Zavrieť

Porady

občianske združenie

Dobrý deň,prosím môže mi niekto poradiť?
Sme občianske združenie účtujeme v JU, chceme zamestnať zdravotne postihnutú osobu na dohodu o vykonaní práce, táto osoba poberá plný invalidný dôchodok.
Kam všade treba ohlásiť jej zamestnanie a do koľkých dní od podpisu dohody? /sociálka, daňový,.../
Môže vôbec takáto osoba byť takto zamestnaná, poberať od nás mzdu 4000,-Sk a neohrozí to jej invalidný dôchodok?
Okrem dane budeme platiť aj nejaké iné odvody my alebo ZP osoba?
Veľmi pekne vopred ďakujem. S pozdravom Katka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    koalko je offline (nepripojený) koalko

    koalko
    Dohodu o vykonaní práce netreba nikde zahlasovať pokiaľ zamestnávateľ je nahlásení na soc.poisťovni a na DU na daň z príjmov a funkčných požitkov.
    Mesačne treba odvádzať zo mzdy na soc.poisťovňu 0,8/% z hrubej mzdy a daň na DU. Pokiaľ hovoríme či táto osoba môže mať príjem 4000.-Sk to neviem. Ja robím výplatu pre čiast.inv.dôchodkyňu a jej príjem je polovica min.mzdy a samozrejme aj polovičný pracov.uväzok. Tak mi to poradili na soc.poisť., aby nepriľla o inv.dôchodok.
    Neviem či som Ti poradila dostatočne.

    občianske združenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.