Zavrieť

Porady

musim zaplatit spätne za mna najomne?

Moja mama ma riadne odhlasila ked som sa odstahovala ale nevratila za mna "pípač" od hlavnej brány, ktory sme si podotýkam. A teraz od nej žiadaju spätne za mna najomne!!! Ze ked som mala pipac tak tam aj byvam. Maju na to pravo??? A pritom platim najomne už inde, som majitel inej nehnutelnosti, kde je dokazatelne ze tam byvam. Stretli ste sa uz s takouto nehoraznostou??? ved pipač mama zaplatila, moze si s nim robit co chce a dat ho komu chce, nie???

Stary sused zaloval spravcovi bytovky a ten to teraz ziada uhradu spatne najomneho od mojej mamy ako majitela bytu. Aj my sa divime co ma spolocny pípač s nájomným.
Naposledy upravil anita999 : 25.02.16 at 09:38
6 komentárov     zbaliť
arizona Kto to ziada?Co, kto ziada zaplatit? Co ma spolocne pipac s tou platbou? Aky pipac mas na mysli? Namiesto "vymalovavania" prispevku,si mohla raddsej napisat konkretne informacie,aby sme vedeli, aku radu hladas
anita999 najomne sa plati VZDY iba spravcovi bytovky predsa. To je samozrejme, netusila som, ze by to niekomu nebolo jasne. Pipač od hlavnej brany, nakolko nie vsetky dvere sa otvaraju klucom Namiesto "sprdnutia" niekoho, prosim radsej porozmyslat
Oliwa Čo znamená "žiadajú spätne za mna nájomné"? Žiadali to telefonicky, osobne, písomne, o koľko mesiacov sa jedná? Ak písomne, o čo sa opreli? O anonymné udanie suseda?
anita999 ved prave ze nie, telefonicky to vyzaduju., ano islo iba o info od suseda, presne ako vravite. Takze cele je to nepravo. Preto som sa pytala ci sa s tym dakto vobec stretol
anita999 istotne to budeme so spravcovskou spol. riesit, len ma zaujimalo ci sme ojedinely pripad s takouto hovadinou alebo ci sa s tym dakto stretol. Lebo toto je sila, fakt.
arizona Mozu byt rozne situacie, takze nie VZDY sa plati spravcovi. Takze preto to nikomu nemusi byt jasne...porozmyslaj radsej ty. Ja napr.tiez spravcovi za byvanie neplatim
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Pekná volovina. Ako môže "pípač" dokladovať, že tam bývaš.
    Pokiaľ sa to platilo a prešlo to do majetku kupujúceho - nie je dôvod pýtať aj nejaké nájomné. "Nájomné" (a s tým spojené poplatky a zálohové platby) sa predsa vypočítavajú podľa počtu osôb, ktoré sú tam prihlásené k trvalému pobytu.
    Nech sa mama ohradí a nech im pripomenie toto: http://www.vyvlastnenie.sk/predpisy/...ch-priestorov/ §11 ods.9, §12 ods.1
    Teda žiadny neodovzdaný "pípač", navyše vo vlastníctve nezakladá právo vymáhať nejaké nájomné.

    Hlasovalo 5 pouzivatelov

    Užitočné (5)
    anita999, arizona, mzdarka renca, mareko, lavanda
    5
    anita999 Dakujem za link, idem to prestudovat..

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Ja mám pípače aj kľúče od všetkých bytov v rodine a oni majú všetci odo mňa - a platíme si len každý svoje.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    sito A čo to je svoje, či tvoje? V tých bytových, či rodinných domoch?
    Mária27 v bytových domoch, ja mám len jeden byt a jeden rodinný dom ako chalupu
    sito Majka, Ty by si mohla aj do politiky. Všetko priznáš.
      zbaliť

    Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

    Oliwa
    Správne predpokladám, ak sa domnievam, že ste s mamou bývali v byte, ktorý ste mali v prenájme a spätné nájomné od Vás žiada prenajímateľ/majiteľ bytu? Ak sa nemýlim a je to tak, máte predsa nájomnú zmluvu a v nej by malo byť všetko dohodnuté, aj ukončenie nájmu jedným z podnájomníkov, vrátenie kľúčov od bytu a elektronického zámku od hlavnej brány.
    Prečítaj si ešte raz po sebe, čo si napísala, lebo nie je jasné ani to, čo podotýkaš... asi to, že ste si ten "pípač" platili sami, či...?
    Aj keď je to v tejto súvislosti irelevantné, ale ak platíš nájomné inde, tak si tiež nájomník a nie vlastník nehnuteľnosti, či Ty ako vlastník platíš niekomu nájomné???
    Naposledy upravil Oliwa : 25.02.16 at 09:43
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    anita999 uz som to opravila trosku
    misoft Poznámočka: nevieme vlastnícky vzťah k nehnuteľnosti - buď v osobnom vlastníctve (a teda "nájomné" = zálohové platby), alebo nájomný byt, teda nájomné.
    Za ďalšie: nie nejaký pípač je rozhodujúci. Rozhodujúci je nahlásený počet osôb v nehnuteľnosti.
    Moji rodičia sú majiteľmi bytu, brat má vlastný byt, ale keďže majú elektronický zámok - majú k nemu bezkontaktné kľúče ("pípač" ), ktoré si kúpili a sú ich vlastníctvom (tak ako i elektronický zámok je spoločným majetkov všetkých vlastníkov vchodu). A aby brat nevyzváňal - dokúpili aj pre neho - ale to nedáva dôvod na to, aby sa im zvýšil "počet osob" pre výpočet zálohových platieb.
    anita999 ja nechapem kde na toto prisli ti ludia. Ostali sme uplne prekvapene, ci im sibe.
    ano, byt vlastni moja mama. a dala mi pipac presne ako vravis, aby som nemusela vyzvanat.
    misoft Takže správca... Naklusať k nemu, buchnuť do stola, vycapiť zákon, zvýšiť VOLUME hlasiviek a prípadne jednu riadne vzduchom chladenú.....
    anita999 veru a susedovi vynadat co sa stara a riesi voloviny

    Ale kvalitne ma teda obarili, treba uznat.
    misoft Nuž teda! Pekný PAKO ten sused. To ako keby mne povedali: Vlastníš garáž (a skutočne som vlastníkom garáže v inom meste) - teda musíš platiť aj PZP za auto (i keď ho už nevlastním). Veď je to nonsens. A toto ak by mi sused urobil - ten by si vypočul svoje a na plnú hubu a pred ostatnými....až by sa najradšej pod zem zahrabal. A možno by letela i jedna dobre mierená, vzduchom chladená.....
    anita999 a pritom vie velmi dobre ze tam nebyvam, smrad. stary. A dalsia vec, podla pípača vedia prezistit kedy bola mojim pipačom brána otvorená, kazdy pohyb je zaznamenany. by videli ze ho pouzivam iba dva krat do mesiaca maximalne.
      zbaliť

    sito je offline (nepripojený) sito

    sito
    Vieš, bola taká družica pi, pi, pi ... če, če, če ... ich treba poslať.

    "Pri rozúčtovaní úhrad za plnenia sa zohľadňuje miera využívania spoločných zariadení domu vlastníkmi bytov v dome."

    Meracie zariadenia sú to, sú to vodomery a PRT.

    Sú jednotky rozpočítania spoločných nákladov domu na jednotlivé byty, sú to m2, m3, kWh, osobomesiace, počet bytov, ale pípač, prítomnosť/neprítomnosť v dome?
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    anita999 ja neviem ci rozmyslaju ritou... A dakujem za ten výňatok zo zakona, to si tiez poznačim
    misoft Môj rodič by povedal: V hlave majú otruby.....
    sito To neviem ani ja, ale hlavou isto nie, či? Ak, tak len pre seba pre svoju peňaženku. Správca nemôže, nesmie, hlavou a v súlade so zákonom, musí.
    anita999 nechapem ci je ten spravca vadny, ved by mali poznat zakony preboha ked s tym robia a ne takto strasit ludi svojou vlastnou primitivitou.
      zbaliť

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    anita999 (Dnes 12:27) nechapem ci je ten spravca vadny...
    PRAVDU a od srdca ?

    Ja si zasa myslím, že poniektorí vlastníci (alebo nájomníci) bytov sú vadní.

