Zavrieť

Porady

Dobré filmy

Môžme si spolu zaspomínať na filmy,hercov, herečky ... ktoré nás zaujali a veľmi sa nám páčili. Alebo zaujímavé scény, hlášky, filmová hudba atď.
Usporiadat
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

Marína Pozri príspevok
Áno, aj mne. Teraz nedávno som si znova pozrela film Magnolia (http://www.csfd.cz/film/159-magnolia/ ). Výborný film. Takých je však veľa.
Tiež som v poslednom týždni videla Parfum:Príbeh vraha (http://www.csfd.cz/film/221840-parfu...of-a-murderer/ ). Tiež dobrý film, aj keď kniha sa mi viac páčila.
Keď budem mať čas, tak si ho pozriem.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Pozerali ste včera na STV film Patch Adams? Jeden z mojich najobľúbenejších. Hoci trval do polnoci a dnes som v práci, musela som si ho znovu pozrieť.
0 0
inuš inuš

inuš je offline (nepripojený) inuš

Pre mňa je super film KUBO.
" Anča, lúbiš makové buchty? "
"Ano"
" Tak ja Ťa nechcem, lebo by si mi všetky zjedla"
0 0
Soňula Soňula

Soňula je offline (nepripojený) Soňula

Marína Pozri príspevok
Áno, aj mne. Teraz nedávno som si znova pozrela film Magnolia (http://www.csfd.cz/film/159-magnolia/ ). Výborný film. Takých je však veľa.
Tiež som v poslednom týždni videla Parfum:Príbeh vraha (http://www.csfd.cz/film/221840-parfu...of-a-murderer/ ). Tiež dobrý film, aj keď kniha sa mi viac páčila.

Rada by som si tieto filmy pozrela. Ale ako? Musím si kúpiť DVD, alebo sa dá film pozrieť aj " cez internet" na uvedenej stránke? aký je postup? Ďakujem.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Musíš mať DVD. Na tejto stránke je dobrá databáza filmov a aj kvalitné(podľa môjho názoru) komentáre k nim.
0 0
riga riga

riga je offline (nepripojený) riga

Pre všetkých, ktorí si chcú pripomenúť známe repliky. Fakt super stránka na zlepšenie nálady - vyskúšajte!
http://meteleskublesku.cz/

U mňa jednoznačne vedie Vesničko má středisková...
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Ani nevieš ako si ma potešila, ďakujem. Určite tam budem chodiť, hneď som si pustila Sou fár tů jů áj méj...a se mnou příde zákon!.....

Zabudla si napísať dôležitú vec: je tam aj hudba.
Naposledy upravil kukučka : 14.12.07 at 13:42
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Strááááášne dávno som videla film The sound of music (sa to tuším volá). Včera som ho znovu videla. Som mala taký príjemný, uvoľnený pocit.
0 0
Querk Querk

Querk je offline (nepripojený) Querk

No jednoznacne vam odporucam tieto anime filmy: Spirited Away - Slovensky Cesta do fantazie. nazvu nechapem, ale neva, je to good anime film...

Mononoke Hime - SK nazov princezna Mononoke

Nausicaä of the Valley of the Wind, popripade The Girl Who Leapt Through Time. za kazdy tento film rucim ... hadam sa bude lubit.
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
Dnes som si pozrela na DVD film Pianista. Veľmi dobrý. Odporúčam.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Prosím pripomente mi názov filmu o veľkej láske. Stretnutie na Empire State Building prekazila autonehoda./ Love story ???/
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Melnick Pozri príspevok
Prosím pripomente mi názov filmu o veľkej láske. Stretnutie na Empire State Building prekazila autonehoda./ Love story ???/
Majka, s Meg Ryan a Tom Hanks? Marí sa mi niečo také, že Láska po nete, ale nie som si istá.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
riga Pozri príspevok
U mňa jednoznačne vedie Vesničko má středisková...
Aj toto je skvelý film, ale v našej rodine je jednoznačná JEDNIČKA: Marečku, podejte mi pero.
Poznám osobne jedného Hujera, viete si predstaviť, ako dopadlo predstavovanie.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
To je Samotár zo Seattlu , alebo Bezsenné noci v Seattli. Ale ten ,ktorý chcem pripomenúť ja, je starý americký film s podobnou zápletkou, povedala by som ,že tvorcovia čerpali námet práve z neho.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Melnick Pozri príspevok
To je Samotár zo Seattlu , alebo Bezsenné noci v Seattli. Ale ten ,ktorý chcem pripomenúť ja, je starý americký film s podobnou zápletkou, povedala by som ,že tvorcovia čerpali námet práve z neho.
A nepamätáš si ani jedného herca?
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

