Zavrieť

Porady

konateľ s odmenou RZZP???

dobrý deň,
určite sa to tu už preberalo, ale už som úplne domotaná.
mám pred sebou daňové priznanie FO, a doložené dva doklady o príjmoch zo závislej činnosti, kde mi bolo povedané že fo bola konateľom s.r.o. a dostala odmenu, poistne nebolo odvedené, resp. na tých potvrdeniach je nulové poistné vyznačené. FO odvádzala poistné len na základe živnosti. Aké tlačivo vyplniť? Zatiaľ som sa dočítala len o konateľoch,ktorí nemali odmenu...
zhrniem: SZČO + konateľ s odmenou /1.1.-31.8.2006/
aké tlačivo použiť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    S, SA, SB..akurát že tie tlačivá nebudú nulové.

    Katija je offline (nepripojený) Katija

    Katija
    striebro1
    dobrý deň,
    určite sa to tu už preberalo, ale už som úplne domotaná.
    mám pred sebou daňové priznanie FO, a doložené dva doklady o príjmoch zo závislej činnosti, kde mi bolo povedané že fo bola konateľom s.r.o. a dostala odmenu, poistne nebolo odvedené, resp. na tých potvrdeniach je nulové poistné vyznačené. FO odvádzala poistné len na základe živnosti. Aké tlačivo vyplniť? Zatiaľ som sa dočítala len o konateľoch,ktorí nemali odmenu...
    zhrniem: SZČO + konateľ s odmenou /1.1.-31.8.2006/
    aké tlačivo použiť?
    Záleží na tom, kedy dostal konateľ odmenu. Ak v období 1-8/2005 pripočítaš odmenu k základu dane z r. 42, alebo r.43 DPFO 2005 a vyplníš typ B, lebo z hľadiska RZZP nenstal súbeh. Podľa toho čo píšeš, toto zrejme bude tvoj prípad.
    Ak ale odmenu dostal v období 9-12/2005 mal byť prihlásený ako zamestnanec do ZP a mal sa odviesť z takejto odmeny preddavok. Vtedy treba vyplníť buď typ S+SA+SB, alebo typ X+XA+XB.

    striebro1 je offline (nepripojený) striebro1

    striebro1
    Záleží na tom, kedy dostal konateľ odmenu. Ak v období 1-8/2005 pripočítaš odmenu k základu dane z r. 42, alebo r.43 DPFO 2005 a vyplníš typ B, lebo z hľadiska RZZP nenstal súbeh. Podľa toho čo píšeš, toto zrejme bude tvoj prípad.

    presne to som si myslela, resp tak som to planovala urobit....len typ B a odmenu som pripocitala k zakladu dane. potom mi samozrejme vysiel nedoplatok. uvidim co k tomu povie dotycny podnikatel...

    konateľ s odmenou RZZP???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.