Zavrieť

Porady

Verejná správa - porušovanie VZN obce a nezamestnaný

Dobrý deň, chcem sa opýtať, aké možnosti má obec pri riešení porušovania VZN.

Popis problému:
- jeden občan pravidelne porušuje VZN o verejnom poriadku tým, že neoprávnene parkuje svoje vozidlo na verejnom priestranstve, čo je v danom VZN zakázané. Nereaguje ani na výzvy aby toto vozidlo parkoval na svojom pozemku.
Obec tvrdí, že mu "nemôže" dať pokuty, nakoľko by ju nebolo možné vymôcť, pretože tento občan je nezamestnaný a dostáva len sociálnu dávku.

- Je to pravda, že pokuta by nebola vymožiteľná?
- Prípadne sú nejaké iné právne možnosti, ako riešiť takýto problém? A tak mať páku na takýchto občanov, ktorí si robia čo chcú.


Ja osobne som navrhoval dať do VZN, že takéto vozidlá budú odtiahnuté. A potom by už daný problém, musel občan riešiť s odťahovou službou ... ?
kopretinka zaujímavé,že má na benzín.....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Zákon nepozná dôvod na nezačatie priestupkového konania nevymožiteľnosť sankcie.
    Ak má motorové vozidlo, je mu čo exekvovať, takže sankcia sa vymôže exekučne a bude pokoj.

    Verejná správa - porušovanie VZN obce a nezamestnaný

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.