Zavrieť

Porady

Prispevok na byvanie

Dobry den. Chcem sa opytat tu vas na porade, kedze na uradoch je nulova ochota uradnikov, ti vam daju len papiere a mate si ich vyplnit a uvidia az potom >:-( proste nasi uradnici....
Som na UP uz viac ako pol roka, za ktore som poberala podporu. Tato mi skoncila a preto som sa pytala, co mozem dostat teraz, kedze som ostala bez akehokolvek prijmu. Uradnicka mi dala len papiere o davke v hmotnej nudzi a kedze som polovicnym vlastnikom bytu, kt. mame na hypoteku s priatelom, dala mi aj papiere na prispevok na byvanie. Vysvetlenia som k tomu nedostala ziadne, ani po opytani. O davku v hm. nudzi zaujem nemam. Ale o prispevok na byvanie ano.
A tu mam viac otazok k tejto veci:
a) na byte mam trvaly pobyt len ja, on ma inde. Prispevok na byvanie v tomto pripade mozeme ziadat obaja alebo len jeden majitel? (Obaja sme majitelia predmetnej nehnutelnosti)

b) priatelovi konci prac. zmluva, takze ten pojde na UP zatial, kym ho zamestnaju v druhej praci, kde bude ziadat aj o podporu - cize neviem, ci toto sa povazuje ako prijem. A keby ziadal on o prispevok na byvanie, dostane ho vobec? (dostane podporu v najvyssej vyske a teda nebudu to povazovat za prijem?)

c) vsetky platby na institúciach (plyn, voda, nájomne, dan z nehnutelnosti atd) su pisane len na neho,(kedze sa to neda pisat na dvoch), tz. ze na mna nie su pisane ziadne platby. UP preto neviem zdokladovat ziadne platby, napr. ani zaplatenie dane z nehnutelnosti na "moje meno", ked sme si to minuly rok dali vyrubit len na jedno (jeho) meno - (to sme nevedeli, ze ostanem bez prace).
Mozem to dokladovat aj s jeho menom? Ved ide predsa o jednu a tu istu nehnutelnost.


Mam v tom bordel, a na urade vam to nevysvetli nikto z uradnikov. Ochota ziadna.

Za vsetky rady pekne dakujem.
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

veronikasad
Samotný príspevok na bývanie sa poberať nedá. Pokial žiješ s priatelom v spoločnej domácnosti, do spoločne posudzovaného príjmu sa zahrnie aj jeho príjem, teda asi nárok na dávku v HN ti nevznikne, teda ani na príspevok na bývanie. Dávka v nezamestnanosti priatela sa tiež považuje za príjem.
ockoneocko Dakujem, to som nevedela zistit, ci aj podpora sa povazuje ako prijem...
veronikasad ano, povazuje

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

ivka70
Pokial nevies vydokladovat k prispevku na byvanie platby (nyslim ze 6 mesiacov dozadu), nevznikne ti nan narok, pretoze nemas v podstate naklady na byvanie ....
Ak priatel pracuje a bude poberat podporu v nezamestnnaosti, jemu narok zatial tiez nevznikne.
Narok na tvoju davku v hmotnej nudzi sa bude posudzovat podla toho, ci uvedies spolcnu domacnost s priatelom alebo nie, trvaly pobyt na to nema vplyv.
Tebe samotnej, ak ziadny iny prijem nemas, by narok na davku v hmotnej nudzi vznikol.
5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
ockoneocko Ak som to teda spravne pochopila, prispevok na byvanie je podmieneny poberanim davky v h. nudzi?
Na urade mi iba povedala, ze aj ked je spolumajitel, ale tr.pobyt tam nema, nemam ho uviest.
Ale aj tak, vsetky platby su na jeho meno...(pretoze na platby za domacnost prispievam polovicou aj ja, akurat sme vsetko dali na jeho meno, na ziadnej platbe sa presa neda uviest polovica platby na jedneho a druha polovica platby na druheho

Takze po pravde, cele je to postavene na hlavu, to len nasi papalasi mozu toto vymyslet....

Je to nefer, ze clovek ostane dlhsie bez prace (aj zdravotne problemy v tom boli) a nema narok v podstate a logicky na nic. Resp. narok na tu davku v h.n. by som mala, ale tam som zistila, ze aj tych hlupich cca 60eur/mes. je podmienenych akymisi pracami v zdruzeniach ci co...otras toto
dmc veru...ach jaj............. zlí...zlí......vštci su zlí a nedajú a nedajú..... zadarmo - NIŠT
ivka70 Vies, na tvoj hlupy komentar sa ina odpoved ani nedala dat.
A rasisticke vyhlasenia su proti Etikete porady.
Ty snad nechces zit z nasich dani?
vies, mat hypoteku na krku, tak do stadiu poberatela davky v hmotnej nudzi sa akymkolvek sposobom vyhnem.
ockoneocko Takuto odpoved som cakala .... to moze napisat len clovek, ktory v takejto situacii este nebol
Tvojej intelektualnej odpovedi musim vsak dat BIG LIKE lebo mi pomohla zamysliet sa nad sebou... a to, ze si dovolim ziadat od statu tych smiesnych par grosov a "za-dar-mooooo"
ockoneocko Ja som sa pytala na prispevok na byvanie, nie davku v hmotnej nudzi. Veronikasad mi jasne povedala, ze bez davky v hm. nudzi nemozem poberat ani prispevok na byvanie. Davku v hm. nudzi poberat nechcem, dnesne podmienky su podla mna proti ludskym pravam, aby boli podmienene nejakou nutenou pracou v dobrovolnickych agenturach ci na meste/obci.. To mi staci, svoj prijem si zabezpecim teda inak...chcela som vediet o tom prispevku, odpoved som uz dostala. Dakujem, prajem prijemny zvysok dna este.
  zbaliť

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.