Melnick Pozri príspevok
Prosím pripomente mi názov filmu o veľkej láske. Stretnutie na Empire State Building prekazila autonehoda./ Love story ???/
Na prelome 50. a 60. rokov sa opakovala stará známa situácia keď sa Cary Grant objavil vo veľkom množstve romantických komédii, tentoraz sa po jeho boku objavovali už krásky novej generácie: Ingrid Bergman, Grace Kelly, Marylin Monroe, Jayne Mansfield, Sophia Loren, Deborah Kerr, Doris Day, Audrey Hepburn... Za spomenutie stoja úspešné romantické komédie ako Indiskrétny príbeh (1958) ( s Ingrid Bergmanovou ), Operácia spodnička (1959) ( s Tonym Curtisom a Dinou Merrill ), Čaro norkovej kožušiny (1962) ( s Doris Day ), ale hlavne romantická dráma ktorá je mnohými ženami považovaná za jednu z najlepších „slaďakov“ všetkých čias – Nezabudnuteľná láska ( An Affair to Remember, 1957 ). Švihák Nickie Ferrante ( Cary Grant ) a krásna Terry Mc Kay ( Deborah Kerr ) sa zoznámia na palube zaoceánského parníka a aj keď s ťažkosťami, ale predsa sa do seba zamilujú. Keďže súkromie oboch je príliš komplikované, preto uzatvoria nasledujúcu dohodu: ak sa ich vzájomné city nezmenia, stretnú sa znova o pol roka na vyhliadkovej plošine newyorskeho mrakodrapu Empire State Building. Nicky na stretnutie príde, Terry však nie. Čo hrdina netuší, vie dobre publikum v kine – Terry mala krátko pred schôdzkou ťažkú autonehodu. A len preto ostal Cary Grant opustený. Pochopiteľne, že nakoniec hollywoodsky príbeh dospeje k happyedu. Od čias nakrútenia filmu je pre všetky Američanky rande na Empire State Building symbolom. Tento film neskôr poslúžil ako inšpirácia pre vznik snímku Samotár v Seattli (1993) s Tomom Hanksom a Meg Ryanovou.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Melnick Pozri príspevok
Prosím pripomente mi názov filmu o veľkej láske. Stretnutie na Empire State Building prekazila autonehoda./ Love story ???/
Bastian má rýchlejší PC, presne tento odsek som ti sem chcela pripojiť, tak aspoň stránku, kde toho nájdeš viac:
http://www.moviemania.sk/645-profil-...ary-grant.html
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Bastian Pozri príspevok
Na prelome 50. a 60. rokov sa opakovala stará známa situácia keď sa Cary Grant objavil vo veľkom množstve romantických komédii, tentoraz sa po jeho boku objavovali už krásky novej generácie: Ingrid Bergman, Grace Kelly, Marylin Monroe, Jayne Mansfield, Sophia Loren, Deborah Kerr, Doris Day, Audrey Hepburn... Za spomenutie stoja úspešné romantické komédie ako Indiskrétny príbeh (1958) ( s Ingrid Bergmanovou ), Operácia spodnička (1959) ( s Tonym Curtisom a Dinou Merrill ), Čaro norkovej kožušiny (1962) ( s Doris Day ), ale hlavne romantická dráma ktorá je mnohými ženami považovaná za jednu z najlepších „slaďakov“ všetkých čias – Nezabudnuteľná láska ( An Affair to Remember, 1957 ). Švihák Nickie Ferrante ( Cary Grant ) a krásna Terry Mc Kay ( Deborah Kerr ) sa zoznámia na palube zaoceánského parníka a aj keď s ťažkosťami, ale predsa sa do seba zamilujú. Keďže súkromie oboch je príliš komplikované, preto uzatvoria nasledujúcu dohodu: ak sa ich vzájomné city nezmenia, stretnú sa znova o pol roka na vyhliadkovej plošine newyorskeho mrakodrapu Empire State Building. Nicky na stretnutie príde, Terry však nie. Čo hrdina netuší, vie dobre publikum v kine – Terry mala krátko pred schôdzkou ťažkú autonehodu. A len preto ostal Cary Grant opustený. Pochopiteľne, že nakoniec hollywoodsky príbeh dospeje k happyedu. Od čias nakrútenia filmu je pre všetky Američanky rande na Empire State Building symbolom. Tento film neskôr poslúžil ako inšpirácia pre vznik snímku Samotár v Seattli (1993) s Tomom Hanksom a Meg Ryanovou.
áno,áno,áno vďaka Bastian- máš to u mňa- ak nezabudnem.
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

