Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie - dôchodca

Tento rok robím po prvý-krát ročné zúčtovanie, mám zamestnanca, ktorý je starobný dôchodca. Pri starobnom dôchodku sa neuplatňuje nezdaniteľná časť základu dane to viem. Je to jedno akú výšku má ten dôchodok? Zamestnanec mal príjmy vyše 20 000€ keďže je aj štatutár. Iné príjmy nemal. Mohli by ste mi pomôcť ako postupovať ďalej?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    monika08031992 Keď som vystavovala potvrdenie o zdaniteľných príjmoch tak mi do kolonky nezdaniteľná časť základu dane vpísalo nulu. A keď som skúsila vystaviť ročné zúčtovanie tam mi zas do tej kolonky zníženie základu dane na daňovníka zadalo 3554,99.
    Tak teraz nechápem prečo takú sumu tam zadalo.
    kn-alka lebo má vyššie príjmy, nie je nárok na celú nezd.časť, ale musíš brať do úvahy výšku jeho dôchodku !!
    veronikasad neuviedla si skutočnú výšku príjmu, pri vyššom príjme u bežného zamestnanca je NČZD krátená, príp. na ňu vôbec nárok nevznikne.

    Poberatel SD k 1.1. kal.roku za ktorý sa robí RZD s dôchodkom vyšším ako ročná NČZD nárok na žiadnu NČZD nemá.
    monika08031992 úhrn vyplatených zdanitelnych prijmov - 24021,11
    čiastkový základ dane - 20802,36
    úhrn preddavkov na daň - 3952,44
    nezdanitena časť zakladu dane - 0,00

    Toto mi vystavilo POTVRDENIE o zdanitelných príjmoch

    ROCNE ZUCToVANIE: všetko tak isto ale pri kolonke zniženie zakladu dane - 3554,99
    vyšiel mu daňový preplatok - 675,44
    veronikasad máš zadané v personalistike že je poberatelom SD ?
    monika08031992 áno zadané je tam, že je starobný dôchodca
    veronikasad V tom prípade je potvrdenie vystavené správne. V RZD taktiež nemá nárok na NČZD, preto mu žiadny preplatok dane nemôže vzniknúť.
      zbaliť

    Ročné zúčtovanie - dôchodca

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.