Zavrieť

Porady

Arašidy

...Včera som si upratovala špajzu a našla som tam zapadnutú tašku plnú arašidov (pravdepodobne ešte od Vianoc). Kto poradí čo s nimi - je mi to ľúto vyhodiť.

Uvažovala som že ich vylúpem, strčím v mikroténových vreckách do mrazáka a priebežne ich budem pražiť, nech mám čo po večeroch "zobkať", z čoho priberať a na čo nadávať keď mi "vojdú do zubov"... Má niekto iný nápad - je ich dosť, možno by som zobkala do ďalších Vianoc...

Ďakujem.

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sgm je offline (nepripojený) sgm

    sgm
    Spracuj ich čo najskôr, lebo sa Ti dajú do nich mole ..:-((( Ešte sa dá z nich urobiť aj arašidové maslo - jednoducho vylúpané arašídy rozmixuješ a uložíš do pohárov (veľa toho nebude).
    Bea

    bezradná je offline (nepripojený) bezradná

    knihomol I. stupňa bezradná
    georeo
    ...Včera som si upratovala špajzu a našla som tam zapadnutú tašku plnú arašidov (pravdepodobne ešte od Vianoc). Kto poradí čo s nimi - je mi to ľúto vyhodiť.

    Uvažovala som že ich vylúpem, strčím v mikroténových vreckách do mrazáka a priebežne ich budem pražiť, nech mám čo po večeroch "zobkať", z čoho priberať a na čo nadávať keď mi "vojdú do zubov"... Má niekto iný nápad - je ich dosť, možno by som zobkala do ďalších Vianoc...

    Ďakujem.

    Nejaký dobrý nápad by sa aj mne zišiel. Tiež mám doma arašidy, len s tým rozdielom, že tieto sú vylúpané. Mám ich zatiaľ v mrazáku. Používam ich len ku kuraciemu mäsku(www.porada.sk/t26499-jednoducha-priprava.html) ale tam ide málo.

    mirka165 je offline (nepripojený) mirka165

    mirka165
    Ja by som urobila linecké kolieska, vrchnú stranu potrela bielkom, vyváľala v posekaných arašidoch a potom upiekla...je to dobré a dlho vydrží

    osky je offline (nepripojený) osky

    osky
    sgm Pozri príspevok
    Spracuj ich čo najskôr, lebo sa Ti dajú do nich mole ..:-((( Ešte sa dá z nich urobiť aj arašidové maslo - jednoducho vylúpané arašídy rozmixuješ a uložíš do pohárov (veľa toho nebude).
    Bea
    ano aj mna napadlo to arasidove maslo,ale to nie su len arasidy!
    oprazene arsidy s trochou soli pocas mixovania riedis pridavanim oleja-nalepsie arasidoveho dobry je aj panensky slnecnicovy.
    idealne je ked ho pocas mixovania prilievas po "tzv.nitke"-cize tenuckym pramienkom,kym nevznikne vlacna ale nie totalne riedka masa,konzistencia je ako napr.nutela.
    musi sa to pohodlne dat natriet ale nesmie to tiect.trik je v dlzke mixovania-cim dlhsie,tym sa arasidy lepsie zomelu a oleja potrebujes menej.
    je to pochutka,mnam,super chuti na sendvic alebo ine biele,trochu nasladle pecivo ci croisanty.

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    nebezpečné mykotoxíny: sú to produkty sekundárneho metabolizmu mikroskopických húb (plesní), niektoré z nich spôsobujú veľmi ťažké akútne a chronické intoxikácie. Medzi najdôležitejšie plesne, ktorých druhy produkujú významné mykotoxíny, patria rody Aspergillus, Fusarium a Penicillium. Pleseň na potravinách obsahuje často plesňové jedy (aflatoxíny). Sú výrazne karcinogénne (rakovinotvorné), môžu vyvolať rakovinu pečene. Plesňami sú mimoriadne ohrozené potraviny z teplých krajín, ako sú arašidy...
    zdroj:http://cec.truni.sk/virt_centrum/Jab...20rakovine.htm
    Tie zabudnuté arašidy budú fakt super prospešné!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.