Zavrieť

Porady

Čo to znamená mať záznam v úverovom registri

Ahojte. Mám hypotéku v istej banke, ktorú už 9 rokov splácam, ďalších 21 rokov mám pred sebou. Mám tam dosť vysoký úrok a známy čo robí finančného poradcu mi navrhol, nech si to zmením na inú banku, aby som platila menej. Chcela som ísť do toho, poslala som mu na seba údaje. Problém je, že ja mám v tejto banke aj spotrebný úver a vraj kvôli tomu je dosť možné, že ma v tejto novej banke zamietnu. A že keby ma zamietli, že by som to mala zaznamenané v úverovom registri. Neviem, čo to znamená a či by to malo pre mňa nejaké negatívne dôsledky, žeby mi napr. neskôr už hypotéku nikde vôbec nechceli dať alebo čo. Ani on mi to nevie vysvetliť, čo by to pre mňa vlastne znamenalo, povedal, že to necháva na mne, ako sa rozhodnem. A tak teraz neviem, či to risknúť a požiadať tam o hypotéku alebo to radšej nechať tak. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Tu je to rozpísané, o čo sa jedná.

    http://banky.sk/ani-zaznam-v-uverovo...stop-hypoteke/
    -------------------------------------------
    Dá sa všetko, len záleží hlavne od "novej"banky.

    Taká rada ?
    Dlab Ty na nejakého "finančného"poradcu...zväčša sú to naslovovzatí laici, ktorí nemajú o problematike ani páru.
    Ide im len a len za províziou...sú to hajzli a šmejdi.

    Zbehni do banky a informuj sa sama.
    Ja mám finančného poradcu priamo v banke...minulý rok som prefinacoval hypotéku s veľmi dobrými (vynikajúcimi) podmienkami...hypotéka skrátená o 5 rokov pri rovnakej výške splátok ...
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    hanelie síce staršia téma ale predsa len prezradíš buchy z ktorej banky si prešiel kam ? a typ úveru ?
    naxmt podla napisneho som to pochopil ze ostal v rovnakej banke....
    buchač naxmt (Dnes 15:01) podla napisneho som to pochopil ze ostal v rovnakej banke....
    ===================
    Trt si pochopil...
    naxmt Dobry den v prvom rade by som chcel obhajit sikovnych financnych poradcov.... 100ludi urobi roboty 100x inaksie tak preco ich hadzat do rovnakeho vreca? Alebo je uz dnes bezne nadavat na profesiu pretoze su v nej nekompete tny? Ale takych predsa najdeme v kazdom odvetvi... tak potom to iste plati aj o lekaroch, poziarnikoch, policajtoch, a aj o profesii ktoru vykovate vy..... neberte toto ck pisem v zlom len sa mi nedalo nezareagovat....
      zbaliť

    naxmt je offline (nepripojený) naxmt

    Pomáham ľuďom orientovať sa v zložitom svete financií a ukazujem im cestu k finančnej nezávislosti. ...viac naxmt
    k uverovemu registru..... ak Vam uver zamietnu bude to v nom.... jedneho casu som zistoval co s tym a vysledok bol taky ze velkym/stabilnym bankam to vobec nevadi.... v principe to nevadi ani mensim bankam no prihliadaju na tieto udaje. Kazdopadne ako Vam to moze "niekde" ublizit tak Vam to moze aj pomoct ked bsnka uvidi ze ste ani raz splatku neomeskali. Ja osobne vsak nevidim problem v tom ze mate este spotrebny uver. Ciste refinancovanie je "zvyhodneny" produkt takze je aj schvalovanie zhovievave. V kazdom pripade by som ako krok 1 oslovil svoju banku kde je hypo ci si ma vazia a co urobia s mojim urokom..... sucastne s tym y som vypocital vsetky naklady a zisky s refinancovanim a stanovil pri akom uroku sa mi oplati v danej banke ostat. A este ma napada dalsiz varianta ak sa uz skusa refinsncovanie tak by som to prepocital aj s tym ze by sa sj ta pozicka schovala do novej hypo. ak vas zaujima viac kludne napiste ja vám to sem doplním. aktualne je to celkom zhava tema Na zaver poriadne si to prepocitajte nie vzdy sa refinancovanie oplati
    Naposledy upravil naxmt : 18.04.16 at 06:38 Dôvod: porusenie etiky

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Ja som prefinancovala dve americke hypoteky + spotrebny uver v ramci tej istej banky - zlucili mi to do jednej americkej hypoteky s vyhodnym urokom, splatky mam o 200 € mesacne nizsie a celkovo usetrim viac ako 5000 € nez keby som to nechala v povodnom stave + som uzavrela poistku len na ten najhorsi pripad, a tak dcera nepride o byt, poistovna doplati zvysne splatky

    Čo to znamená mať záznam v úverovom registri

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.