Zavrieť

Porady

Musí podať FO daňové priznanie ak bol príjem len zo zahraničia, kde sa zdržuje celý rok (okrem vianočných a veľkonočných sviatkov)?

Čítala som si o tom, kto je rezident a nerezident a o stredisku záujmov, ale nie som si tým istá. Ide o FO, ktorá pracuje v Taliansku, celý rok sa tam aj zdržiava, doma bol v roku 2015 2-krát (počas sviatkov), príjem len zo zahraničia. Je takáto osoba povinná podať DP FO tu na Slovensku?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    baculacik On tam je zamestnaný normálne na pracovnú zmluvu a nevie mi povedať, či také niečo existuje aj tam ako u nás - zúčtovanie dane a tak. V Taliansku má aj prechodný pobyt. Ale trvalý má na Slovensku. Myslíte si, že keď je tam na pracovnú zmluvu, tak nemusí?
    ivka70 To s tym nesuvisi, su medzinarodne zmluvy o zdanovani, treba si najst tu s Talianskom. Kazdopadne by mal byt danovym rezidentom Talianska, kedze sa tam zdrzuje viac ak o183 dni v roku a danove priznanie podavat podla talianskych zakonov.

    Kája. je offline (nepripojený) Kája.

    Kája.
    Ak nie je rezidentom Talianska, tak podľa mňa má povinnosť zdaniť na Slovensku celosvetové príjmy.
    baculacik A podľa čoho mám presne určiť, či je rezidentom Talianska? Na finančnej správe je písané, že rozhoduje to, kde má trvalý pobyt a či sa zdržiava na Slovensku viac ako 183 dní. On má trvalý na SR, prechodný v Taliansku a zdržiava sa tam celý rok (s výnimkou sviatkov). Tak je rezidentom Talianska?
    Kája. Treba pozrieť zmluvu o zamedzení dvojitého zdanenia, ktorá je uzavretá s Talianskom.

    Musí podať FO daňové priznanie ak bol príjem len zo zahraničia, kde sa zdržuje celý rok (okrem vianočných a veľkonočných sviatkov)?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.