Zavrieť

Porady

Buderus Logamax U122

Dobrý deň.

Chcel by som Vás poprosiť o radu. V byte mám nainštalovaný kotol Buderus Logamax U122, s ktorým mám veľký problém. Nevedel mi pomôcť ani servisný technik, ktorý je u mňa už ako doma. Nepomohol ani kontakt s technikom priamo z Buderus-u.

Keď nastavíte priamo na kotli zohrievanie vody do bojlera, kotol funguje korektne cca 2 min.. Následne začne hriať vodu do radiátorov, aj keď to robiť nemá. Kotol je však podľa symbolu na displeji presvedčený, že stále hreje vodu do bojlera.

Servisný technik mal kotol rozobraný už asi 5 krát a nevie si s touto chybou poradiť. Problém je v tom, že UBA by mala po správnosti na výstupe dávať buď 0V, resp. 24V (buď kúri radiator alebo bojler). UBA nám bola vymenená za novú, avšak kotol sa správa stále tak isto. Vyzerá to tak, že je niekde nejaký skrat, ktorým sa zvýši napätie na UBE. Všetko sme premerali (cievky, kontrola kabeláže) a nemôžeme nájsť chybu...

Potom, ako pustíte kotol a dáte zohrievať vodu do bojlera, začne po krátkom čase kúriť vodu v radiátoroch, čo samozrejme robiť nemá (termostat je nastavený na nízku teplotu). Teplotu však meria v bojleri a myslí si, že hreje bojler. Tým pádom kúri radiátory do "nekonečna"... Potom musíte vypnúť zohrievanie vody do bojlera, počkať cca 20 min., pokiaľ klesne napätie na UBE (ako keby sa vybíjal kondenzátor), následne sa dá opäť krátko zohrievať voda v bojleri, avšak iba vyššie uvedeným postupom.

Ak niekto viete, v čom môže byť problém, dajte mi prosím vedieť. Moc mi to pomôže.

Veľmi pekne ďakujem.

P.
3 komentárov     zbaliť
viktorviktor skúšali ste pripojiť kotol na iné zástrčky prípadne od suseda, keď píšeš o skrate
gaspierik samozrejme, to sme skúšali, zásuvka je v poriadku...
Martin Špes Prosím Vás, náhodou nemáte manuál pre ovládanie a pripojenie termostatu pre daný kotol. Našiel som iba inštalačný manuál a tam nie je zreteľne popísaná možnosť pripojenia termostatu. Minimálne som tomu ja neporozumel a chcem si to naštudovať.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    peterkos2 je offline (nepripojený) peterkos2

    peterkos2
    Skús napísať tomuto servisákovi,ešte donedávna bolo na tejto stránke fórum,kde odpovedal na otázky a je fakt dobrý.Bohužial fórum bolo zrušené,ale vyskúšaj,zato nič nedáš
    http://www.serviskotlu.net/kontakt/
    gaspierik Ďakujem veľmi pekne za typ, už som napísal, verím, že pomôže...
    Ešte raz vďaka, prajem všetko dobré.

    P.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.