Melnick Pozri príspevok
áno,áno,áno vďaka Bastian- máš to u mňa- ak nezabudnem.
Neboj ja Ti to pripomeniem
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

Nedávno som si pozrel film: Biele peklo
S údivom som sledoval tento film z druhej svetovej vojny , ktorý ponúka príbeh nemeckého dôstojníka Clemensa Forrela zajatého ruskými vojakmi . Čo sa týka II. Svetovej vojny, sme skôr zvyknutý na to, ako frickovia zajatých vedú do koncentračných táborov, ale vieme že aj „červení bratia“ mali zariadenia podobného charakteru s plne vyťaženými kapacitami .
Clemens s ďalšími mnohými zajatcami boli naložení do nákladných vagónov a neľudských podmienkach prevážaní na koniec Ruska do Jakutska kde mali pracovať v baniach na ortuť , miesto, odkiaľ neexistovalo návratu. Cesta bola nekonečná , tisíce kilometrov v železných „mrazákoch“ s malou pieckou v kúte , ktorej výhrevnosť bola len mizivá . Na zastávke si mohol zobrať každý len jedno polienko dreva na kúrenie , ktoré sotva mohlo postačiť. Omrzliny, pitie moču a hriate sa ľudskými telami navzájom , pričom nešlo o sexuálnu náklonnosť... Naozaj trýznivé podmienky. Niektorí zo zajatcov sa nedočkali konečnej stanice a možno práve to sa stalo ich vykúpením.
V tábore vládol tvrdý režim na čele s ešte natvrdlejším ruským (tuším) majorom, často pod vplyvom ich "národného nápoja", (ktorý dostal tento flek pravdepodobne za odmenu). Pracovalo sa od rána do večera , zima a slabá strava zaručovala prežitie len naozaj silným jedincom . Nezlomnosťou ducha a disciplíny a ešte s pomocou jedného lekára sa Clemensovi podarilo z tábora po čase utiecť , čím si otvoril brány to ozajstného bieleho pekla. Vzdialenosť domov - okolo 14.000 kilometrov , jeden sveter a jeden nôž. Kompletný výbava maximálne na dva dni cesty. Jeho hnacím motorom však bola túžba po živote a rodina,. manželka a dcérka, ktorej pred odchodom sľúbil, že sa do Vianoc vráti. Páčil sa mi moment, keď jeden žid pomohol Clemensovi vybavovaní falošných dokladov, aby sa mohol vrátiť domov. Keď sa to zistilo, tak povedal žid ruskému dôstojníkovi, ktorý hľadal Clemenssa, že by to urobil znova a pomohol by hocikomu.

Koniec filmu je naozaj dojemný a celé dielo si zaslúži pochvalu .
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať