Zavrieť

Porady

Osobná spotreba - môže sa začať uplatňovať v priebehu obdobia, napr. od marca?

Ahojte, kontrolujem si účty a prišla som na to, že osobnú spotrebu na telefón (80%) sme začali uplatňovať od marca, nie od prvej januárovej faktúry-pravdepodobne sa vtedy majiteľ rozhodol. Môžeme sa takto rozhodnúť, alebo je to striktné od začiatku zdaň. obdobia. Ono, náklady by som preúčtovala na 20% nedaňových analytikou, ale čo s DPH-čkom, keď som si uplatnila 100%, nerada by som podávala dodatočné priznanie k DPH kvôli nejakých 30€...ale neviem, voči akému účtu to odúčtovať (548xx/....???). Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Treba to spätne poopravovať od začiatku roka. Nárok na uplatnenie odpočtu dph nevznikol, treba podať DDP. MV ako?
    Naposledy upravil Tweety : 08.03.16 at 11:46
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kampari Ako jedno DDP ..... keď sa to týka januára, februára a marca ? Ako MV myslíš motorové vozidlo...? tak on má vlastné...cestovné výdavky robím...
    Tweety MV som áno, motorové vozidlo, jedno nemôžeš, tak tak, lebo si si uplatniť viac, ako si mala, musíš po mesiacoch
    kampari Juj, kvôli 30 eurám....to určite prídu na kotrolu, nie?
    Tweety šak ja nič, len to, čo zákon káže, vy sa rozhodnite, vy budete niesť zodpovednosť
    kampari však áno....ja viem....dík
    Orsz prečo si takto komplikujete život? Nikde nie je napísané, že sa nemôžete rozhodnúť o uplatňovaní paušálu v priebehu roka ... v 1-2 to by som to nechala bez paušálu, a od 3.mes.to máte s paušálom. .. toto je zákon o dani z príjmov, nie forma účtovania, ktorá sa nemôže v priebehu roka meniť.
    kampari No ja som tiež tak rozmýšľala...a nakoniec som sa rozhodla (na vlastné riziko) že dphcko som nechala tak a náklady som preuctovala na nedanove tých 20%...
      zbaliť

    Osobná spotreba - môže sa začať uplatňovať v priebehu obdobia, napr. od marca?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.