Zavrieť

Porady

HDMI kábel

Ahojte. Nedávno som kúpil notebook Aspire ES1-731.V notebooku bol Windovs 8.1,prešiel som na 10. Plus k tomu hdmi kábel na prepojenie s tv. Doteraz všetko v pohode išlo. Keď zapnem notebook,zapne sa a nič. Ale zapnutý je.Keď kábel odpojím a zapnem notebook tak hneď naštartuje a funguje bez problémov.Podotýkam že to išlo aj po upgrade na 10. Až posledných pár dní to začalo blbnúť. Ďakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Ovládače GK! Prešiel si na W10, ale možno ovládače vo W10 nespolupracujú. Potom treba povoliť/nastaviť i výstup na HDMI. Klikni niekde na ploche PTM a pozri sa na Rozlíšenie obrazovky - tam by malo byť i nastavenie druhého monitora, detekcia.
    Pozrieť sa i na TV - prepnutie vstupu na HDMI.
    gopet Vysvetlíš prosím ťa pojem GK? Ovládače mám všetky aktuálne.
    misoft Zaužívané skratky: GK - grafická karta, ZK - zvuková karta, MB - motherboard - matičná (základová) doska, HDD - harddisk.......
    Ešte rada: Pokiaľ si prešiel na W10 formou upgrade - to čo ponúkal M$ - tak W10 nemusel použiť ovládače pre W10, ale využil stávajúce ovládače (pre W8.1), keďže zistil, že sú kompatibilné.
    Väčšinou sa potom robí tzv. čistá inštalácia W10 (ovládače pre daný model a OS stiahnuť a uložiť predom napr. na USB). W10 pri inštalácii zistí HW (hardware) a podľa toho vyhľadáva zodpovedajúce ovládače už na W10.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.