Zavrieť

Porady

Vyplnenie tabuľky 1a v DP (typ B) pre Autorskú činnosť

Dobrý deň,

pracujem ako programátor a svoje práce uvádzam do DP do časti VI. oddielu bod 5: "z vytvorenia diela a umeleckého výkonu a z použitia alebo poskytnutia práv z priemyselného alebo iného duševného vlastníctva".

Na zarobenú sumu si uplatňujem paušál 40%.

Chcem sa opýtať, či sa projekty, ktoré som v roku 2015 vytvoril na zmluvu o dielo stávajú tiež aj mojim nehmotným majetkom alebo nie. Ak áno, akú sumu im mám uviesť v časti 1a. Ide o to, že väčšina týchto projektov je v podstate pre mňa ďalej nepoužiteľná ako celok, no časti kódu sa samozrejme dajú využiť aj v iných - budúcich projektoch.

Od roku 2015 tiež niektoré práce subdodávky kupujem od jednej grafičky rovnako na autorský zákon. Tieto ďalej začleňujem do svojich projektov a takto hotový produkt odovzdávam klientom. Je tento softvér potrebné uviesť, keď si uplatňujem paušál ako môj majetok, alebo nie? Ak áno, tiež je potrebné uviesť jeho sumu a postupne túto sumu znižovať (ohodnotenie majetku)?

Veľmi pekne ďakujem za vaše odpovede.

.
Naposledy upravil janci_kgsm : 29.03.16 at 08:39
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Vyplnenie tabuľky 1a v DP (typ B) pre Autorskú činnosť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.