Zavrieť

Porady

chyby v mzdách

Včera som prebrala jednoduché účtovníctvo SZČO. Predtým to robila jedna pani a všetko ručne. Mzdy za prvé 4 mesiace tohto roka som si nahodila do PC, avšak vyšli mi rozdiely. Tá pani to totiž zaokrúhľovala úplne ináč ako to má byť. Priemer na dovolenku bol zaokrúhlený na celé koruny, základ dane bol zaokrúhľovaný a tak vypočítavaná daň a bol použitý priemer aj na sviatky. Čo s tým? Mám nechať tie prvé štyri mesiace tak, ako to bolo urobené a ďalej pokračovať správne? Alebo to mám spätne opraviť? Prosím o radu. Vďaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Luna je offline (nepripojený) Luna

    Luna
    Ja by som to opravila,aby aj v nákladoch nebolo viac ako má byť,a daň zo mzdy aby sedela.

    Julo je offline (nepripojený) Julo

    Stále sa učiací účtovník popri zamestnaní. ...viac Julo
    Samozrejme, že si môžte povedať : ja som to nerobila, nenesiem za to zodpovednosť. Je to na Vás, ale ja by som to rozhodne opravil a je na to viacero dôvodov - predpokladám, že nemusím ich uvádzať.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.