Zavrieť

Porady

Povolenie od suseda na vstup na jeho pozemok

Budeme robiť robiť výmenu sklobetónu za okno na stene domu, ktorá tvorí hranicu so susedným pozemkom, s majiteľom ktorého nie sme práve kamaráti. Poznám znenie § 127 ods. 3 Občianskeho zákonníka, takže viem, že majiteľ susedného pozemku mi na nevyhnutnú dobu musí umožniť vstup na jeho pozemok, robotníkom, na lešenie a pod. Mojou otázkou však je, či musím pýtať od neho vopred povolenie na vstup na jeho pozemok, alebo to netreba a môžem si tam prejsť bez toho?
On tam nebýva, jeho pozemok je ako trvalý trávny porast.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Musis pytat povolenie vstupu dopredu.
    Najlepsie posomne, s rozsahom a predpokladanou dobou trvania, pricom tam nezabudni napisat, ze po skonceni prac das pozemok do povodneho stavu.
    Dalsia vec je, mas na zmenu sklobetonu za okno smerom k susedovi stavebne povolenie?
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mexy Ďakujem za odpoveď, myslela som si.
    Ohľadom stavebného povolenia sa len chystám na stav. úrad, ak treba vybavím ho. Máš skúsenosť s tým, že na takýto druh práce treba, resp. kde konkrétne v stav. zákone sa to píše? Nenašla som to.
    ivka70 Ad1 ide o zmenu vonkajsieho vzhladu budovy a ad2, ten sklobeton smerom na susedov pozemok urcite nebol robeny bezucelne. Sklobeton povoleny je, s oknom na susedny pozemok to uz az take jednoznacne nie je. A k takejto zmene bude musiet dat suhlas aj sused.
    mexy Fuha, s tým som nerátala. No ten sklobetón je vo výške 4 a pol metra nad zemou a na susedný pozemok by nebol výhľad z neho, ani keby sme tam dali číre sklo, a to sa nechystáme, jeho pozemok je len asi 4 metre široký pás pozdĺž našich hraníc. Dá sa brať do úvahy niečo takéto?
    arizona odpoved si dostala aj tu : http://www.porada.sk/t281334-sklobet...ml#post2836694
      zbaliť

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Mojou otázkou však je, či musím pýtať od neho vopred povolenie na vstup na jeho pozemok, alebo to netreba a môžem si tam prejsť bez toho?
    Odpoviem Ti inak.
    Ešte aj policajt MUSÍ mať povolenie k vstupu na pozemok !

    Že nie ste so susedom kamaráti, tak o to viac by som dodržal literu zákona, ba šiel by som dokonca nad jeho rámec.

    P.S.:
    V Amerike za také niečo už nie jeden doplatil...lebo "farmársky zákon" ...
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mexy Ďakujem za odpoveď. Práve preto sa pýtam, lebo presne tak chcem zákon dodržať vzhľadom k našim vzťahom s ním. Pred rokmi totiž on bez predošlého oznámenia a povolenia z od nás vstupoval do našej záhrady, keď opravoval omietku na svojom hajloku
    buchač Hm...

    Neviem síce, čo je to hajlok a ani si nebudem vyhľadávať.
    Môj sused je fantastický (celá rodina), kľudne zverím kľúče od chalupy.

    ALE
    ak by sa jednalo o niečo také, ako spomínaš...zlé vzťahy a podobne...nuž neviem, ako by som sa zachoval....fakt neviem.
    No na nepríjemnosti zvyknem reagovať primeraným spôsobom.

    NO
    mám dojem...a silný dojem, že tu ťaháte za kratší koniec.
    Sused bude z tých jedincov, ktorí si myslia, že oni môžu všetko a tí druhí nie.
    Nabehnete na jeho pozemok bez povolenia a oznámenia...a problém na svete.
    mexy Hajlok je stavba ako chata s vínnou pivnicou, zrejme účelová stavba. Je to tak ako hovoríš, my postupujeme podľa zákona vždy, no on nemusí, dokonca aj tú chatu mal postavenú načierno, tam sa začali zlé vzťahy.
      zbaliť

    Povolenie od suseda na vstup na jeho pozemok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.