Zavrieť

Porady

Dobré filmy

Môžme si spolu zaspomínať na filmy,hercov, herečky ... ktoré nás zaujali a veľmi sa nám páčili. Alebo zaujímavé scény, hlášky, filmová hudba atď.
Usporiadat
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
Cestopisné filmy - možno si vybrať z asi 128 filmov z celého sveta

http://www.bushmanfilm.com/
8 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Mozno sa vam bude pacit film Voda pre slony
4 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Nedotknuteľní, výborný film STV 1
http://www.lidovky.cz/film-nedotknut..._ln_kultura_vs
Naposledy upravil kukučka : 02.01.17 at 22:23
5 1
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Pokochajte sa krásami matičky Zeme:
3 0
ivuliatko ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
Porcelain Unicorn
Legendární britský režisér sir Ridley Scott zahájil globální
filmovou soutěž pro začínající režiséry s názvem Tell It Your Way.
Bylo více než 600 soutěžících. Film nesměl být delší než tři minuty,
mohl obsahovat pouze 6 řádků textu a musel být přesvědčivým příběhem.
Vítězem se stal americký režisér Keagan Wilcox se snímkem
"Porcelánový jednorožec".
Je to příběh ze života dvou lidí, kteří jsou zcela jiní a přesto
velmi podobní - to vše "řekl" za méně než 3 minuty.
Můžete se podívat, proč to vyhrálo...!

http://www.porcelainunicorn.com/

P. S.: Film vzbudzuje veľmi protichodné reakcie. Niektorí sú uchvátení,
iní ho považujú za typický učebnicový príklad gýča. Našťastie,
filmové umenie (a akékoľvek umenie) nie je exaktná veda
Naposledy upravil ivuliatko : 10.04.12 at 16:35
3 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

[QUOTE=day;1924142]muzi ktori nenavidia zeny - svedska verzia
na vecer mam pripravene Dievca ktore sa hralo s ohnom

muzi, ktori nenavidia zeny som videla 6 x americku a 2 x svedsku verziu, mozno som komercak, ale americka sa mi paci ovela viacej, nepchaju do popredia Craiga, ale Maru Rooney - to ako to zahrala, stvarnenie tej postavy bolo neskutocne, pre mna osobne sa to neda porovnat s tou svedkou v ziadnom ohlade nevynimajuc vzhlad. tiez ostatne postavy,vela robi mozno aj to, ze svedska verzia bola ochudobnena ceskym dabingom nakolko si myslim, ze ziadny dab. herec nedokaze vieruhodne nadabovat postavu, ktoru dabuje.
Dievca, ktore sa hralo s ohnom som si pozrela raz, celkom dobre ale az tak ma to neoslovilo. tiez je pre mna dolezita hudba vo filme, hoci americke filmy velmi nemusim MKNZ v americkej verzii u mna vyhral na plnej ciare.
super film, ktory si rada pozriem niekolko krat - Koza v ktorej zijem v originaly, uzasne.
tiez Anna a vlci - rezia Saura a v hlavnej ulohe Geraldine Chaplin, velmi emotivny film, inac tato dvojica "vyrobila" vela neskutocnych filmov, ktore obcas davaju na STV2
mam rada filmy, po vzhliadnuti ktorych mi dlho nejdu z hlavy a tieto filmy to boli urcite,
ale zase popri uctvonictve musi clovek aj vypnut takze ako super vypinak doporucujem vsetky filmy od Guy Ritchie, v prvom rade S.Holmes 1,2 no a tak Rocknrolla stoji tiez za to.
3 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Pred pár dňami som si vychutnala silný a dojímavý príbeh plný priateľstva, zrady a nie v poslednom rade emócií. Vrele doporučujem Lovec draků. Škoda, že sa na ňom podieľali aj Američania, bol by ešte lepší. Réžia Marc Forster.
Tiež Cesta domů. Jednoduchý, dojemný a krehký príbeh lásky, poetické obrazy, výborná réžia Yimou Zhang.
Naposledy upravil Marína : 31.05.12 at 20:01
3 0
Shin Shin

Shin je offline (nepripojený) Shin

Film, ktorý ma v poslednej dobe pohltil, ako už dávno žiaden film nie, Warrior. Uverila som hlavným postavám každé jedno ich slovo, mimiku, pohyb svalu ... na konci filmu hotová emočná smršť. Nežnejšie polovičky asi na to nenalákam, keďže dej sa točí turnaja MMA (mixed martial arts), ale verte či nie, drsné bojové scény nie sú ťažítkom filmu a kto sa rozhodne si to pozrieť, neoľutuje. Famózna dvojica Tom Hardy a Joel Edgerton, ktorým sekunduje skvelý Nick Nolte, Vás o tom presvedčí. A Beethovenova Óda na radosť im v tom len pomôže

http://www.csfd.cz/film/234462-warrior/
3 0
ivuliatko ivuliatko

francúzsky film Nedotknuteľní

http://www.csfd.cz/film/306731-nedotknutelni/

Práve som sa vrátila z kina, osviežujúci film, odporúčam. Zo všetkého přiměřeně - citov, bláznivej zábavy, smútku, čierneho humoru... a výsledok poteší (sem-tam trochu predvídateľné, ale to ma teda vôbec netrápilo).
3 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Anik Pozri príspevok
príjemný vianočný večer všetkým
mám na Vás prosbu veľmi by som si chcela pozrieť film s Erichom Robertsom - Zachránilo ma svetlo -alebo pod názvom Blesk videla som ho strašne dávno a akosi sa k nemu neviem dostať. Veľmi by ma potešilo ak by sa to dalo cez niečo stiahnuť a pozrieť
za ústretovosť a Vašu šikovnosť ďakujem
http://ulozto.cz/xverKoL/saved-by-the-light-avi
3 0
freddy87 freddy87

freddy87 je offline (nepripojený) freddy87

Divoký Django, vrelo odporúčam...
3 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Nie som sice milovnik tzv. limonadovych romantickych filmov,ale tento film sa mi velmi pacil, mal svoje caro a napatie

