Zavrieť

Porady

Omáčka k mäsu

Prosím vás ako urobím úplne jednoduchú omáčku k mäsu... Tak ako to robia v reštaurácii. (mäso s ryžou)
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Tak, ze maso dusis, napr. na cibulke a ak chces, na konci dusenia maso vyberies a stavu zahustis ( zasmazkou, mukou, skrobom, nastruhanym zemiakom, ale aj zeleninou napr.). Maso pocas dusenia mozes podlievat vyvarom, vodou, vinom, ochucujes korenim. Ak chces omacku uplne jemnu, mozes ju po zahusteni a prevareni aj rozmixovat. Potom do nej maso vratis.

    Termin maso s ryzou je tak siroky, ze sa k tomu da len takyto popis, nic konkretne
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    buchač Ivka

    Doma neurobíš takú omáčku, akú dostaneš v reštike...
    To sa proste nedá, neexistuje !

    Podrobnosti sa mi nejak nechce rozpisovať...ale šak sa skús zamyslieť.

    ...a ozaj...podlievanie mäsa nejakým vývarom je síce populárne, no robí to len kuchársky neznaboh.
    Prečo tak robia šéfkuchári ? Tak to by som aj ja rád vedieť.
    ivka70 Vies, ja to nerobim, ani nezahustujem mukou a pod. ale viem si predstavit, ze pre kuchara- zaciatocnika to moze byt problem a podlievat potrebuje.
    Kazdopadne sa to da aj tak.
    nela52 Ako sa robí ta zasmazka?
    Ďakujem
    ivka70 http://www.pluska.sk/dobre-jedlo/rad...-zaprazku.html
    kopretinka google nefunguje??????
      zbaliť

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    naklepes maso, napr. bravcove kare, osolis, okorenis obalis v hladkej muke, das opiect z oboch stran na olej/mast podlejes vodou, zakryjes pokrievkou a dusis do makka - to je zaklad

    obmeny su napr:
    - pridas rascu - mas bravcove na rasci
    - maso potries horcicou - bravcove na horcici
    - pridas kecup/paradajky
    - po opeceni maso vyberies na taniier podusis cibulu alebo por vratis maso, podlejes ....
    - k cibuli pridas aj sampinony alebo ine huby ...
    - ku koncu dusenia pridas nakrajane kysle uhorky - to je "na znojemsky sposob"
    - na cibulu pridas este papriku a paradajky - to je "na bulharsky sposob"

    ak sa ti zda omacka riedka, tak ju zaprasis mukou, cez sitko,aby sa ti nevytvorili hrudky - a za staleho miesania varis este 10 minut
    alebo trochu solamylu/maizeny rozmiesas v stamprliku studenej vody a pridas do omacky .... tu ti ale staci minutka, nevaris dlhsie
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    buchač ....a kurčáááááá ???
    avalik hore pisem maso, tak si to zamen za kuracie, morcacie, telacie, ....
    Kristina27 Ja zvyknem robiť syrovu omáčku tak že rozpustim taveny syr v pochutkovej smotane s trochou pretlacenym cesnakom a vegetou.
    avalik ano, dalsie varianty su so smotanou, jogurtom, ... rozne syry, kokosove mlieko, ovocie, lekvare a dzemy ale aj orechy
      zbaliť

    Aanika je offline (nepripojený) Aanika

    Aanika
    nam chuti omacka ....mäsko necham trosku pripiect,nie spalit, vyberiem ho z panvice,pridam cervene vinko,podla potreby,neprehanam s mnozstvom,zahustim solamylom a dochutim,ked vypnem pridam este pretlaceny cesnak. Do vypeku mozes pridat aj paradajkovy pretlak,nechat prevriet a dochutit.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.