    Lebo mne by niekto od správcu bytov ZAVOLAL, tak mu snáď zruším hovor.
    Ak by mi prišlo LAJSTRO s takouto požiadavkou, tak zruším dotyčného pracovníka jak triedneho nepriateľa.

    Starý pán (nechcem rovno nazvať starým ujom) by fásol držovú tiež.
    -----------------------------
    Téma je v sekcii "Právo", takže poďme do práva.
    Ak by zavolali z nejakého súdu, že sa máš dostaviť do basy na výkon trestu, tak zbalíš zubnú kefku a hajde ?
    Ak by prišiel papier zo súdu, tak učiníš to isté ??? Bez pojednávania, bez dôkazov, bez výpovede, bez rozsudku...?


    O Sancta simplicitas!
    anita999 boze ved ja som nepovedala ze to idem platit. este som sa s tym nestretla, preto som uvitala akukolvek radu respektive info, ci sa s tym dakto stretol. Samozrejme ze by sme sa porát nepototo... a neutekali to uhradit.

    sosak je offline (nepripojený) sosak

    sosak
    Pravdepodobne nejde o doplatenie nájomného, ale o doplatenie osobomesiacov. Pípač, dotykový elektronický kľúč je asi systému DEK. Správca tohoto systému si môže spätne vyvolať prechody na jednotlivé kľúče a v uvedenom prípade vyhodnotil podľa frekvencie prechodov cez vchodovú bránu, že osoba s týmto kľúčom by mala doplatiť osobomesiace.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    buchač Ale toto nemyslíš vážne ... či ???
    sosak Deje sa toto bežne, ľudia odrbávajú v počte osobomesiacov. Niektoré správcovské spoločnosti vyhodnocujú osobomesiace týmto spôsobom, len ľudia o tom nevedia.
    sito Ak tak robia, odrbávajú!

    A čo toto?

    Vlastníci bytov a nebytových priestorov v dome uzatvoria so správcom písomnú zmluvu o výkone správy. Zmluva o výkone správy obsahuje najmä

    a) vzájomné práva a povinnosti správcu a vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome pri zabezpečovaní prevádzky, údržby a opráv domu,

    b) spôsob výkonu správy spoločných častí domu, spoločných zariadení domu, spoločných nebytových priestorov, príslušenstva a pozemku,

    c) zásady hospodárenia s prostriedkami fondu prevádzky, údržby a opráv vrátane rozsahu oprávnenia disponovať s nimi,

    d) zásady platenia úhrad za plnenia a hospodárenie s nimi,

    e) zásady určenia výšky platieb za správu,

    f) rozsah a obsah správy o činnosti správcu podľa odseku 2.

    déčko, "zásady platenia úhrad za plnenia a hospodárenie s nimi." No v zmluve by malo byť komu platiť, kde to zaplatiť ( účet ), koľko zaplatiť? Ako budú rozpočítané spoločné náklady za služby, ako, budú vrátené peniaze, preplatok za služby, ako bude uhradený nedoplatok za služby. Ale, ten píč, či pípač, no prepáč. Vidíš, ani Jurkovi sa to nepozdáva, a to nie je Jánošík. Možno má správca najradšej tú " do zboja sa chlapci dajme ..."
    sosak V prípade elektronického dochádzkového systému sú všetky prechody dnu a von cez vchodové dvere monitorované spolu s časom a dátumom, kedy bol elektronický kľúč priložený k čítačke čipov. Všetky údaje sa dajú stiahnuť do počítača a vyhodnotiť. @anita999 sa môže účinne brániť a žiadať správu o zdokladovanie - dôkazy z tohoto systému. Ak ich nepredloží, tak by som na jej mieste nič nedoplácal. Ostané reči sú o ničom.
    nunenko ,,,a čo keď chodil k mamke na obed? Mohol?
    buchač ...a kto má psa a chodí ho častejšie venčiť, chodí aj do roboty...atď ?

    Ako hento vyhodnotí ten zázračný systém ?
    sito Dochádzkový systém? To už aj domov, nie len do roboty? Treba vlastníkov koncentrovať? Na jednom mieste? Zázračným systémom?
      zbaliť
    arizona 25.02.16 08:23 odstránil(a) z Porady

    musim zaplatit spätne za mna najomne?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.