Zavrieť

Porady

Daňový doklad k prijatej platbe a DPH

Zálohová platba za automobil bola platená 09/2015. Teraz sme obdržali riadnu faktúru s odpočítanou zálohovou platbou. DPH však uplatnená zo zálohovej platby nebola. Môžem si ju uplatniť teraz alebo mám podať dodatočné daňové priznanie k DPH za 09/2015?
kn-alka neobdržali ste faktúru na zálohovú platbu s rozpisom DPH?
dadulcek obdržala, ale až teraz spolu s riadnou faktúrou.. s dátumom vystavenia 18.9.2015.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Ak môžeš jednoznačne potvrdiť, že si doklad - faktúru na zálohovú platbu obdržala až teraz, môžeš si uplatniť DPH v tomto mesiaci - t.j. vo februári 2016
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    dadulcek Ja som ju síce fyzicky obdržala až teraz.. ale záloha bola platená v septembri 2015, čiže z účtu to odišlo.. Prišla som na to až teraz pri uzatváraní účtov, že nemám faktúru..
    kn-alka nárok na odpočet DPH máš vtedy, keď máš aj fyzicky faktúru. Ak vieš dokázať, že ti dodávateľ poslal faktúru len teraz (a nie že si ju niekde zapatrošila v šuflíku), tak máš nárok na odpočet DPH len teraz vo februári.
    dadulcek Ďakujem moc za odpoveď. Nevedela som, či je to možné aj cez rok..
    kn-alka nie je to možné, ak si mala faktúru v roku 2015. Ak však preukázateľne si NEMALA v roku 2015 k dispozícii faktúru, tak si DPH uplatníš až vtedy, kedy sa k tebe dostala faktúra: nárok na odpočet máš len vtedy, ak máš fyzicky v ruke aj faktúru.
      zbaliť

    Daňový doklad k prijatej platbe a DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.