Zavrieť

Porady

predavačka a prac.čas

Dobrý deň.Chceme zamestnať predavačku a potrebovala by som vedieť ako jej mám dať do zmluvy začiatok a koniec pracovného času.Predajňa je otvorená pondelok až od 10.00 do 18.00.Obed je medzi 12.30-13.00.A v sobotu od 9.00-12.00.Môžem to takto napísať aj do zmluvy?A ešte jedna vec, ako mám platiť sobotu?Nemôže to byť ako keby si v sobotu nadrábal na obed cez týždeň?
Ďakujem.
Naposledy upravil H.B. : 04.11.04 at 07:53
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Luba2 je offline (nepripojený) Luba2

    Luba2
    Nahrádzať si sobotou obedné prestávky nemôžeš, aspoň legálne nie, nakoľko musíš rozvrhúť pracovný čas tak, aby mal zamestnanec raz za týždeň dva po sebe nasledujúce dni nepretržitého odpočinku, ktoré musia pripadať na sobotu a nedeľu, alebo na nedeľu a pondelok /§ 93 Zákonníka práce/.
    Môžno by si sa mohla s ňou ústne dohodnúť, ale v pracovnej zmluve určite nie. V takom prípade by som ja napísala do prac. zmluvy prac. dobu od 10.00 do 18.30 /pričom v strede je tá polhodinová prestávka/ a soboty by som nenapísala, ale odrábala by ich na základe Vašej ústnej dohody. V opačnom prípade jej to musíš platiť ako nadčas.

    H.B. je offline (nepripojený) H.B.

    H.B.
    Takže nemalo by vadiť,keď nedám do zmluvy tu sobotu?Pôvodne som aj ja chcela dať do zmluvy len 9.30-18.00 hod.Len sa bojím,že v predajni sa robí aj v sobotu.Ale to mi asi nikto nepríde skontrolovať...,čo je napísané na predajni,nie?Ináč dohoda ústna je možná.Ďakujem pekne za odpoveď.

    Luba2 je offline (nepripojený) Luba2

    Luba2
    Problém môže nastať vždy. Môže sa napr. stať, že bude mať predavačka práve v tú sobotu pracovný úraz. Alebo, že sama bude nespokojná a požiada o pomoc inšpektorát práce. Ale ak to aj jej vyhovuje, mohlo by to byť v poriadku.

    Veva je offline (nepripojený) Veva

    Veva
    Áno treba to dať do zmluvy , veď tú sobotu robí len tri hodiny, tak s tým odpočinkom by to nebolo také zlé a v pondelok nastupuje až od 10.00hod. Ústna dohoda to nie , lebo ak vám odmietne, alebo sa niečo stane radšej to dať do PZ , ale mohli by ste ju motivovať mzdou ,že je ochotná sa prispôsobiť .Luba uvádza inšpek.práce a správne , lebo už zamestnanci sa vedia brániť .

    Luna je offline (nepripojený) Luna

    Luna
    Keď som robila v potravinách tak sme dávali do zmlúv ,že pracovníčky majú prac.čas rozvrhnutý nepravidelne a sobota a neďela je bežným pracovným dňom.
    Do zmluvy daj že sa robí aj cez víkend,čo keď sa niečo stane,alebo Ťa sama ona udá na inšpektorát.Potom sa nedoplatíš.

    metracik2 je offline (nepripojený) metracik2

    dlhorocna mzdarka a personalistka, ale vzdy sa rada nieco naucim a poducim. Zaroven, mozno aj ja budem vediet nieco poradit. ...viac metracik2
    treba urcit, ci bude pracovat na zmeny, potom tyzdenny pracovny cas je 38,75 alebo bude pracovat na jednu zmenu potom pracovny cas je 40 hodin tyzdenne. Tyzden je 7 posebe nasledujucich dni. Zaroven treba dodrzat pravidlo pat pracovnych dni + dva dni volno. Ke bude na zmeny musi dostat rozpis zmien pred zaciatkom mesiaca. Zaroven treba dodrzat maximalny pocet hodin nadcasu do roka ale aj do mesiaca, treba dat pozor na to aku ma zakladnu mzdu... je toho dost.

    predavačka a prac.čas

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.