Zavrieť

Porady

prenos daňovej povinnosti-*kontrolný výkaz

Pri prenose daňovej povinnosti pri stavebných prácach- uvádzam niekde informácie do konrolného výkazu? Sme dodávatelia týchto prác.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    branojak je offline (nepripojený) branojak

    začiatočník vo všetkom branojak
    Ak si dodávateľ, vystaviš faktúru bez dph a nedavaš nikde nič. Tato faktúra nejde do DP ani do KV.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Pink Panter a na druhej strane, keď som prijímateľ takej faktúry , ako to uvediem v KV ? Keď som správne pochopila , samozdaním faktúru ja, zároveň si uplatním odpočet , samozdanenie ide do B1, ale §49 - nárok na odpočet som nenašla v žiadnej tabuľke .Dám do B2 k ostatnám faktúram ?
    surianky odpovedal niekto na toto?
    Žabinka 1. ak máš otázku, musíš si založiť samostatnú otázku, a nezadávaj otázku do komentáru..
    2. v časti B.1 – obsahuje údaje z prijatých dokladov (resp. aj z interných dokladov) na dodané tovary a služby pri ktorých platí daň odberateľ ( „samozdanenie“ ),

    V súvislosti s novelizovaným zákonom o DPH od 1.1.2016 došlo k rozšíreniu tuzemského sektorového prenosu daňovej povinnosti na príjemcu plnenia ustanoveného v § 69 ods. 12 písm. j) zákona o DPH. Ak je platiteľ dane príjemcom plnenia od iného platiteľa dane, je povinný platiť daň vzťahujúcu sa na:
    -dodanie stavebných prác vrátane dodania stavby alebo jej časti podľa § 8 ods. 1 písm. b) zákona o DPH, ktoré patria do sekcie F nariadenia Komisie (EÚ) č. 1209/2014, ktorým sa mení nariadenie Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 451/2008, ktorým sa zavádza nová štatistická klasifikácia produktov podľa činností (CPA) a ktorým sa zrušuje nariadenie Rady (EHS) č. 3696/93 a
    -dodanie tovaru s inštaláciou alebo montážou, ak inštalácia alebo montáž patrí do sekcie F vyššie uvedeného osobitného predpisu.

    Tento príjemca plnenia uvádza údaje z prijatej faktúry, pri ktorej je osobou povinnou platiť daň podľa § 69 ods. 12 písm. j) zákona o DPH v časti B.1.

    V KV časť B1 sa nachádza kolonka na daň ktorú máš zaplatiť aj kolonka na daň ktorú si môžeš odpočítať..
    prečítaj si aj: https://www.financnasprava.sk/_img/p...01_01_2016.pdf
    B.Rozšírenie tuzemského prenosu daňovej povinnosti na príjemcu plnenia podľa § 69 ods. 12 písm. j) zákona o DPH
      zbaliť

    prenos daňovej povinnosti-*kontrolný výkaz

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.