Zavrieť

Porady

Osobná spotreba podnikateľa

Dobrý večer, prosím o radu ... ako mám zaúčtovať prípad : podnikateľ si zoberie z tovaru do osobnej spotreby bez toho, aby zaplatil do kasy. Môžem priamo pri nahodení bločku za nákup zaúčtovať niektorý tovar ako osobnú spotrebu resp. iný VNZD? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jakubzemko je offline (nepripojený) jakubzemko

    jakubzemko
    A vystavil blocek? Lebo ak nie tak kniha zasob ubytok zasob a penazny dennik v ramci uzavierkovych uctovnych operacii storno vydavkov na dosiahnutie zab. a udrz. prijmov v druhovom cleneni zasoby.
    Naposledy upravil jakubzemko : 12.03.16 at 18:41
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    edúlik Ďakujem za odpoveď. Jasné, že bloček nevystavil. Teraz to vyletelo, ked si kontrolujem nákup-stav sklad.zásoby k 31.12. a tržbu s prihliadnutím na maržu. Takže by som to mohla zaúčtovať k 31.12. cez interný doklad ako storno t.j. pr. -100€ zo zásob? Ďakujem
    jakubzemko Tak sa to ma zauctovat. Je neplatca dph? Ak je platca treba uctovat asi aj dan na vystupe.
    edúlik Neplatca DPH! Takže len ten interný doklad. Veľmi pekne dakujem
      zbaliť

    Osobná spotreba podnikateľa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.