Zavrieť

Porady

Verejne zasadnutie

Zdravim

bol som predvolany na verejne zasadnutie kde som poziadal (ako odsudeny) o podmienecne upustenie od vykonu zvysku trestu zakazu cinnosti vies mtorove vozidlo.

Prisiel mi list kde sa pise nasledovna:
"Vasa pritomnost na verejnom zasadnuti je spravidla nevyhnutna. Ak sa na zaklade tohto predvolania na verejne zasadnutie nedostavie bez dostatocneho ospravedlnia, mozete byt potrestany...,"

Docela nedokazem porozumiet tej prvej vete, viem ze pri takychto ukonoch to riesi samsoudca bez pritomnosti obzalovaneho ... Ako si to mam vysvetlit ? je nutne aby som siel na pojednavanie alebo nieje?
Naposledy upravil c87 : 21.02.16 at 12:04
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Niekedy možno pojednávať aj bez účastníka, rozhodne sa bez neho. Býva to však v jeho neprospech, lebo sa nebráni.
    Ak je však jeho účasť potrebná, môže dostať pokutu a pojednávanie sa odročí, alebo ho môžu dať predviesť, čo tiež nie je zadarmo.
    Nie je dôvod, aby si tam neišiel (ak môžeš). Zasadnutia síce bývajú verejné, ale zvyčajne tam verejnosť nechodí.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.