Zavrieť

Porady

Paypal, prevod peňazí na podnikateľský účet

Dobrý deň, rada by som sa opýtala či nevadí ak mi napríklad na paypal príde 3 krát platba po 150€ za 3 ks predaného tovaru, treda budem tam mať 450€ a ja si prepošlem na podnikateľský účet iba napr 250€ a zbytok si tam ponechám. Neprekáža to z pohľadu účtovníctva? paypal mám prepojený z podnikateľským účtom. Som szčo, neplatca dph. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    karakul je offline (nepripojený) karakul

    karakul
    citujem zo zadania: " paypal mám prepojený z podnikateľským účtom"

    dosť čerstvá odpoveď z FRSR - "Účet paypal je zriadený k bežnému účtu a preto ak bol bežný účet registrovaný na DU potom daňový subjekt nemá povinnosť osobitne registrovať paypal účet"...

    otázka pre profesionála: ako možno účtovať jeden a ten istý bankový účet ako dva bankové účty ???

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Nie, neprekáža. O PayPal účtuješ ako o akomkoľvek inom bankovom účte.
    13 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    karakul ...v zmysle (i keď staršieho) stanoviska DRSR PayPal nie je uvedený v zákone o platobných službách a nemá od NBS udelené povolenie na poskytovanie platobných služieb - preto nemôže byť rovnocenný účtu v banke a nie je možné ho zaň považovať.
    Janiela paypal účtujem cez ID
    profesional To platilo v čase, keď PayPal nemal bankovú licenciu. Už ju majú. V Luxembursku, čo je člen EÚ.
    profesional PayPal máš účtovať ako bankovỷ účet.
    karakul ... no ak už aj Paypal má povolenie NBS na poskytovanie platobných služieb, tak áno; zatiaľ o tom neviem, že by mali.
    karakul ... zaujímavé je, že i napr. tu : http://www.uad.sk/33/uctovanie-pohla...ri_view_type=4
    zo dňa 16.3.2016 sa píše že pri " prijímaní peňažných prostriedkov na účet PayPal sa účtuje vznik pohľadávky"...
    profesional Nepotrebuje povolenie NBS, ak má vydanú bankovú licenciu v inej členskej krajine EÚ. NBS nie je jedinou inštitúciou dohľadu nad finančným trhom v EÚ. Na základe licencie udelenej v Luxembursku smie PayPal podnikať ako finančná inštitúcia v celej EÚ. Či bankový účet otvorený u Commerz Bank v Nemecku by si účtovala ako pohľadávky..? Sme v EÚ. A už dosť dlho.. Ten čo písal článok na UAD si nedal tú námahu a pozrieť v Luxembursku do zoznamu vydaných licencií. Neznalosť neospravedlňuje..
    karakul Bankový účet u Commerz Bank v Nemecku nikdy nemôže byť "spárovaný ani priradený či pripojený" k žiadnemu inému podnikateľskému účtu na Slovensku ani inde v EU... takže ten sa účtuje ako samostatný bankový účet 221AU...
    ešte raz - Paypal je priradený k nejakému/nejakým iným bankovým účtom... a treba si pozrieť napr. účtovanie kreditných kariet vydaných k bankovým účtom alebo účtovanie prijímaných úhrad prostredníctvom platobných debetných kariet u obchodníkov - tie sa tiež neúčtujú na 221... ale to je už metodika účtovníctva a vôbec nesúvisí s bankovými licenciami či EÚ.
    Dáša_ on je priradený k nejakému účtu, ale pohyby na paypal na ňom predsa nevidíš. máš výpis z paypal a maximálne sa zhodneš na nejakých prevodoch. ale nikde nie je napísané, že musíš všetko previesť. V podstate ti tam môžu chodiť platby a nikto a tom nevie....
    karakul ... no že nikto o tom nevie - možno doteraz tak bolo - ale od 1.1.2016 sú dosť výrazné zmeny v "oznamovacej" povinnosti - viď napr. https://www.financnasprava.sk/sk/pre...-drobnohlad-na
    ... a len tak pre zaujímavosť - FRSR ani v roku 2016 nezaraďuje Paypal medzi bankové inštitúcie, ale úverové...
    Dáša_ a úverový účet neúčtuješ ako účet?
    karakul áno účtujem ho ako účet. Ale neúčtujem úverový účet ako bežný bankový účet, ale ako úverový účet... a dúfam ste už účtovali napr. kontokorentný úver k bežnému účtu a viete aký je v tom rozdiel...
    Dáša_ no schválne, na paypal prišla 1 platba za uhradu faktury, paypal si strhol svoju proviziu a peniaze sa nepreviedli, ale ostali na účte paypal. Mohol by si mi povedať, jak toto účtovať?
      zbaliť

    Paypal, prevod peňazí na podnikateľský účet

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.