Zavrieť

Porady

Dedičské konanie a zmluva o budúcej zmluve

Dobré ráno,
je prosím vás možné uzavrieť zmluvu o budúcej zmluve s účastníkmi dedič.konania počas tohto konania kedže ešte stále neskončilo?Jedná sa mi o to,že môj známy má záujem dokúpiť časť pozemku pri svojom dome, ktorý je ale ešte predmetom dedič.konania.Dedičia však majú záujem mu ho predať,avšak chce sa poistiť aby to tak naozaj v budúcnosti bolo.
Preto, je možné aby sa s "budúcim vlastníkom" dohodol v zmluve o budúcej zmluve, takto - že mu tento pozemok neskôr (napr. by sa uviedla v zmluve rozväzovacia podmienka) "...po ukončení dedič. konania a nadobudnutí do vlastníctva, predajú.."?
Ďakujem a prajem všetkým krásny slnečný deň!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    ezexyel je offline (nepripojený) ezexyel

    ezexyel
    samotna znluva o buducej zmluve by bola mozna, kedze vsak nie je skoncene dedicke konanie, nemas istych ucastnikov tejto zmluvy.. t.j., nevies, komu to pripadne a s kym by si tuto zmluvu mala uzatvorit

    josh je offline (nepripojený) josh

    josh
    Toto sa tu uz riesilo, ja by som to zhrnul tak, ze uzatvor kludne smluvu s tymi, o ktorych je mozne sa domnievat ze zdedia ten pozemok, ale ziadne preddavky ani zalohy by som neplatil. A do zmluvy uviest, ze si povinna(y) kupit ten pozemok vylucne vtedy, ak budes kupovat v celosti, tzn. ziadne podiely a pod.

    ezexyel je offline (nepripojený) ezexyel

    ezexyel
    josh
    Toto sa tu uz riesilo, ja by som to zhrnul tak, ze uzatvor kludne smluvu s tymi, o ktorych je mozne sa domnievat ze zdedia ten pozemok, ale ziadne preddavky ani zalohy by som neplatil. A do zmluvy uviest, ze si povinna(y) kupit ten pozemok vylucne vtedy, ak budes kupovat v celosti, tzn. ziadne podiely a pod.
    to sedi, ale pokojne sa moze stat, ze to nakoniec pripadne niekomu inemu a z tvojej zmluvy ostane iba zdrap papiera

    filka je offline (nepripojený) filka

    filka
    Dakujem velmi pekne,ano je to tak,ze nakoniec to pripadne mozno inemu dedicovi,ale nic tym nestratia ak sa poistia zmluvou pre pripad, ze to pripadne tomu dedicovi s ktorym sa dohodli...
    Chcela som len vediet,ci to bude mozne napr.vymoct sudne,ci nie je taka zmluva neplatna..Ale asi to mozne je,takto sa dohodnut.

    tibor je offline (nepripojený) tibor

    práca nie je mojim hobbym-skorej šport a športovanie moje i celej rodiny,cestovanie-ale hlavne autom,popíjanie cinzana s nohami máčanými v mori ...viac tibor
    ak ju uzvrie so všetkými účastníkmi dedičského konania - nemal by byť problém.

    ezexyel je offline (nepripojený) ezexyel

    ezexyel
    tibor
    ak ju uzvrie so všetkými účastníkmi dedičského konania - nemal by byť problém.
    pravdaze, zmluvu jemozne uzavriet so vsetkymi ucastnikmi, ale vzdy sa moze vyskytnut nieco nepredvidatelne...

    josh je offline (nepripojený) josh

    josh
    ezexyel
    to sedi, ale pokojne sa moze stat, ze to nakoniec pripadne niekomu inemu a z tvojej zmluvy ostane iba zdrap papiera
    No a prave preto by som nic dopredu neplatil. Ked to zdedi niekto iny, treba s nim rokovat a uzatvorit novu zmluvu. A ked to zdedia ti, ktori to zdedit mali, tak na druhej strane ta zmluva bude dost dobra... Tak preco ju neuzatvorit?

    Dedičské konanie a zmluva o budúcej zmluve

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.