Zavrieť

Porady

rozdielne popisné číslo vchodu v katastri a v skutočnosti

V roku 2015 som kupovala byt, a momentálne si chcem dať aj trvalý pobyt, avšak až teraz som zistila že sa nezhodujú popisné čísla vchodov : čiže :sedí súpisné číslo stavby-616 , a v katastri ako aj v kúpnej zmluve je uvedený vchod č.10, ale keď si rozkliknem v katastri napr vlastíka bytu o poschodie nižšie on má uvedný vchod č. 52, vchod č. 10 bol uvedený aj v katastri ešte pri predošlom vlastníkovi a aj vlastníkovi pred ním, avšak ako je možné že predpredošlý vlastník mal trvalý pobyt s popisnými číslami 616/52 čo je v skutočnosti realne číslo vchodu. po nahlasovaní ale v správe bytov pri zmene vlasntníka sú vedené údaje s popisnými číslami 616/52 čomu neorzumiem, kedže ak by sa riadili údajmi podľa buď kupnej zmluvy alebo navrhom na vklad do katastra všade figuruje vchod č. 10., keď si budem meniť trvalý pobyt na základe LV mi bude figurovať adresa ulica s popisným číslom 616/10? lebo nasledne doručenie nejakej poštovej zasielky nebude možné kedže realny vchod je 52 a pod č,10 by to zrejme nik nenasiel. je to v poriadku ? ak nie kam sa mam obratiť? MÚ? Kataster? bytová sprava domov?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    robovi je offline (nepripojený) robovi

    robovi
    chyba je na kupnej zmluve, ci? Kataster sa riadil kupnou zmluvou. Mozno MU precisloval domy. Asi bude najlepsie vypytat od MU nejake potvrdenie o tom, ze dany vchod ma cislo 52 a vchod s cislom 10 neexistuje a s tym ist na kataster, nech to zmenia ako opravu.

    rozdielne popisné číslo vchodu v katastri a v skutočnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.