuje viac na ženu, iná na muža.
A vieš ty vôbec ako sa rozďeľujú dotácie na poľnohospodárstvo v eu ?
5 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

jar88
pavol54
bjuty smis
niekomu zas chýba totalita ? partokkracia ?

Poslanci národnej rady sú volení zástupcovia občanov Slovenskej republiky. Mandát vykonávajú osobne podľa svojho svedomia a presvedčenia a nie sú viazaní príkazmi.......
preto je taká nízka účasť vo voľbách lebo poslanec neplní príkaz voličov a svoj volebný program
A ktorý že poslanec neplní príkaz voličov? Menuj. A preukáž nejako.
Inak len táraš.
voľby sú tajné či? Každá strana má volebný program a zoznam kandidátov na poslancov, každý poslanec strany ktorú som volil dostal odo mňa za to skoro 18,-€ že tu je niekto všeobecný táraj je jasné, ak ty dokážeš koho si volil potom by sa dala spochybniť platnosť volieb
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

jar88
pmajap
jar88
pmajap
jar88
Stále zabúdaš, že podľa dnes platného volebného zákona, žiadna strana nemá možnosť prijať zákon. Strany nehlasujú, hlasujú poslanci parlamentu (NR) a nie strany. Naviac je hlasovanie tajné a tak môžu hlasovať naozaj slobodne a podľa vlastného svedomia a rozumu.
--------------------------------
To že hlasujú podľa palca je iné, ale to žiadny demokratický zákon nezmení.
Nezabúdam, ale v parlamente musí byť silná strana, s ochotou spolupracovať a argumentovať a hlavne v prvom rade hájiť záujmy svojej krajiny, tak je to aj v krajinách západnej Európy, Merkelová nepadne na hubu imigračnou politikou, lebo ekonomika expanduje vďaka východným trhom, vieš si predstaviť, že by Nemci zničili svoju sebestačnosť v potravinárstve, my sme to urobili s takou ľahkosťou.
Náš parlament je ako rodina, kde rodičia kričia aká je kresťanská a vlastné deti predávajú za peniaze.
A ako si predstavuješ "silnú stranu"?
Čo si pod tým pojmom máme predstaviť.?
-----------------------
Stranu, ktorá dokáže prinútiť poslanca ?
Stranu, ktorá má viac poslancov v nr.? Viac voličov?
Strana ktorá má viac voličov a tým aj viac poslancov. Trochu som dúfala, že to dokáže sulíkova strana, nie Sulík, ten nedokáže záujmy Slovenska postaviť nad záujmy európske, ale že práve tu dostanú priestor schopní ľudia a neskorumpovaní.
A je mi úplne jedno, či to bude pravica, alebo ľavica.
Ak je ti jedno, či pravá, alebo ľavá, potom je už naozaj všetko jedno.
Hlavne to tvoje chápanie reality, ti môže byť asi ukradnuté.
--------------------------------------------
Ty vidíš Nemecko, ako "vieš si predstaviť, že by Nemci zničili svoju sebestačnosť v potravinárstve" sebestačné, ale nieje to tak. Bez dotácií by Nemec, Rakušan, Francúz nedopestoval ani sliepočku. Nie tak ešte býčka.
V prvom rade by mali zakázať podnikateľom právo na zisk a hňed by bol problém migrácie vyriešený - väčšina ich sem ide z ekonomických dôvodov vybrať si vycicaný zisk a potom by nemuseli byť dotácie v poľnohospodárstve
0 1
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Kvaka
jar88
Kvaka
Záujmové skupiny majú pripravené doslova znenia paragrafov, aby si dali schváliť to,čo im vyhovuje. Poslanec dostane stranícky príkaz, ako má na tú ktorú zmenu či návrh zahlasovať. Keďže mnohí zneniu nerozumejú, tak niekedy ani nevedia, za čo hlasovali.
Nuž taká je prax. Ale to len vďaka ľuďom, ktorí uvažujú rovnako, ako ty.
Bjuty smis ti tu spomenul, že sa našlo pár iných a je otázka, či ich nemáme medzi poslancami aj viac.
Ja neuvažujem tak, to si ako na to prišiel? Len som pomenovala stav tak, ako je.
nechaj ved niektorí nerozumejú ani tomu čo píšu a chovajú sa ako kačka v mláke
1 1
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Ako sa "rodí" nová koalícia...
2 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

pmajap
jar88
[
Ak je ti jedno, či pravá, alebo ľavá, potom je už naozaj všetko jedno.
Hlavne to tvoje chápanie reality, ti môže byť asi ukradnuté.
--------------------------------------------
Ty vidíš Nemecko, ako "vieš si predstaviť, že by Nemci zničili svoju sebestačnosť v potravinárstve" sebestačné, ale nieje to tak. Bez dotácií by Nemec, Rakušan, Francúz nedopestoval ani sliepočku. Nie tak ešte býčka.
SI presvedčený o slovenskej pravici a ľavici??? Ja nie, nič také tu nevidím. Je to taký transvestita, jedna sa primaľuje viac na ženu, iná na muža.
A vieš ty vôbec ako sa rozďeľujú dotácie na poľnohospodárstvo v eu ?
Máš pravdu, že tu nieje pravica, ale ľavice je tu naozaj dosť. Píšeš, že je to taký transvestita. Možno spolok združení tranvestitov.
-----------------------
Ako by teda mala vyzerať strana, ktorá by ti tak nepripadala? Ako by mala zaviazať svojich prípadných poslancov voliť. Voliť podľa toho, čo strana sľúbila a zároveň podľa svojho vedomia a svedomia.
--------------------------
Strana nieje firma a ani parlament nieje štátna akciovka, ako si pavol54 predstavuje.
0 0
vlado 33 vlado 33

vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

Odkaz pre pána hrdinu, politika p. Zsolta Simona: Pán minister hospodárstva, kde ste boli vtedy r. 2004 keď sa vo veľkom rozkrádalo tatranské kalamitné drevo? Aj ja viem hrať pri*ebanca na kríži, nech média si zgustnú na koláči. Už ľudia viseli na stromoch ako salónky, toto chcete?
2 1
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Odpoveď od dotyčného: Nem beszél szlovákul ....
0 2
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Dočkaj času ako hus klasu. Klas už máme. Čo, budeme zobať? A či budeme ...
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

...kde budeme, ako budeme, čím budeme.....
0 0
pmajap pmajap

pmajap je offline (nepripojený) pmajap

[QUOTE="jar88"]
Ako by teda mala vyzerať strana, ktorá by ti tak nepripadala? Ako by mala zaviazať svojich prípadných poslancov voliť. Voliť podľa toho, čo strana sľúbila a zároveň podľa svojho vedomia a svedomia.
--------------------------
Vieš chyba je vo volebnom zákone, volíš strany nie osobnosti, na kandidátke strany je všeličo, účelovo dosadení ľudia finančnými skupinami, volíš stranu, volíš fakticky proti sebe. Určité posty by si mala vybrať strana, ľudí ktorí by mohli zastávať miesto vo vláde, tí ostatní by sa mali navrhnúť a voliť v regiónoch. My by sme mali spomedzi seba vybrať tých najlepších a v regionálkach ich navoliť do kandidátky tej ktorej strany. Tu by bola aj zodpovednosť poslanca za svoj volebný obvod. Teraz ťa nezastupuje nikto, strana pošle kohosi ako poslanca, ten zvyčajne nemá ani tušenie, čo región potrebuje, nenesie žiadnu mieru zodpovednosti, je viac v bufete ako v parlamente a ty len platíš a nestíhaš sa diviť.
1 0
vlado 33 vlado 33

vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

Pán Sulík, prečo nepriznáte, že kvôli vám sa rozpadla už jedná pravicová vláda. Národ prišiel o 100 000 000€. Je to v poriadku?
Naposledy upravil vlado 33 : 15.03.16 at 16:28
2 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Nepoznám občana ktorý pozná všetky volebné programy a podľa nich sa rozhoduje pri voľbách a to už vôbec o porovnaní obsahu programov niekto to chápe "cez krabičku cigariet iný cez stavbu mosta v dedine bez rieky" (Občania voliči ak ma zvolíte aj most vám postavíme - my nemáme rieku -aj rieku vám spravíme )
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

misoft
Ako sa "rodí" nová koalícia...
A sns?
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Vie mi niekto logicky vysvetliť, prečo je popieranie holokaustu trestné, ale ak by som poprel, že v tej istej vojne zahynuli nejakí dajme tomu Slovania, tak za to trest nie je?
4 1
vlado 33 vlado 33

vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

Pavol si si nevšimol?
Snímka.JPG  
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať