Zavrieť

Porady

Daňový bonus a daňová strata?

dobrý deň, prosím Vás, ak má daňovník vysokú daňovú stratu, tým pádom nemá základ dane, nemôže si uplatniť daňový bonus na deti? Podľa toho, čo som si naštudovala, by to tak malo byť...aj keď logicky a ľudsky mi to tak nevychádza...Ďakujem za odpoveď....K.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Čo sa týka nároku na DB - zákon určuje, kedy je nárok.... musí byť dodržaný!
    Ak by išlo o daňový bonus na viac detí - tak by možno stálo za to pouvažovať - že či tú stratu vykážeš? veď by ti stačil aj 50 centový základ dane
    mikat Ďakujem pekne za radu Veľmi si vážim, že nám "nevedkom" takto poradíte...
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mikat Ďakujem veľmi pekne....obdivujem Vás, aký máte prehľad vo všetkom a viete na mnohé otázky promptne odpovedať.
    veronikasad Ide o vysokú stratu ? Berieš do úvahy základ dane pred uplatnením NČZD ?
    mikat Ide o stratu 24000 €. áno, beriem do úvahy ZD pred uplatnením NČZD
    veronikasad Pokial si nárok na DB nemôže uplatniť druhý rodič, tu s tým asi nič neurobíš, 1/4 straty, ktorú si v ďalšom roku môže započítať je určite viac ako nárok na DB. Ibaže ak ide o odpisy, mohla by si prerušiť odpisovanie majetku.
    mikat No odpisy neeviduje žiadne, takže tam výhody nie sú. Tiež si myslím, že bude pre neho asi výhodnejšie uplatniť, teda vykázať daňovú stratu a nasledujúce štyri roky si tak vlastne ponížiť ZD. Ak samozrejme bude z čoho....
      zbaliť
    maminka už krásnych dvoch detičiek opäť začínajúca v novej práci, teraz už na druhom konci Slovenska :-) ...viac evka-janekova
    Zdravím, mám otázku k tejto téme. V prípade, že mi vychádza strata a tým pádom nemám nárok na daňový bonus, môžem si vybrať možnosť, že si niektoré náklady nedám ako daňové? Teda časť DFA zaevidujem v rámci preukázateľných daňových výdavkov a časť nie.
    Ďakujem za odpoveď.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kn-alka je platca DPH?
    evka-janekova nie
    kn-alka Príjmy MUSÍŠ zdaniť, výdavky si MôŽEŠ uplatniť.
    evka-janekova Ak sa ešte môžem vrátiť k tejto otázke, SZČO neplatca DPH nemusí mať všetky výdavky daňové. Ako je to u PO, platcu DPH? Nechce stratu, môže nepriznať náklady?
    Ďakujem za pomoc
    kn-alka ak si uplatnil z nich DPH, tak nie.
      zbaliť

    Daňový bonus a daňová strata?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.