Zavrieť

Porady

Autonehoda bez PZP, co mozem ocakavat?

pred par rokmi som mal autonehodu ktoru som sposobil nakolko auto nemalo pzp mam teraz sud skrz 1518eur co je cena skody na aute .Mozu ma zavriet pripadne dat to na splatky alebo co mozem ocakavat?
Naposledy upravil ivka70 : 13.03.16 at 10:58
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Za svoju nezodpovednosť môžeš očakávať čokoľvek, najmä povinnosť náhrady škody. Nepíšeš, aký to je súd - či trestno právny, alebo občiansko právny a čo je predmetom žaloby. Ak je predmetom žaloby nejaký trestný čin ublíženia na zdraví, alebo jazda pod vplyvom alkoholu, tak môžeš dostať aj trest odňatia slobody či už podmienečne alebo nepodmienečne, alebo trest zákazu vedenia mot. vozidla či peňažný trest.

    Ak ide o žalobu s náhradou škody, tak súd bude určovať výšku náhrady, ktorú budeš musieť uhradiť. Bude ťa to stáť peknú pálku peňazí.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Kajo1984 uz som zakaz mal aj podmienku .Teraz to je predvolanie vo veci zalobcu co je Slovenska kancelaria poistovatelou proti zalovanemu to je ten pan co mi auto pozical a mne o zaplatenie tej ciastky co je 1518,99eur
    Chobot Tak potom sa bude jednať len o peniaze. Tento súd nerieši trestnoprávnu zodpovednosť. Len určí, koľko budeš musieť zaplatiť kancelárii poisťovateľov.
    Kajo1984 dakujem ti za odpoved
      zbaliť

    dmc je offline (nepripojený) dmc

    dmc
    Ocakavat mozes rozhodnutie sudu o plnej nahrade skody + trov konania.

    Sud nebude urcovat ziadne splatky. Splatky ti (paradne predrazene) vypocita v pripade neuhradenia zavazku - exekutor.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Kajo1984 ok. Takze zavret ma nezavru .lebo to ma trapi najviac.
    dmc nanestastie NIE
    Kajo1984 Nanestastie no dakujem.ale aj tak dik za odpovede.
      zbaliť

    Autonehoda bez PZP, co mozem ocakavat?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.