Zavrieť

Porady

Kde by bolo najvýhodnejšie požičať 40 000€ na 6 mesiacov+-?

Chcel by som kúpiť dom v dražbe , problém je v tom že nemám hotovosť na celý dom, ale mám byt v hodnote asi 70 000€ , lenže byt je v prenajme a podnájomníci majú zmluvu ešte 6 mesiacov. Urgentný predaj aj s neistým výsledkom dražby teda nepripadá do úvahy.

Kde by sa dalo požičať cca 40 000€ na tých 6 mesiacov , potom by som predal byt a peniaze vrátil ? Ale zároveň by som potreboval taký druh pôžičky ,ktorý by bol platný až keď dom vydražím , lebo ak sa mi ho nepodarí vydražiť za maximálnu cenu ,ktorú som ochotný dať tak by som si aj zbytočne požičiaval.

Nejaké nápady? Hypotéka?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Americká hypotéka od Tatra Banky..
    misoft Trefa!
    buchač To som aj ja mal na mysli...
    to by chcel každý zadarmo požičať .... každé požičanie niečo stojí ... okrem iného na dražbu sa dáva zábezpeka a to si myslím že je jediné čo potrebujete v rámci dražby ak to vyhráte vybavíte úver alebo niečo podobné ...
    draik Za 15 dní od dražby vysoký úver spravidla nevybaví.

    lastom je offline (nepripojený) lastom

    lastom
    zdravim, nie je to az tak zlozite, ako to vyzera. Zalozit mozete vlastny byt, to ze su tam podnajomnici, nehra ziadnu rolu. Kedze sa jedna o dom v drazbe, tak by tom musel byt bezucelovy uver. Uver sa da schvalit do tyzdna a cerpat peniaze do 6 mesiacov popr. od uveru odstupit bez pokuty, ak to s tou drazbou nevyjde podla vasich predstav.
    Naposledy upravil ivka70 : 31.03.16 at 22:02

    naxmt je offline (nepripojený) naxmt

    Pomáham ľuďom orientovať sa v zložitom svete financií a ukazujem im cestu k finančnej nezávislosti. ...viac naxmt
    Dobrý deň, možnosti by boli 2.
    1. Vybaviť hypotéku na byt ktorý vlastníte, musíte sa v banke tváriť, že to nie je prenajaté!!!! , pretože s tým právníci banky majú problém. Niketoré banky majú priamo v zmluvách že s musíte požiadať o súhlas banky, ak chcete prenajímať.
    2. Je možné kúpiť nehnuteľnosť aj v dražbe , musí sa však jednať o dobrovoľnú dražbu.
    Hlavný rozdieľ je v tom, že účelová hypotéka máva výhodnejší úrok ako bez účelová(tzv. americká). Ak máte všetky doklady hypo dnes vybavíte za 4-5dní. Prípadne môžete v 1 možnosti vybaviť hypo a na čerpanie máte 6 mesiacov ak nevyčerpáte úver zanikne, alebo požiadate o storno kľudne aj podpísanej zmluvy ak by ste dražbu nevyhrali.

    Kde by bolo najvýhodnejšie požičať 40 000€ na 6 mesiacov+-?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.