Zápisník jedné lásky

http://www.csfd.cz/film/116337-zapisnik-jedne-lasky/
3 0
janci758 janci758

janci758 je offline (nepripojený) janci758

GRAN TORINO - film Clinta Eastwooda v ktorom hra aj hlavnu postavu,skvely film, nemusi sa pacit kazdemu ale pre mna je jeden z mojich oblubenych
3 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Pridávam ďalší film
2 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Schopnosť porozumenia čítaného textu ja základným predpokladom akejkoľvek debaty. ...viac
Dovolím si upriamiť pozornosť na TV " Roleta " ...

čas 02,20 .........síce dosť neskoro , ale oplatí sa aspoň nahrať ...

Vtedy na Západe
je legendárny spaghetti western talianskeho režiséra Sergia Leoneho z roku 1968.

Podľa niektorých filmových kritikov je tento film najlepším westernom všetkých čias a tiež jedným z najlepších filmov v dejinách svetovej kinematografie.
Pre všetkých milovníkov príbehov z divokého západu je učebnicovým dielom, ako sa má správne natočiť skvelý príbeh, ktorý je stále fascinujúci pre diváka aj mnoho rokov po svojej premiére.
Jeho originálny názov je: "C'era una volta il West" (angl.: "Once Upon a Time in the West").
Filmový zážitok pre diváka je umocnený hlavne nezabudnuteľnou hudbou majstra westernovej melódie, ktorým nebol nikto iný ako Ennio Morricone.

Malá ukážka hudby ...a začiatok filmu .
He , tento film mám na DVD ...zásadne ho pozerám v originále , dabing ani titulky nie sú mi potrebné ...
Si viete predstaviť vidieť tento film v amfiku ??? ...v KE bol onoho času najväčší v bývalej ČSSR ...

Len tak simultálne ...

" ...a Frank ? "
"...ten nepríde ..."
" ..a kone ? "
" ...vyzerá , že je o jedného menej .."
"...eee ,.....o dvoch viac ..."

beng , beng ...
2 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Po dlhšej dobe výborný český film.
2 0
Marína Marína

kukučka Pozri príspevok
Myslím, že všetci poznáme stránku csfd.cz aj youtube a vieme vyhľadávať. Nezahlcujte zbytočne tému, požiadam moderátorov o vymazanie.
Betka, čo sa stalo? Prepáč, prosím, ale čo za strohá téma by to bola, ak by sme písali len názvy filmov? Veď to je na tom pôvabné ak každý, kto uzná za vhodné, napíše svoj pohľad na dané dielo, to nás predsa obohatí a buď naláka alebo odradí od zhliadnutia, veď sama si nás k prezentovaniu vlastných názorov vyzvala.

kukučka Pozri príspevok
Môžme si spolu zaspomínať na filmy,hercov, herečky ... ktoré nás zaujali a veľmi sa nám páčili. Alebo zaujímavé scény, hlášky, filmová hudba atď.
Naposledy upravil Marína : 05.06.12 at 00:49
2 0
Marína Marína

Silný námet dánskeho filmu(skutočného príbehu) Oddělené světy, vynikajúca a charizmatická Rosalinde Mynster, Johan Philip Asbæk za ňou ničím nezaostáva.
Konečne som nahliadla pod pokrievku tým, o ktorých viem, že existujú, občas zaklopú na dvere, sú opradení tajomstvom nepoznaného a mohla sa rozhodnúť, či im vôbec chcem a mám porozumieť. Vrele doporučujem.
2 0
Marína Marína

Vynikajúci film Kráľova reč. Oskar skončil v pravých rukách výborného Colina Firtha. Geoffrey Rush si ho tiež zaslúžil a určite to nie je tým, že Geoffrey je moja "srdcovka". Každým "coulem" pán herec(Žiara, Zamilovaný Shakespere, .........) So skvelým Colinom sa teším na Single man.
Naposledy upravil Marína : 21.06.12 at 00:22
2 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Rada sa pozriem, "oscary treba vidieť" , Colina určite. Tuším bude tento týždeň aj Zelená míľa
s Tomom Hanksom. Mne nejde z hlavy Malkovich a film Disgrace, ani ho neviem okomentovať. Úplne iný svet.
2 0
ivuliatko ivuliatko

kukučka Pozri príspevok
Rada sa pozriem, "oscary treba vidieť" , Colina určite. Tuším bude tento týždeň aj Zelená míľa
s Tomom Hanksom. Mne nejde z hlavy Malkovich a film Disgrace, ani ho neviem okomentovať. Úplne iný svet.
Ach, Zelená míľa... nezabudnuteľné prekvapenie. Málokedy pozerám film tak, že absolútne netuším, o čom bude, vždy si niečo prečítam, ale tento začínal až okolo 22:00, tak bolo jasné, že pri ňom na milión percent zaspím (doma mám prezývku "zaspávač televízny")... rozhodne som nečakala, že budem fascinovane zírať až do konca, trval tuším do pol druhej slušná spotreba vreckoviek
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať